Skocz do zawartości
Nerwica.com

szukam kogoś mającego mniej mętne pojecie o prawie ode mnie


Gość LitrMaślanki

Rekomendowane odpowiedzi

Na sam początek -do moderatorów ,nie jest to niezwiązane z tematyka forum . Moje zdrowie psychiczne cierpi na głupocie urzędników :)

 

Tak wiec jak ktoś otarł się mocno o prawo ( w relacji ; urzędnik-petent,państwo - obywatel)

to proszę o odezwanie się do mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek -do moderatorów ,nie jest to niezwiązane z tematyka forum . Moje zdrowie psychiczne cierpi na głupocie urzędników :)

 

Tak wiec jak ktoś otarł się mocno o prawo ( w relacji ; urzędnik-petent,państwo - obywatel)

to proszę o odezwanie się do mnie .

Otarlem sie :)

Ale nie wiem,czy akurat tam sie otarlem,gdzie Ty .

U mnie - skarbowka,sad administracyjny,notariusze,spolki,grunty.

 

Jak chcesz napisz mi na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o rekompensatę za mienie pozostawione za granicami RP .

UW wydział geodezji miał czas na rozpatrzenie sprawy do 31 IX tego roku . Dziś przysłali pismo datowane 12 X ,w którym przepraszają i informują ze przedłużają termin do 31 Xii . Hmm moim zdaniem te 12 dni przerwy powodują ,iż należny uważać sprawę za załatwiona pozytywnie i w całości na rzecz petenta . Czy nie jest tak ,ze jeśli urząd nie odpowie w terminie to petent może uznać ze jego sprawa została załatwiona pozytywnie ?

 

na jakie przepisy mogę się powołać ? Gdzie kierować skargi ,z pominięciem Urzędu Wojewódzkiego i Wojewody (gdzie wyżej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o rekompensatę za mienie pozostawione za granicami RP .

UW wydział geodezji miał czas na rozpatrzenie sprawy do 31 IX tego roku . Dziś przysłali pismo datowane 12 X ,w którym przepraszają i informują ze przedłużają termin do 31 Xii . Hmm moim zdaniem te 12 dni przerwy powodują ,iż należny uważać sprawę za załatwiona pozytywnie i w całości na rzecz petenta . Czy nie jest tak ,ze jeśli urząd nie odpowie w terminie to petent może uznać ze jego sprawa została załatwiona pozytywnie ?

 

na jakie przepisy mogę się powołać ? Gdzie kierować skargi ,z pominięciem Urzędu Wojewódzkiego i Wojewody (gdzie wyżej )

 

To o czym piszesz to tzw. milczaca zgoda. W Polsce - z tego co wiem - nie ma czegos takiego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o rekompensatę za mienie pozostawione za granicami RP .

 

Dam Ci namiar do Ogolnopolskiego Stowarzyszenia Kresowian-Wierzycieli Skarbu Panstwa w Wawie,jak chcesz mam komorke do prezesa - podac Ci?Moze cos doradza.

 

 

UW wydział geodezji miał czas na rozpatrzenie sprawy do 31 IX tego roku . Dziś przysłali pismo datowane 12 X ,w którym przepraszają i informują ze przedłużają termin do 31 Xii . Hmm moim zdaniem te 12 dni przerwy powodują ,iż należny uważać sprawę za załatwiona pozytywnie i w całości na rzecz petenta . Czy nie jest tak ,ze jeśli urząd nie odpowie w terminie to petent może uznać ze jego sprawa została załatwiona pozytywnie ?

 

na jakie przepisy mogę się powołać ? Gdzie kierować skargi ,z pominięciem Urzędu Wojewódzkiego i Wojewody (gdzie wyżej )

Musisz popstepowac zgodnie z przewidizana procedura.Ciagnij to,poki jeszcze mozesz,przez UW.

ja zalatwialem jeszcze w innym systemie,to sie czesto zmienialo.

Nadrzednym nad UW jest chyba premier.

Albo ktores z ministerstw.

Nie ma w pismie pouczenia o odwolaniach?

 

Nie znam procedury administracyjnej w UW.

Ale w Stowarzyszeniu Kresowian na bank znaja,zadzwon tam.

 

[Dodane po edycji:]

 

Maslanko - jaki byl konkretnie powod ,ze UW chcial odrzucic Twoj wniosek o zwrot?

Brak zaswiadczenia o repatriacji,brak swiadkow,brak wypisow z KW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×