Skocz do zawartości
Nerwica.com

badanie mózgu SPECT


Gość dogomaniaczka

Rekomendowane odpowiedzi

W zaleznosci ktora czesc mozgu jest zbyt czy za malo aktywna sa podawane konkretne leki, suplementy wspomagajace, cwiczenia np. aerobowe, ustalane jest co mozna jesc, pic a czego unikac.

 

I to się nazywa leczenie kompleksowe. Ale mam wątpliwości czy przeciętny psychiatra ma taką wiedzę. A powinien.

 

Magic, w tej książce jest coś o nerwicy natręctw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest wszystko prawie...nie pytać mi sie co tam jest:) tylko inwestować w wiedzę!!! co do nerwicy natręctw mam taki link

http://www.kingakoza.com/nastroic-mozg.php

i to 2 magiczna metoda na inny temat zapewne :)też u house stosowana :)

 

aha co do spect to mi sie nausuneła BYDGOSZCZ i najpesi specjalisci w kraju od neurologii i neurochirurgii...może tam spect i jakiś neuropsychiatra???pisac jakby co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszukałam i w Krakowie to robią:

 

http://5wszk.com.pl/nucmed/kliniczna_perfuzjamozgu.htm

 

Mapa aktywności mózgu

 

Na prezentowanych poniżej mapach na czerwono zaznaczono obszary o najwyższej aktywności mózgowej. W warunkach prawidłowych najwyższą akumulację znacznika 99mTc-ECD wykazuje potylica i móżdżek. Na niebiesko zaznaczono uśrednioną aktywność mózgu.

W niektórych jednostkach chorobowych (psychiatria, neurologia) pewne struktury mózgu wykazuja patologicznie zwiększoną aktywność. Prezentowany sposób wizualizacji mózgu może być pomocny w wyjaśnianiu niektórych nieprawidłowych zachowań chorego, podłoża choroby itp.

 

Ciekawe ile to kosztuje. Chętnie bym się wybrała, a do Krakowa nie mam daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko upewnijcie się, że ludzie którzy to robią naprawdę się na tym znają i najlepiej interesują. Bo w Polsce nie ma raczej jeszcze takiego zainteresowania tym. Mogą robić, ale niekoniecznie wierzyć w to, a w tedy to się mija z celem. Mnie wielu lekarzy można powiedzieć " wyśmiało" jak powiedziałam że chciałabym zrobić to badanie po czym mówili że " to nic nie da" " to nie ma sensu" itp. A ja po przeczytaniu książki o której wspomniałam na początku tematu mam na ten temat trochę inne zdanie.

Bo pewnie strzelajmy w leki na chybił trafił. Bo przecież psychiatra to jasnowidz i wie która część twojego mózgu jest najbardziej zaburzona .

Chyba bym się nie zdecydowała na to badanie w Polsce. Zbyt wiele razy spotkałam się z pogardliwym podejściem do sprawy.

Podobno kiedyś miałam robione to badanie( ale to było przed nerwicą, jak próbowali wykryć czemu mdleję) miałam wtedy 12 lat więc nie powiem wam szczegółów.

Pamiętam jedynie że to podobne do rezonansu, tyle że wstrzykiwali mi kontrast wcześniej po którym dziwnie się czułam. Jak będę w domu u rodzić to spróbuję poszukać info z tego szpitala co pisali przy wyniku badania i opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałęm wyrażnie ze to nie jest badanie na schizofrenie bynajmniej amen o tym nie pisze w książce...pisz o depresjach i lękach i o narkotykach alkocholu jak niszczą mózg ale można odbudować go...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleżanka pewnie miala robioną Tomografię kompyterową głowy a nie SPECT.

 

Szukał ktos z was w necie gdzie to robią w Polsce? Z tego co wyczytałem to u osoby ciepriącej na natręctwa albo na depresje zdjęcia z tego badania powinny wykazywać pewną nadaktywność danej częsci mózgu. Jesli tak będzie to znaczy ze te badania są przydatne dla ludzi cierpiących na nerwice. JEsli ktos z was zrobi sobie takie badanie niech napisze na co choruje i czy SPECT cos wykazał na zdjęciach?

