jak się przygotować do przesłuchania w sądzie?

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez małpka bubu 12 sie 2014, 16:59
dostałam wczoraj pismo, że prokuratura przesłała wniosek do sądu o przesłuchanie mnie... czekam teraz na wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy... boję się reakcji swojego ciała - że zemdleję, nie zdążę do toalety, zwymiotuję, że oczy będą bolały tak że nie wyrobię... boję się po tym, jak w piątek gdy dostałam zawiadomienie o tym piśmie nie wiedziałam co jest grane i urwał mi się film...

boję się, będzie to bardzo bolesne i że dodatkowy mirtor nie wyrobi... będę musiała opowiadać o tamtych zdarzeniach... pewnie poleją się łzy, że nie wytrzymam i rzucę łaciną... boję się nocki przed i po, pewnie nie pośpię za dobrze...

mam zamiar to ruszyć za tydzień na terapii, ale chcę zapytać też Was - jakieś pomysły jak to przetrwać?

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez Artemizja 17 sie 2014, 03:10
małpka bubu, nawet, jeśli się rozkleisz, rozpłaczesz, zrobi Ci się słabo, to nic się takiego nie stanie. Masz prawo do przeżywania i pozwól sobie na to. Jeśli będziesz próbowała tłumić bądź w jakiś sposób eliminować emocje, to uderzą ze zdwojoną siłą...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez lussia 28 sie 2014, 10:51
Musisz pamiętać o oddychaniu to pomaga, jak nie będziesz miała siły oddychaj, pomyśl jakie pytania mogą Ci dokładnie zadać, jak się przygotujesz, to może będzie łatwiej, możesz też spróbować się wyłączyć jakbyś opowiadała o jakimś filmie przeżyciach innej osoby, przez to nie będzie Cie to bezpośrednio dotyczyć no i zabierz ze sobą kogoś, kto Cię będzie wspierał i pamiętaj dasz radę! jak juz jesteś po, napisz jak było, mam nadzieję, że się udało bez komplikacji!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saraid 28 sie 2014, 16:51
małpka bubu, Pomyśl,że robisz to dla siebie jakieś emocje z tym związane będą,ale nie nakręcaj się sama na zapas.W ogóle to jesteś bardzo dzielna wiesz?i trzymam kciuki za Ciebie!
Saraid

przez małpka bubu 03 wrz 2014, 10:57
stało się - wyznaczono mi termin... 19.09, rano... będę przesłuchiwana w przyjaznym pokoju...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez wiejskifilozof 04 wrz 2014, 09:33
Trzymam kciuki,oby wszystko dobrze poszło.Napisz potem,jak było.

przez Artemizja 07 wrz 2014, 15:38
małpka bubu, trzymam za Ciebie kciuki. Daj znać, jak się czujesz.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez małpka bubu 09 wrz 2014, 14:01
jestem strzępkiem nerwów, lecę na zwiększonej mirtazapinie, wczoraj w chwili rozpaczy zmieszałam wieczorną dawkę z alkoholem, podejrzewam, że mogę to powtórzyc do 19go... nie wyrabiam... cykl mi się rozregulował, dostałam okres wcześniej o tydzień, choc jestem na 3 plastrze z opakowania... nie wyrabiam napięcia, palę faje jak smok... :cry: :cry: :cry:

antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez Artemizja 09 wrz 2014, 22:56
małpka bubu, domyślam się, że stres jest niewyobrażalny. Ciężko w tej sytuacji cokolwiek poradzić. Po prostu...trzymaj się tam.

Administrator

przez małpka bubu 10 wrz 2014, 11:35
zostało 9 dni do tej chwili...za 9 dni o tej porze będę w trakcie przesłuchania... :cry: :cry: :cry:

antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

Sortuj wg