Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

hania33, ja tez juz kolowrotek w glowie i miesnie takze lataja aw nocy mi nogi wykrecalo tak ze sie obudzilam i wzielam kolejna dawke hydry. nerwa, venle wzielas?

Ja nie wiem no :bezradny: nie dosc ze mam uboki plus objawy psychosomatyczne od nerwicy to jeszcze alzheimera dostalam? :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megi_, dokladnie! bo wtedy chociaz wiemy, ze to choroba i jakos da sie przez to przejsc, a tak mozna sie wkrecac, ze to tylko mnie dotyczy, ze ja wariuje czy umre. A jak sie okazuje, ze wszyscy maja po kolei te same objawy to j akos tak.. łatwiej moze :)

 

platek rozy, venle, venle :) Bo kurde caly zapas mam. W sumie, wtedy jak bralam to malam straszne przymulenie i sennosc i nic nie moglam robic, wiec doszlam do wniosku, ze bez sensu. Ale skoro i bez tego mam ten sam efekt, to juz nawet moge brac moze... ;)

Ale z tym zapominaniem... kurde nie pamietam w jakich ja to okolicznosciach mialam... czy to wlasnie bylo podczas brania? Ale chyba tak. Chociaz tak jak wspomnialam, ja to bralam tak znikome ilosci, ze nie wiem czy cokolowiek mialam jako ubok, czy sobie psychicznie wkrecalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w koncu spalem norlalnie bez zdnych ektra porchoow i w normalnych godzinach. Zaraz zabieram sie do pracy, juz widze ze przyszlo az 18 maili, aż wlos sie

na glowie jeży ile bedzie roboty. Tak rokrecilem firme, ze momentami nie wyrabiam.

 

nerwa, mnie psycholog mowi, ze to nie miejsca generuja nasze samopoczuce, mozesz byc wiele razy w tym samym miejscu i czuc soe dobrze a innym razem zle. Ale cos mnie sie wydaje, ze tutaj chodzi o Twoja prace, zauwaz ze wieczorem wczoraj dostalas derealki (a pdobno ludzie

dostaja najwkszej deprechy wieczorem kiedy przed pojsciem do pracy po weeknedze) a dzisaj jak szlas to mialas ja zwielokrotniana. Moze wiec w Twojej

psychice sa jakies wyparte emocje dotyczace pracy? To znaczy, uważasz mam super prace, ale z drugiej strony cos cie w niej wkurza, ale to wkurzenie

nie dopuszczasz do swiadomosci?

 

No nic, zabieram sie do pracy, gotowy na dawke stresu... Aż strach tam zajrzec do tych maili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PJT, Tak doszedl , dziękuję , zwiększona dawkę tydzień..

 

-- 12 lis 2013, 16:18 --

 

nerwa, Ja również kiepsko z pamięcią.. :roll:

 

-- 12 lis 2013, 16:19 --

 

Megi_, Musimy tak cierpieć nie wiadomo za co .. :(

 

-- 12 lis 2013, 16:20 --

 

platek rozy, tez Tobie mięśnie latają? paskudztwo.. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, masz racje, na pewno ta praca to moj duzy problem. Tzn. pewnie taki konflikt jakis, bo z jednej strony (racjonalnie myslac) wiem, ze jest zajebista, nie musze przepracowywac ani nic. I w sumie robie to co lubie. Ale z drugiej, juz mam tego dosyc, pracowania tu, przychodzenia codziennie i siedzenia.

 

-- 12 lis 2013, 15:23 --

 

I widzicie jak to jest - nie ma pracy, źle. Jest praca, tez źle :D

 

Megi_, ja nie znam tego.

 

hania33, ja Ci powiem, za co my musimy cierpiec.... za miliony!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

escitalopram to nowsza wersja citalopramu ktory byl wprowadzony na rynek z mysla o osobach starszych, bo nie ma praktycznie skutkow ubocznych, nie liczac tych zwiazanych ze zwrotnym wychwytem. escitalopram to prawoskrętny enancjomer citalopramu ktory ma jeszcze mniej skutkow ubocznych

 

ps Hania przejzałaś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, tak mam to samo z miesniami :roll:

 

nerwa, to juz wszytskie bedziemy brac leki :D

 

Z pamiecia mam straszne klopoty , mam nadzieje ze jak wyjde z domu to do niego trafie ;) nie zapomne gdzie mieszkam 8)

