Skocz do zawartości
Nerwica.com

MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Moklar)


mała_ja

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      33
    • Nie
      29
    • Zaszkodził
      16


Rekomendowane odpowiedzi

JużTuByłem, Chodzi o profil działania, nie od dawkę. Moklobemid hamuje enzym odpowiedzialny za metabolizm m.in serotoniny, a czy branie 300mg skutkuje wyraźnym ww efektem to nie wiem. Fachowcem nie jestem. Czytałem profesjonalny opis mirtazapiny po prostu, i tam napisali, że nie można łączyć

 

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=987 --- interakcje

 

..ale skoro lekarz przepisał to pewnie ma doświadczenie w stosowaniu takiego duetu, więc nie ma co dyskutować :) Ja również mimo wszystko mam większe zaufanie do lekarzy niż forumowych pseudofarmaceutów, do których z wielką dumą przynależę ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moklaru się nie dzieli...

Nie dzieli ?

a to nowość . Dlaczego ?

Bo nie ma rowka i jest powlekane . Mały problem ;) .

Nie takie "cudka" i nie na tyle części dzieliłem jak trza było. Każdą dawkę ( pożądaną) można "wykroić - przekroić".

Oczywiście nie ma sensu dzielic jak komu ( może własnie Tobie) potrzeba wiekszych dawek. Ja z natury każdą nową substancję delikatnie sprawdzam ,a w mixach to juz w ogóle( włos na czworo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co jeśli lek powinno przyjmować się w stałych dawkach.Stężenie leku w organizmie powinno być cały czas takie same.Można wtedy dobrze ocenić czy lek działa.Nie widzę sensu w przyjmowania raz 50 mg a na drugi dzień100mg.Znów nie przesadzaj ,że Cie mikroskopijne dawki ssri niszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tu byłem ,

ale nie masz takiego czegoś ( jak już lek się ustabilizuje w organiżmie) ,że dziś jednak 100mg za dużo ,a starczy 50mg i też będzie równie dobrze?

Nie wiem , może to kwestia smaku , wyczucia ,a może lat przyjmowania tego "dobrodziejstwa"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie ,bo na mnie mało który lek działał żebym mógł sobie na takie widzimisię pozwalać ;) Biorę cały czas stałe dawki,raz mi się zdarzyło ,że musiałem zejść na mniejszą dawkę ,ale to z powodu skutków ubocznych.Jak na razie to tylko po mirtazapinie było gut i mi nawet na myśl nie przyszło żeby zmniejszyć ;) Wolę nie ryzykować zejścia na ziemię.Może kiedyś tak zrobię ;)(życz mi tego ) Mi tu chodzi o faze gdy się zaczyna przygodę z cukierkami,aby stwierdzić w 100% czy lek działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, paradoksalnie i jedno i drugie taka przeplatanka jednak z dominacją zmulenia i senności. Bede teraz przechodzil pewnie na moklo, gdyz na leki słabo wenla u mnie dziala.

 

Na angielskiej wiki piszą, że lekarze boją się przepisywać moklo, gdyż błędnie zakładają często, że to takie same mao jak fenelzyna np. A nic bardziej błędnego moklo jest bezpieczniejsze od trójpierścieniowców na równi z ssri a nawet lepsze bo ma mniej sideów. A z żarciem jakieś interakcje to juz w ogole sporadycznie jesli juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdażają sie osoby, które sa bardzie wrażliwe na tyraminę, dlatego powinno sie zachowac pewną dozę ostrożności podczas jedzenia posiłków o dużej zawartości.

 

aree1987, Mało uboków.. wszystko zalezy od organizmu. Ja czułem sie kiepsko od początku do końca. Lek na pewno ma moc sprawczą bo czuć wyraźnie jak buzuje w organiźmie.

 

Moim zdaniem wrto trzymać sie do 1.5 mies dawki 300mg. Więcej w tym przypadku nie musi oznaczac lepiej (sprawdzone na własnej skórze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki należy zachować odstęp pomiędzy leczeniem fluoksetyną, a włączeniem moklobemidu? Zazwyczaj spotykałem się z informacją, że należy zachować odstęp 2 tygodnie pomiędzy SSRI, a IMAO. Fluoksetyna ma okres półtrwania 4-6 dni, a metabolit- norfluoksetyna około 14-16dni, więc wydaje się to logiczne. Ale w ulotce Mobemidu jest napisane, że "w przypadku fluoksetyny należy zachować co najmniej 5 tygodniową przerwę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zamierzam łączyć przynajmniej na początku wenle z moklo. Czytałem, że rzadko ale czasem się stosuje połączenie moklo+ssri, nie łączy się tylko z trojpierscieniowcami. Obawiam się tylko tego, że moklo nie działa na złagodzenie skutków odstawienia ssri przez zupełnie inny mechanizm działania, a ja zamierzam zmniejszyć wenle od razu z 300mg na 150mg na rzecz moklo i obawiam się tego, że może być nieciekawie. Do tej pory zawsze zmieniałem z dnia na dzień no ale to było SSRI->SSRI/SNRI i zawsze to szlo gładko a teraz... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadziłem z tą wenlą 225mg i po południu 150mg moklobemidu miałem zaczątki zespołu serotoninowego- gorąco, mega osłabienie, nudności i czasami lekka utrata kontaktu z rzeczywistością. Trwało to mniej wiecej tyle ile miałem zablokowane MAO przez moklobemid, potem stopniowo objawy się wyciszały.

Dzisiaj wziąłem rano 75mg wenli potem 150mg i było ok. Jutro chce wziąść rano wenle 75mg+150mg moklo i potem 150mg moklo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×