Zjednoczone Stany Lękowe

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Zjednoczone Stany Lękowe

przez ladywind 27 gru 2013, 13:39
platek rozy napisał(a):Faraway, loo nie na tyle to nie wygladam:D juz sie nie da w moim wieku :D

A tam wszystko się da :D pamietam kiedys na necie było zdjecie jakiejs Japonki po 40 a wyglądała na 20 takie miała skubana geny
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Zjednoczone Stany Lękowe

przez PJT 27 gru 2013, 13:40
ladywind napisał(a):
PJT napisał(a):Lady wygladasz tak na dwadziescia pare, jeszcze lookne na foto :P

Tylko Pawełku pamiętaj, nikomu masz nie dawać :pirate: :nono:

Przecież wiesz że mamy swoje tajemnice.
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

Zjednoczone Stany Lękowe

przez tosia_j 27 gru 2013, 13:41
Smiercionauta poszedl juz? i co on ma za wyjscie....dziurke wywiercic i mysz wpuscic :bezradny:
outsider

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Śmiercionauta 27 gru 2013, 13:43
tosia2, jestem ;p nie myślałem na wywiercenie dziury... czas wypróbować wiertarkę :p
myślę o zapisaniu sie na psychoterapię, może ona coś pomoże ;) ;)
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Zjednoczone Stany Lękowe

przez tosia_j 27 gru 2013, 13:44
a niech pomoze....mi jakos nie pomaga terapia
outsider

Zjednoczone Stany Lękowe

przez trombeczka 27 gru 2013, 13:46
dla mnie psychoterapia też nie działa, bezsensu jest i w ogóle :bezradny: ale są osoby, które twierdzą, że jest im po niej lepiej
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Śmiercionauta 27 gru 2013, 13:47
tosia2, to może zmień terapeutę albo nurt... nie podawaj się ;)
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Zjednoczone Stany Lękowe

przez tosia_j 27 gru 2013, 13:49
Nawet nie wiem jaki nurt ona reprezentuje....Ale chce pracowac tylko nad moimi relacjami z mezem. A ja bym wolala nad moimi emocjami bo mnie zjadają
outsider

Zjednoczone Stany Lękowe

przez ladywind 27 gru 2013, 13:51
bo psychoterapia to sciema, jedynie która moze pomoc to behawioralno-poznawcza, bo ma przynajmniej naukowe podstawy, że pwodouje fizyczne zmiany w mózgu, a reszta to sciema i wyciąganie ewentualnie kasy od naiwnych ludzi

-- 27 gru 2013, 12:52 --

a jak ktoś mi nie wierzy, to niech zapyta się Dr House'a :P
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Zjednoczone Stany Lękowe

przez tosia_j 27 gru 2013, 13:52
Chodzilam na ubezpieczenie a Wy?
outsider

Zjednoczone Stany Lękowe

przez ladywind 27 gru 2013, 13:53
trombeczka, a z czym się zmagasz?

-- 27 gru 2013, 13:07 --

tosia2 napisał(a):Chodzilam na ubezpieczenie a Wy?

to z nfz pewnie miałaś psychodynamiczną, bo taka sie z reguły stosuje w ośrodkach

Zjednoczone Stany Lękowe

przez trombeczka 27 gru 2013, 14:07
No, właśnie ściema jak nic, ja na całe szczęście chodziłam na nfz

Ja aktualnie zmagam się z lękiem przed ludźmi :bezradny: nie odczuwaniem emocji, nieumiejętnością ich wyrażania i brakiem akceptacji przez rodzinę ale psychoterapia na to nie działa. W sumie to jeszcze z myślami samobójczymi ale tym nie chwalę się w przychodni.
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

Zjednoczone Stany Lękowe

przez ladywind 27 gru 2013, 14:10
trombeczka, czyli ujmuj,ąc to krótko: fobia społeczna ;) przekichana sprawa. I własnie psychodynamiczna guzik daje na te sprawy, bo tam sie papla o przeszłosci itp. a tu chodzi o zmiane straych nawyków myslowych, schematów, które powodują, ze sie cofamy, a na to skuteczna moze byc tylko CBT

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 27 gru 2013, 14:10
ladywind, a ja sie nie zgadzam :) po pierwsze mi pomogla terapia, i wielu ludziom ktorych znam tez.
A ja z kolei nie przepadam za poznawczo-behawioralna.. tzn. udowodniona naukowo (bo najlatwiej ją udowodnic - to po prostu proste uczenie i warunkowanie, tak jak psa czy szczura mozna nauczyc pewnych reakcji (czy oduczyc) - tak i czlowieka). Ale ja tam uwazam,z e wszystkie nasze reakcje z czegos sie biora, i przewaznie są to własnie jakies emocjonalne sprawy.
Chociaz tez to nie tak do konca, bo teraz poznawczo-behawioralna tez ma duzo elementów z emocjami zwiazanymi itd.

Zreszta, ja u siebie zaobserwowalam nie raz duzo potwierdzen na to, wiec dla mnie dziala :)
A jak ktos woli brac caly czas leki, ktore nie są przeciez obojetne dla zdrowia, no to... :bezradny:

-- 27 gru 2013, 13:13 --

Wg mnie to w ogole terapie powinny byc łączone i w zaleznosci od problemu, trzeba brac troche z takiej, troche z takiej i tyle. Bo ok, czasem taka desensytyzacja np. z CTB tez potrzebna (chociaz na mnie nie dzialala :) pamietam, ze jak mialam silna agorafobie, nei bylam w stanie wyjsc przed blok. No i tak sie przyzwyczaialam, coraz dalej, dalej, po tygodniu juz chodzilam 3 bloki dalej :) I juz sie nie bałam. Ale wystarczyl dzien przerwy i znowu nie moglam wyjsc przed blok :(
A jak na psychodynamicznej poomawialam pewne rzeczy i pouswiadamialam sobie, to te lęki rozne minely same z siebie...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Sortuj wg