 

co do psychiatrów to oni dają leki na podstawie wywiadu.... powiesz mu, że jestes ospały, nic ci sie nie chce i że nic cie nie cieszy od dłuzszego czasu to zapisze ci antydepresant. Powiesz mu, zobaczy ze masz natręctwa to tez zapisze ci antydepresant z SSRI przynajmniej powinien tak zrobic. Najgorsze jest to ze wiele psychiatrów a szczegolnie tych prywatnych wpieprzają zdrowemu organicznie człowiekowi neuroleptyki typu: Rispolept, Sulpiryd itp. otępiając go i wyciszając zamiast zalecic mu psychoterapie u psychologa i zmianę swojego życia i myślenia, które ma wielki wpływ na chemie w naszym mozgu.

No ale cóż, sam sie przekonałem ze wiekszosc psychiatrów ma gdzies to że mozesz leczyc sie u psychologa nie jedząc multum leków psychotropowych... wolą żeby do nich sie chodziło i płaciło kasę za otępianie. Co innego jest przy schizofrenii bo to jest choroba organiczna i zmiana myślenia oraz postępowania w codziennym życiu nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zrezygnowałem z tego SPECT.

Rozmawiałem z dobrym psychiatrą powiedział, wytłumaczył mi, że to niewiele wniesie.

 

[Dodane po edycji:]

 

Czy to jest obraz uzyskany metodą SPECT?

Normal_VS_OCD.jpg.5b3051c99fa414191665096dc7be132c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksajter. Choroby organiczne wykluczają schizofrenię... Dlatego się psychotyków bada testem triady organicznej by wykryć organiczność
I gdyby schizofrenia była organiczna to by była w kodach F00. F09 bo to są zaburzenia psychiczne i choroby organiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział, że nie ma żadnych podejrzeń co do mojego ukrwienia mózgu, i że lepszy byłby rezonans magnetyczny który pokazuje strukturę mózgu.

Dlatego zrobie sobie rezonans magnetyczny a nie SPECT. Jakby w Polsce była klinika Dr Amena, to bym zrobił SPECT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polscy psychiatrzy się gie znają. no pewnie przecież jak wszyscy zaczną robić SPECT to komu będą drogie leki przepisywać i za co brać kasę?

nie ufam im. po co Ci struktura mózgu? potrzeba Ci wiedzieć które części mózgu są nadaktywne a które za mało aktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura spect pokazuje jak mózg funkcjonuje a nie jaka jest budowa anatomiczna!!!psychiatrzy w polsce tak mówią bo nie popierają tej metody bo wola dawac leki na gębe zebyś przychodził i zmieniał leki...niestety...

 

ale masz prawo do zdania swojego tylko argumnety bym prosił rozsądniejsze na nie...

 

co ,ma ukrwienie móżgu do psychiatrii???MA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magic ja nie kwestionuje badania SPECT, tylko że kto mi to zinterpretuje? Co zrobie z samym wynikiem, do Amena przecież nie pojadę.

 

Ten psychiatra z którym gadałem, to jest naprawdę dobry lekarz, jak on nie wie, to nie wiem kto by w Polsce wiedział.

 

Receptor napisał: W zaleznosci ktora czesc mozgu jest zbyt czy za malo aktywna sa podawane konkretne leki, suplementy wspomagajace, cwiczenia np. aerobowe, ustalane jest co mozna jesc, pic a czego unikac.

 

Ktory psychiatra w Polsce na podstawie wyniku badania SPECT, przedstawi taką kompleksową terapię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem, narazie telefonicznie gadałem to sie nie dowiedziałem nic poza tym, że w moim przypadku są podejrzenia co do struktury mózgu i że z takiego badania ten lekarz będzie potrafił zrobić użytek.

Moze tu chodzi tez o moją chorobę, reakcję na leki, moją historię. Ten lekarz zna te sprawy bo nieraz u niego byłem, więc jak mi powiedział że SPECT nic nie wniesie to póki co nie będę robił tego badania. A rezonans magnetyczny może być refundowany przez nfz, prywatnie to 700/800zł choć też zależy na jakim sprzęcie bo i za 400zł można zrobić.

Taki rezonans można zrobić w wielu miejscach, jest bardziej powszechny niż SPECT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dam znać. Akurat u niego się prywatnie leczę to nie wiem czy da radę, ale jestem też zapisany do poradni zdrowia psychicznego i myślę ze jak już na nfz to stamtąd. Będę tam w następnym tygodniu to zapytam o takie skierowanie, tylko że ponoć są kolejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×