wyrzuty sumienia.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

wyrzuty sumienia.

przez Lenka30 19 kwi 2014, 19:02
Każdemu z nas zabrano kiedyś kreatywność, ale to jest do odzyskania, tylko potrzeba więcej wspólnej energii i prawdy i współpracy. Trzeba wyjść z siebie do ludzi, nie z mieszkania, tylko najpierw z siebie samego.

Mi ostatnio się spodobał klimat takiego człowieka, który się nazywa Chris Berens - co myślisz? (nie wiem jak tu obrazki wrzucać, macie szczęście w swym nieszczęściu;-)

Jak Ci się nie podoba to napisz mi dlaczego? Jestem ciekawa każdej refleksji:-)
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

wyrzuty sumienia.

przez trust_me 19 kwi 2014, 19:09
w obrazach które mi się wyświetliły jest coś zagadkowego, nie ma przekazu oczywistego, jest intrygująca mroczność. fajny klimat :)

ja za to będę miała obraz salvadora dali "królowa motyli" i zrobię królową motyli (takie oczywiste!), no dobra, zrobię motyla dopiero przeradzającego się z poczwarki i na tyle wpadłam. tępa jestem.
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

wyrzuty sumienia.

przez Haissem 19 kwi 2014, 19:11
Obrazek
Haissem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

wyrzuty sumienia.

przez trust_me 19 kwi 2014, 19:16
jest moc, prawda?
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

wyrzuty sumienia.

przez Haissem 19 kwi 2014, 19:20
Obrazek
Haissem

wyrzuty sumienia.

przez Lenka30 19 kwi 2014, 20:36
trust_me napisał(a):w obrazach które mi się wyświetliły jest coś zagadkowego, nie ma przekazu oczywistego, jest intrygująca mroczność. fajny klimat :)

ja za to będę miała obraz salvadora dali "królowa motyli" i zrobię królową motyli (takie oczywiste!), no dobra, zrobię motyla dopiero przeradzającego się z poczwarki i na tyle wpadłam. tępa jestem.

Sama wybrałaś taki obraz? Albo chociaż masz ładną modelkę? Czasem nic tak kobiecie nie pomoże jak uroda innej kobiety;-)

wyrzuty sumienia.

przez trust_me 19 kwi 2014, 21:34
sama wybrałam. może zły? zbyt oczywisty?
modelką będzie moja siostra, ładna jest. ładniejsza ode mnie.

wyrzuty sumienia.

przez Lenka30 20 kwi 2014, 05:28
trust_me, Wszystko jest na dobrej drodze, tylko trzeba pytać, każdym pytaniem i o wszystko:-) To zmienia perspektywe i wiele tłumaczy.

Liczy się to, że wybrałaś go sama - to zawsze przejaw zdrowia:-) Mniej ufaj swoim oczom w tej chwili, a więcej Sercu, tylko Twoja interpretacja jest dla Ciebie słuszna w tym momencie. Ja rzucam swoje skojarzenia, tak jak Ty podzieliłaś się ze mną swoimi, za co serdecznie dziękuję:-)

I proponuję się skupiać na tym co łączy:-)

Moja pierwsza próba wizualizacji jakiejś charakteryzacji na twarzy (Królowej Motyli) to kolorowymi skrzydłami motyla zasłonić twarz, zrobić maskę na twarzy, skrzydłami do środka a nie na zewnątrz, poukrywać, zasłonić Własną Twarz ((twarz siostry) w postaci grubej warstwy skrzydeł "odwróconych" "do wewnątrz". Bardzo kolorowych i krzykliwych. Nie przyczepiać motyli na zewnątrz głowy, tylko robić maskę. Nie bez powodu wybrałaś właśnie ten obraz.

Dla mnie jest w nim dużo więcej lęku i oba wychodzą z krainy snów i marzeń. Berens wyszedł za niej dalej, bo pewnie musiał trafić na jakąś mądrą kobietę która nauczyła go kochać - jest tu i "efekt motyla" i wyrwanie za snu, nagłe i szybkie przebudzenie, dobra energia, właświwy kierunek...(ale to tylko moje zdanie;-)

Dali jest bardziej "zagniewany", wbrew historii dużo młodszy Duchem, nie znam jego biografii, więc posłużę się wyobraźnią i tym, że widzę tu więcej lęku i władczych ambicji. Nie wiem czy to jest jego wcześniejszy czy późniejszy obraz, ale jest tu rodzaj agresji, której ja nie mam, to co Ci musi wytłumaczyć jakiś Mądry Mężczyzna. Teraz mi się przypomniało, że Dali to jeden z tych, którzy dorośli do tego by przeżyć drugą młodość (tak czytałam)(w dobrej książce o liderstwie)...więc dużo cierpiał i długo. W tym obrazie widzę tylko Lęk i chorą ambicję, ślepotę...za mało Prawdziwej Nauki (mały motyl w głowie) i Wielki Motyl jak berło. Instynkt zdobywcy przy deficycie Sera i "defizyce", którą staram się zrozumieć i pojąć. To taki pierwszy ciąg...Kojarzy mi się tylko z psychologią indywidualną...rywalizacją - polecam poczytać Adlera.