 

-- 12 lis 2013, 17:00 --

 

PJT, hey Pawelku :* aaa zapomnialamz e juz dzis przeciez tu pisalamz Toba wczesniej :hide::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś z Was zażywał lek Lorafen i wie jak długo po odstawieniu są te straszne objawy? , ja już 3dzień bez leku,ale jest masakrycznie 2pierwsze noce co chwile ataki ,koszmary nocne ,lęki przed wszystkim , uczucie jakbym miała halucynacje nie była sobą ,chwilowe zaniki pamięci i te dziwne prądy na całym ciele ,chwilowe jakby sztywnienie paraliż nóg ,ból jajników, zimne dreszcze mega apetyt , ból głowy ,nudności , osłabienie ospałość nerwowość itd, :( pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy Witaj , lek ten zażywałam o.k 2m-c najpierw brałam 1mg na noc potem z na na dzień ataki nabrały na sile i brałam ostatni m-c 2,5mg na noc i co 2dzeń w dzień też po 1 tab, zauważyłam uzależnienie lekarz też to potwierdził i z 2,5mg zeszłam na 1mg potem kilka dni brałam tylko pół tabletki i mieszałam z hydro na noc tylko, a teraz już 3noc nic nie biorę lorafenu i objawy są tak jak pisałam straszne najgorzej jest w nocy :( oprócz tego biorę parogen o.k 1m-c i teraz za dnia nerwomix bo nie wiem jak usiedzieć spokojnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla Pati i innych escitalopramowcow

 

 

Stahl SM, Gergel I, Li D

Neuroscience Education Institute,Carlsbad, CA, USA. smstahl@neiglobal.com

The Journal of Clinical Psychiatry [2003, 64(11):1322-1327]

Type: Clinical Trial, Journal Article, Multicenter Study, Randomized Controlled Trial, Research Support, Non-U.S. Gov't

Abstract Highlight Terms

Diseases(6) Chemicals(4)

BACKGROUND: Escitalopram, the therapeutically active isomer of the racemic selective serotonin reuptake inhibitor antidepressant citalopram, has shown significant anxiolytic effects in placebo-controlled clinical trials of social anxiety disorder, generalized anxiety disorder, and anxiety symptoms associated with major depression. This study evaluated the safety and efficacy of escitalopram in outpatients diagnosed with panic disorder. METHOD: Male and female outpatients between 18 and 80 years of age meeting DSM-IV criteria for panic disorder, with or without agoraphobia, were randomly assigned to 10 weeks of double-blind treatment with escitalopram, citalopram, or placebo in a study conducted from September 1999 to July 2001. The primary measure of efficacy was panic attack frequency at week 10 relative to baseline, as assessed by the Modified Sheehan Panic and Anticipatory Anxiety Scale.

 

RESULTS: A total of 366 subjects (128 escitalopram patients, 119 citalopram patients, and 119 placebo patients) received at least 1 dose of double-blind treatment. The frequency of panic attacks was statistically significantly improved (p =.04), and the increase in percentage of patients with zero panic attacks reached borderline significance (p =.051), in the escitalopram-treated group relative to the placebo-treated group. Both escitalopram and citalopram statistically significantly reduced panic disorder symptoms and severity versus placebo at endpoint (p =.05), as measured by the Panic and Agoraphobia Scale total score, the Clinical Global Impressions scale, the Patient Global Evaluation, and the Quality of Life Enjoyment and Satisfaction Questionnaire. Treatment with escitalopram was safe and well tolerated, with a similar incidence of the most common adverse events for the escitalopram and placebo groups. The rate of discontinuation for adverse events was 6.3% for escitalopram, 8.4% for citalopram, and 7.6% for placebo. CONCLUSION: Escitalopram is efficacious, safe, and well tolerated in the treatment of panic disorder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, a Ty wiesz, ze ja czasem wlasnie tak sobie mysle (szczegolnie jak derealizacje mam), - ide ulica i mysle - a co jak nagle strace pamiec, nie bede wiedziala gdzie jestem i jak do domu worcic? :D

Ja dalej siedze w robocie... troche sie uspokoilam po tym incydencie po drodze, ale czuje sie jakbym w kazdej chwili mogła zasnąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Annals of Clinical Psychiatry : Official Journal of the American Academy of Clinical Psychiatrists [2005, 17(2):71-75]

