Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam przeczytać książki charles'a bukowskiego :mrgreen:

 

najlepsze jakie czytałam (jest ich bardzo dużooooo) od Żurawieckiego Bartosza po Grochole :)

Czytałam Bukowskiego Listonosza i Najpiękniejszą dziewczynę w mieście, tą drugą nie w całości, to nie na moją psychikę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bukowski jest wspaniały. lubie prostote w formie, ktora trafia w samo sedno, bez zbednego slodkiego pierdzenia.

nie wiem, czy te nazwiska juz padly, ale polecam powiesci ruchu beat generation, kerouaca, ginsberga,burroughsa.ogolnie mam slabosc do literatury amerykanskiej-kurt vonnegut 'syreny z tytana' <3. czesi tez maja dobrych pisarzy. moze to piwo i koty, nie wiem. 'czuly barbarzynca' hrabala jest godny polecenia. albo 'niebo pod berlinem' j. rudis'a/

recze tez za chucka palahniuka,jako jednego z aktywnie piszacych tworcow,ktorych jestem fanka.

 

a z zupelnie innej beczki, ostatnia ksiazka godna polecenia jaka przeczytalam to 'billy miligan' autor:daniel keyes. ksiazka oparta na faktach, opowiadajaca o mezczyznie cierpiacego na rozszczepienie osobowosci.

 

fajny watek.

po edycji dodam, ze juz znalazlam cos dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar poczytać te książki, Pawlikowska jest świetna i jej żółte karteczki na fb jak i zarówno w książkach. :D

 

 

 

 

A ja polecam Książkę "W mrok" oraz "Do światła" (to jest kolejna część) od Andrieja Diakowa. Świetne są, pochodzą z gatunku postapokaliptycznego, sama czytam jakieś dramaty albo biograficzne a tu proszę, takie książki mnie wciągnęły. Trzymają w napięciu i są warte uwagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bukowski jest wspaniały. lubie prostote w formie, ktora trafia w samo sedno, bez zbednego slodkiego pierdzenia.

nie wiem, czy te nazwiska juz padly, ale polecam powiesci ruchu beat generation, kerouaca, ginsberga,burroughsa.ogolnie mam slabosc do literatury amerykanskiej-kurt vonnegut 'syreny z tytana' <3. czesi tez maja dobrych pisarzy. moze to piwo i koty, nie wiem. 'czuly barbarzynca' hrabala jest godny polecenia. albo 'niebo pod berlinem' j. rudis'a/

recze tez za chucka palahniuka,jako jednego z aktywnie piszacych tworcow,ktorych jestem fanka.

 

a z zupelnie innej beczki, ostatnia ksiazka godna polecenia jaka przeczytalam to 'billy miligan' autor:daniel keyes. ksiazka oparta na faktach, opowiadajaca o mezczyznie cierpiacego na rozszczepienie osobowosci.

 

fajny watek.

po edycji dodam, ze juz znalazlam cos dla siebie.

Przypadkiem wpadła mi w ręce jakiś czas temu książka pod tytułem "Nowojorska bohema". Nie wiem czemu mnie zainteresowała i póki co leży nieprzeczytana. Pada w niej nazwisko Kerouaca, Ginsberga, to może coś ich przeczytam z okazji tego "zbiegu okoliczności" :P

 

A Hrabala coś jeszcze byś poleciła, bo akurat tego tytułu nie ma? :) A wybór jest spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie sięgam po takie książki, ale czytam własnie "Marylin. Ostatnie seanse." Koleżanka mówiła, że nie przebrnęła, bo nudna. Ale mnie się podoba, choć pewnie, gdybym nie chodziła na terapię też by mnie nudziła. Dla mnie to fascynująca analiza skomplikowanej relacji MM z jej psychoanalitykiem, jeśli kogoś takie rzeczy interesują, to polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×