obsesyjny strach przed chorobą psychiczną

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez mati_95 19 cze 2012, 14:49
Witam. Może zacznę od tego że mam zdiagnozowaną nerwicę natręctw. Chciałem się zapytać czy Wy też macie tak że Wasze natręctwa dotyczą głównie Waszej choroby? Ja np. ostatnio cały czas myślę że jestem chory psychicznie ale nie na nerwice natręctw tylko na jakąś całkiem inną chorobę, tzn. odczuwam taki obsesyjny strach przed tym że lecze się nie na to co trzeba... Do tego stopnia mnie to niepokoi że jestem zmuszony tu napisać i zapytać się Was czy to rzeczywiście natręctwo czy może jest to np. nerwica lękowa? Pozdrawiam
mati_95

przez *Monika* 19 cze 2012, 15:24
mati_95, Natręctwa mogą dotyczyć dosłownie wszystkiego, nie tylko samych myśli o chorobie.
A diagnozuje psychiatra podczas wizyt, albo psychoterapeuta przed sesjami terapeutycznymi.
Byłeś u specjalisty?
Obrazek
Główny Moderator

przez mati_95 19 cze 2012, 15:35
dzięki za odpowiedź, tak byłem u psychiatry zdiagnozował nerwicę natręctw ale wtedy te moje natręctwa dotyczyły czegoś całkiem innego, jeszcze nie miałem tego lęku przed chorobą... W ten czwartek znowu ide ale boje się że nie dotrwam bo czuje się jak jeden wielki niepokój :roll:
mati_95

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg