Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad tym co powiedziała moja terapeutka,kiedy opowiedziałam jak strasznie boję się napadów objadania się,boję się że wrócą te stany z przed lat i mówiłam tez że miałam już w między czasie kilka takich epizodów obżarstwa. Powiedziała ona wtedy że to objadanie się to najprościej mówiąc siedzi w naszych głowach ,wbrew pozorom nie zjemy dużo( bo dużo to też pojęcie względne)-dla jednego dużo to kostka czekolady,a dla drugiego cała czekolada to niewiele. Więc jeśli jemy mało na co dzień i nagle zjemy więcej,dużo więcej niż zwykle i czujemy się z tym fatalnie i nie wiadomo co z tym zrobić,spalić kalorie przez wysiłek fizyczny,usunąć nadmiar jedzenia z organizmu-znane są różne sposoby...lub zostać w tym fatalnym nastroju,czuć niepokój,obrzydzenie do siebie,nawet lęk co teraz będzie,rozpacz,samotność-czy nie jest to według Was zachowanie chorobliwe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej nie lubię przy odchudzaniu smutku temu towarzyszącego,takiej sztywności w zachowaniu jakby się chciało przejąć kontrolę nad każdym swoim ruchem,gestem jak również skupiania się na wglądzie,myśleniu jak się prezentuje jak tak czy siak usiąde. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli nawet chorowałam na anoreksję,bulimię,jestem chuda i dobrze się z tym czuję-czy to nadal choroba? Lubię swoją chudość,jem normalnie. Lubię poczucie kontroli. Nie kontrolę jedzenia,ale to,że kontroluję nieobjadanie/głodzenie/kompulsywne objadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkadiewna.Karenina, z anoreksji raczej do końca się nie wychodzi.Większość dziewczyn przez całe życie kontroluje jedzenie i wagę.Wyzdrowienie oznacza tylko to,że nie głodzi się na śmierć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×