Type: Clinical Trial, Journal Article, Randomized Controlled Trial, Research Support, Non-U.S. Gov't

DOI: 10.1080/10401230590932335

Abstract

BACKGROUND: Generalized anxiety disorder (GAD) is characterized by anxiety, and also frequently associated with depressive symptoms. Benzodiazepines have commonly been used in the treatment of GAD, but are not effective antidepressant agents. In this study, we determined whether the selective serotonin reuptake inhibitor escitalopram, was effective across different subgroups and outcomes (anxious symptoms, depressive symptoms, and quality of life). METHODS: Three randomized, placebo controlled studies of escitalopram in GAD have employed a similar design, allowing for pooling of the data. The primary efficacy measure was the Hamilton Anxiety Scale (HAMA). General linear models were used to determine the efficacy of escitalopram across different subgroups and outcomes. RESULTS: Escitalopram was efficacious for GAD on a range of measures of both anxiety and depression, and improved the associated impairment in quality of life. There was no significant interaction of effects on the HAMA with demographic or clinical variables. Furthermore, escitalopram was efficacious on both primary and secondary scales in the subgroup of subjects with above-median severity of depressive symptoms at baseline (HAMD-17 > 12). CONCLUSIONS: Escitalopram reduces anxiety and depressive symptoms in GAD, and improves quality of life. It is equally effective in GAD patients, with an above-median level of depressive symptoms. Further research is needed to determine whether these results can be extrapolated to GAD patients with comorbid major depression.

 

-- 12 lis 2013, 17:25 --

 

PJT, hey Pawelku :* aaa zapomnialamz e juz dzis przeciez tu pisalamz Toba wczesniej :hide::D

 

nie zaszkodzi raz jeszcze :***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, z wyjciem do pracy mam tak: wchodze spokojny, jakde autem to juz sie wkurzam, później przyjezdzam na parking z daleka od biurowca ide przez przez park i sie spinam i nakręcam ( napiecie pozom 5) , pozniej przechodzę przez hałasliwe rondo, tutaj hasał klaksony, stanie na światalach, przechodze przez jedne swiatla i drugie switala ( napiecie 7) wchodze do biurowca, co odczuwam jako lekka ulge ale chwile potem jest winda

w windzie sie spinam zwlaszcza jak ktos wsiace i nic nie mówi. W rezultacie do biura wchodze roztrzęsiony i spięty. Było tak zawsze nawet jak nerwica byla mniejsza. No i co z tym poczać? Jedni maja derelizacje inni trzesiawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po wizycie... mieszane uczucia mam. Wygadałam sie to fakt, ale nic nowego mi nie powiedziała- nerwica z nadapami paniki. Przepisała mi ACIPREX. Chciał mi dac l-4 bo moge roznie sie po tym na poczatku czuc,ale nie moge brac teraz l-4 i juz sie martwie czy ja to wytrzymam :( Mam brac pół tabletki prze 5 dni zeby nie tak od razu, żebym mogła funkacjonowac... Ma ktos taki lek? Ja pikerwszy raz w zyciu biore jakiekolwiek takie leki na recepte i powiem szczerze ze sie boje... Nikomu nawet oprocz mezowi nie mowilam ze ide do psychiatry bo wiem juz co by bylo :(

 

hej Megi , ja miesiąc temu byłam u psychiatry i dostałam escitil to to samo co ten aciprex, ale jak wyszłam z gabinetu to wyrzuciłam receptę do kosza ;) więc nie zażywałam. Tak to właśnie jest wiemy doskonale co nam dolega, ale idziemy do lekarza i słyszymy ciągle to samo, jakbyśmy oczekiwali zupełnie innej diagnozy

 

-- 12 lis 2013, 17:57 --

 

A dzisiaj... oslabienie, nerwy, i jeszcze ucisk w okolicy serca!!! Bylam pewna, ze zaraz zemdleje! albo i umre. Ale jakos wlasnie doszlam do pracy, z sercem lepiej, ale dalej jestem roztrzesiona i jednoczesnie senna :(

 

w takich sytuacjach myślę : ciągle mi się tak robi i nigdy nic sie nie stało, nie zemdlałam, nie umarłam, nic mi nie będzie to tylko moja wyobraźnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×