Uwierz w Siebie.

-- 20 kwi 2014, 04:31 --

Lenka30 napisał(a):trust_me, Wszystko jest na dobrej drodze, tylko trzeba pytać, każdym pytaniem i o wszystko:-) To zmienia perspektywe i wiele tłumaczy.

Liczy się to, że wybrałaś go sama - to zawsze przejaw zdrowia:-) Mniej ufaj swoim oczom w tej chwili, a więcej Sercu, tylko Twoja interpretacja jest dla Ciebie słuszna w tym momencie. Ja rzucam swoje skojarzenia, tak jak Ty podzieliłaś się ze mną swoimi, za co serdecznie dziękuję:-)

I proponuję się skupiać na tym co łączy:-)

Moja pierwsza próba wizualizacji jakiejś charakteryzacji na twarzy (Królowej Motyli) to kolorowymi skrzydłami motyla zasłonić twarz, zrobić maskę na twarzy, skrzydłami do środka a nie na zewnątrz, poukrywać, zasłonić Własną Twarz ((twarz siostry) w postaci grubej warstwy skrzydeł "odwróconych" "do wewnątrz". Bardzo kolorowych i krzykliwych. Nie przyczepiać motyli na zewnątrz głowy, tylko robić maskę. Nie bez powodu wybrałaś właśnie ten obraz.

Dla mnie jest w nim dużo więcej lęku i oba wychodzą z krainy snów i marzeń. Berens wyszedł za niej dalej, bo pewnie musiał trafić na jakąś mądrą kobietę która nauczyła go kochać - jest tu i "efekt motyla" i wyrwanie za snu, nagłe i szybkie przebudzenie, dobra energia, właświwy kierunek...(ale to tylko moje zdanie;-)

Dali jest bardziej "zagniewany", wbrew historii dużo młodszy Duchem, nie znam jego biografii, więc posłużę się wyobraźnią i tym, że widzę tu więcej lęku i władczych ambicji. Nie wiem czy to jest jego wcześniejszy czy późniejszy obraz, ale jest tu rodzaj agresji, której ja nie mam, to co Ci musi wytłumaczyć jakiś Mądry Mężczyzna. Teraz mi się przypomniało, że Dali to jeden z tych, którzy dorośli do tego by przeżyć drugą młodość (tak czytałam)(w dobrej książce o liderstwie)...więc dużo cierpiał i długo. W tym obrazie widzę tylko Lęk i chorą ambicję, ślepotę...za mało Prawdziwej Nauki (mały motyl w głowie) i Wielki Motyl trzymany jak berło. Instynkt zdobywcy przy deficycie Serca i "defizyce", którą staram się zrozumieć i pojąć. Ciekawa wyobraźnia.To taki pierwszy ciąg...Kojarzy mi się tylko z psychologią indywidualną...rywalizacją - polecam poczytać Adlera.

Uwierz w Siebie.

wyrzuty sumienia.

przez trust_me 20 kwi 2014, 10:03
Bardzo mi pomogłaś swoją interpretacją, dziękuję!

Co do motyla na twarzy, nie widzę tego. Może dlatego, że w swojej poprzedniej pracy wykorzystywałam motyw maski.
Widzę za to pomalowane ciało i makijaż przerysowany pastelowymi barwami.
Od pasa w dół kokon, bo przecież motyl przeobraża się z poczwarki. Chcę to ukazać mimo, że na obrazie tego nie widać. Myślę, że poczwarka może być zwiastunem tej niepewności i lęku, którym kipi obraz. Skrzydła będą zrobione z płyt cd. Nie wiem, tak to na razie widzę, ale wszystko wydaje się być płytkie i niesamowicie banalne, a dziś muszę napisać przedstawienie postaci na tle nurtu, czyli surrealizmu...
Nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

wyrzuty sumienia.

przez Haissem 20 kwi 2014, 16:39
Ciekawie macie pomysły.
Haissem

wyrzuty sumienia.

przez trust_me 20 kwi 2014, 18:10
i tak temat z moich wyrzutów sumienia, zmienił się na temat o pracy dyplomowej :)

wyrzuty sumienia.

przez Lenka30 21 kwi 2014, 03:18
Haissem, Twoje obrazy też bardzo wiele mówią. Bardzo Ci Dziękuję, że je tu umieściłeś.

wyrzuty sumienia.

przez trust_me 22 kwi 2014, 21:57
proszę moderatora o jak najszybsze usunięcie wątku.

wyrzuty sumienia.

przez Zupapomidorowa 22 kwi 2014, 22:56
dlaczego?
Dawniej Luktar

Sortuj wg