dziewczyny mam pytanie!!!:)

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

dziewczyny mam pytanie!!!:)

przez elfica 02 kwi 2010, 15:04
Czy tabletki antykoncepcyjne o małej zawartości hormonów(np.Yasminelle) wpływają u Was na powiększenie ilości natręctw?? proszę o Waszą opinię bo niestety jestem trochę somatyczką i lubię sobie takie rzeczy wmawiać ;) pozdrawiam!

[Dodane po edycji:]

no i muszę dodać,że gdy brałam tabletki czułam się jakaś taka bardziej zrównoważona psychicznie i wyciszona więc bardzo dobrze!:) ale do czasu,aż wyczytałam,że mogą one przyczyniać się do depresji więc wywnioskowałam ,że powinny mi szkodzić:P no i zaczęłam sobie to wmawiać:D pomóżcie!;)

Re: dziewczyny mam pytanie!!!:)

przez magdalenabmw 02 kwi 2010, 16:11
To tylko Twoje natrętne myśli. Tabletki anty nie mają wpływu na Twoje myśli. Hormony owszem, mają wpływ na organizm, ale na pewno nie na to że masz więcej natrętnych myśli- min. taką ;)

Więc się wyluzuj bo to nie ma wpływu, a następnym razem nie czytaj ulotek bo tylko sobie szkodzisz :pirate:
magdalenabmw

przez elfica 02 kwi 2010, 16:35
dzięki za odpowiedz!:) Twój fajny racjonalizm rozjaśnił mi umysł ;) no ale na pogorszenie nastroju(np.depresje) chyba hormony mają wpływ co? większość moich koleżanek bierze tablety i marudzi,że mają doła post-hormonalnego:) ja nawet nie obawiam się ,że natręctw będzie więcej tylko przy pogorszeniu nastroju ma się też więcej wątpliwości -a wtedy natręctwa pojawiają się ze zdwojoną siłą! jakiś czas temu odstawiłam lek Fevarin i na razie samodzielnie walczę- z różnym skutkiem;) więc nie chcę dodatkowo obciążać mojej zrytej bańki depresjami :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 02 kwi 2010, 18:06
elfica napisał(a):dzięki za odpowiedz!:) Twój fajny racjonalizm rozjaśnił mi umysł ;)

Nie ma za co :smile:

elfica napisał(a):no ale na pogorszenie nastroju(np.depresje) chyba hormony mają wpływ co?

Mogą mieć, ale nie muszą. Tak samo mogą mieć wpływ na zakrzepicę czy wymioty, cokolwiek.
Naprawdę nie czytaj ulotek, nie warto :smile:

elfica napisał(a):większość moich koleżanek bierze tablety i marudzi,że mają doła post-hormonalnego:) ja nawet nie obawiam się ,że natręctw będzie więcej tylko przy pogorszeniu nastroju ma się też więcej wątpliwości -a wtedy natręctwa pojawiają się ze zdwojoną siłą!

Ale masz te pogorszenie nastroju czy tylko się obawiasz że będziesz mieć i masz na tym punkcie natrętne myśli?
Jak będziesz mieć doła po tabletkach to po prostu je odstawisz albo zmienisz na inne. Zresztą, większość skutków ubocznych (o ile są w ogóle) mija po drugim opakowaniu.

elfica napisał(a):jakiś czas temu odstawiłam lek Fevarin i na razie samodzielnie walczę- z różnym skutkiem;) więc nie chcę dodatkowo obciążać mojej zrytej bańki depresjami :D

Rozumiem, ale wg mnie nie masz czym się martwić. Z Twoich postów wg mnie jasno wynika że z depresją nie masz nic wspólnego :smile:
I nie myśl tyle, bo myśliwym zostaniesz ;)

Pozdrawiam.
magdalenabmw

przez elfica 03 kwi 2010, 21:47
pewnie masz rację ;) do depresji mi daleko jednak szybko popadam w gorsze nastroje;) poza tym,że wtedy męczę się sama ze sobą,chyba nie obciążam tym otoczenia :D zastanawiam się nad ponownym włączeniem leków(oczywiście w konsultacji z lekarzem;)) ponieważ czuję,że samotna walka z natręctwami wymaga ode mnie zbyt wiele;) a powiedz mi-masz typową nerwicę czy jesteś już po wygranej walce?;) podoba mi się Twój rozsądek i optymizm więc chętnie Cię wyslucham jeśli oczywiscie chcesz napisac:)

przez piece_of_sky 19 cze 2010, 14:56
biore yasminelle od pol roku i pierwsze dwa miasiace to byla rewelacja i powiem, ze czułam sie lepiej, nie byly to raczej moje mysli, bo nie mam autosugestii dot. leków, ale czułam znaczne polepszenie nastroju i checi do działania.. w prownaniu z tym co bylo przed braniem czuje sie inaczej w pozytywnym slowa znaczeniu, natrectwa sa, ale jakos lepiej jest je opanowac.

Sortuj wg