Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też sam nie wiem, chociaż Ja to bardziej odczuwam jakby w mostku przełyku jakiś ścisk blokada i próbuję beknąć a na siłę jest ciężko. Dodatkowo jak to mam to odczuwam wrażenie jakbym przez to się dusił bo coś mnie blokuje :/ i przez takie coś dostaję lęku który właśnie mam. Kurw... czemu tak ciężko mi uwierzyć, że jestem zdrowy (prócz tego refluksu) tyle badań zrobionych i nic. Mój błąd bo ciągle nie dowierzam i może coś by jeszcze sprawdzić a może przez nerwicę po ostatnich badaniach bo były jakiś czas temu coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam 23 lata od 3 lat choruje na nerwicę lękową,brałem różne leki przez ten czas np zoloft,spamilan,pramolan,pernazinum,cloranxen inne nie pamiętam wszyskich nazw.Te wszykie leki które wymieniłem działały na mnie przez dłuższy lub krótszy czas najdłuzej chyba z 3 miesiące jednak zawsze byłem ospały.Atków paniki to nie zliczę i przyjazdów pogotowia zawsze objawia u mnie się drgawkami,trudnością w oddychaniu,trudnością w mówieniu,drętwienie kończyn,uderzeniami gorąca,bólem w klatce piersiowej.Byłem uzależniony od relanium bo zawsze podczas ataku mi je podawano dożylnie lub domięśniowo.Leżałem 10 dni w szpitalu psychiatrycznym na początku choroby wtedy właśnie postawiono diagnoze.Od prawie 2 miesięcy przyjmuję Doxepin 10mg x3 przez pierwsze 4 tygodnie było znośnie,pózniej lęki i moja fobia społeczna powróćiły,dorażnie biorę Afobam i myślę że się od niego uzależniłem bo gdy nie biorę to myślę że oszaleję lęk i agresja razem.Od 2 tygodni zauważyłem że sinieją mi paznokcie u rąk i mam zimne ręce byłem u lekarza rodzinnego zrobił mi ekg ale nic nie wykazało złego,czytałęm dużo na ten temat i jest to prawdopodbnie od nerwicy ale nie jestem pewny i przeraża mnie to że mogę mieć coś nie tak z sercem.Obecnie siedzę w domu nie pracuję bo straciłem pracę właśnie przez chorobę i boję się podjąć jakiejś pracy.Moje myśli cały czas skupiają sie wokół choroby nie wiem co już mam robić gdzie się udać bardzo proszę o pomoc oszaleję.

 

-- 29 wrz 2013, 23:47 --

 

potrafi ktoś pomóc ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja niedawno wróciłam od teściów...cholera....jak ja nienawidzę tam jeździć. Myślę, że mają ogromny wpływa na to co się ze mną teraz dzieje! I ich widok budzi we mnie tyle złości i lęków, że otrząsać się muszę parę dni! Ale... przy pokazji odwiedziliśmy babcie, a ona też ma NERWICĘ LEKOWĄ..także miałam z kim porozmawiać podniosło mnie na duchu to, że podczas naszej wizyty sprawiłam kilka razy, że babciunia się uśmiechała, a jest w na prawdę kiepskim stanie. Teraz mam misję, będę walczyć, żeby jej pomóc!!!

Oddycha mi się okropnie...nie wiem, jak długo człowiek się może z tym męczyć!!! Beczeć mi się chce z bezradności! Jeszcze jakieś strachy na lachy obudziły mnie po 6, myślałam, że się uduszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos strasznie senna jestem przez ten weekend... I w ogole jak sie rano budze to mam takie lekkie lęki :-/ Na szczescie w miare szybko mijaja.

Kołowanie w głowie jak bylo tak oczywiscie jest (juz od tygodnia), ale teraz moze tak gorzej troche, bo okres się zbliza, ehhh :(

 

Na pewno, ja teraz tak miałam przed okresem i często tak mam, a teraz mi się właśnie okres kończy.

Dzisiaj czuję się nawet ok, ale trochę gardło mnie boli, tak jakoś.

Dzisiaj raczej siedziałam w domu, więc niby szkoda, ale jakoś tak nie chciałol się wyłazić i nie było gdzie, jak itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa nie ma to jak położyć się spać o 22:30 całą noc się kręcić i nie spać po czym wstać o 6 do pracy :/

Nie rozumiem tego mimo nie spania dlaczego ten czas szybko leci? A wiem co to znaczy nie spać całą noc i kiedy 8h wydaje się wiecznością. Jak to jest, że dziś się wierciłem wszystko słyszałem byłem świadomy a noc zleciała szybko, a są noce kiedy nie śpię i noc jest wiecznością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33,

Warto spróbować choć zioła na mnie nie działają, Ja wypijam jedną melisę z apteki przed snem. Nie wiem czy taki rytuał nie ma coś wspólnego ze snem. Wypijam licząc że zasnę wyczekuję i nic.

O kawka tak bardzo lubię zaparzoną w Kafetierce lub ekspresie, niestety odkąd mam nerwicę kawę wypijam raz w miesiącu bo kiedyś wkręciłem sobie, że po niej mi puls się podnosi i jest mi źle i teraz się boję :/ Głupie ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez caly wczorajszy dzien chcialo sie spac (oczy mi sie doslownie zamykaly), ale oczywiscie na noc mi przeszlo! Polozylam sie jakos po 1-szej, ale dlugo nie moglam zasnac, wiec nie wiem, pewnie kolo 3 zasnelam moze. Wstalam po 9, ale od razu ucisk w glowie, otumanienie i czuje sie jak lekko pijana.. ehh. Juz czytalam ostatnio, ze jedyny sposob na to, to po prostu nie zwracac uwagi i w koncu przejdzie (to otumanienie i zawroty), ale przeciez trzeba isc do pracy i jakos funkcjonowac :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×