ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez smutna82 20 lut 2014, 10:44
Tojaaa,ale przez dwa miesiące bylo ci tylko zle?
dzis rano wstalam zatkana,mam wrażenie halasu w glowie :(
mial ktoś tak?
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez Luki_Nerwusik 20 lut 2014, 11:04
smutna82
Często jest tak, że ten lek, który najbardziej pomoże, początkowo daje niestety pogorszenie.
Większość ma tutaj chwile zwątpienia. Ja przynajmniej przez miesiąc czułem się gorzej.
Miałem duże nasilenie natrętnych myśli, dziwne lęki, ale takie dziwnie tępe, zupełnie inne niż bez leków.
Później napięcie mięśniowe tak duże, że przeciągnięcie się wywoływało ból.
Trzęsące się ręce, zęby dzwoniły jedne o drugie.
Chciałem cisnąć ten lek, a lekarka na wizycie mi mówi, że trzeba zwiększyć dawkę. OK, zaufałem jej.
I nastąpiła poprawa, ale taka prawdziwa po prawie 3 miesiącach. Naprawdę trzeba mieć do leków dużą cierpliwość i jednak zaufanie do lekarza, chociaż różnie się o nich mówi, często źle. Ale to taki kraj, w którym wszyscy na wszystko i na wszystkich narzekają.

Takie świszczenie w uszach, odgłos jak po przyłożeniu ucha do starego telewizora z dużą dupą z tyłu mam cały czas :)
Luki_Nerwusik

przez smutna82 20 lut 2014, 11:25
Luki dzis mi stuknelo 6 tygodni na leku...
dziwnie mi jakoś w tej glowie,jakby nie byla moja :(
ja mam juz dosyć...
mam wrażenie jakbym byla jakas zawieszona jakbym nie byla sobą.
jednak leki będę brala dalej.
niecale dwa tygodnie zostaly mi do wizyty u psychola.

-- 20 lut 2014, 10:27 --

Aaa i ja niestety nie mogę przebierać w lekarzach,bo mieszkam we fr i jest ich tu tylko dwóch,mówiących w języku polskim :\

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luki_Nerwusik 20 lut 2014, 11:33
Poczekaj do wizyty i obgadaj sytuację z lekarką. Przez 2 tygodnie dużo może się jeszcze zmienić. A wszystkie niepokojące objawy najlepiej zapisuj na kartce, żeby później nie zapomnieć.
Ejże, głowa musi być Twoja, jeszcze się nie da jej odkręcić i pożyczyć, jak w takich Czechosłowackich serialach z mojego dzieciństwa " Arabela" i "Rumburak" :-)
Luki_Nerwusik

przez smutna82 20 lut 2014, 11:51
Hehe:)

Luki,nie miales nigdy takiego odczucia?

przez Luki_Nerwusik 20 lut 2014, 11:54
Jakoś sobie nie przypominam.
Głowa moja, ale czasem mam wrażenie jakbym miał w niej kamienie, zamiast tkanki mózgowej, bo wydaje mi się ciężka i nadmuchana :)
Luki_Nerwusik

przez smutna82 20 lut 2014, 11:56
A ja czuje taka pustkę w tej mojej glowie,otumanienie i strach ze juz nigdy nie będzie dobrze :(

przez Ellora 20 lut 2014, 15:10
Tojaaa napisał(a):Smutna, bądź cierpliwa, ja długo czekalam aż esci zatrybi, wielu przekonywalo mnie, abym zmieniła lek, ale byłam cierpliwa. U mnie zaczął działać po ok 2 mcach, teraz kończę 3 miesiąc. Nie mogę powiedzieć ze jest stabilnie, bo wieczorami jest mi znacznie lepiej, ale nie poddaje sie i z kiepskimi porankami staram sie walczyć. Jestem cierpliwa, chce i staram sie nad sobą pracować, z różnym skutkiem, ale tabsy wszystkiego nie załatwia.
Krista, widzę, ze u Ciebie coraz lepiej. Mnie tez dopadaja natrętne myśli, ale nie wywołują juz takiej spiny jak wcześniej, staram sie nie myśleć o nich non stop i nie podsycac swoją wyobraźnia.

-- 19 lut 2014, 23:15 --

Ellora, czesc :D codziennie biorę się w garść i jakoś do przodu. U Ciebie chyba znacznie lepiej, skoro dajesz takie dobre rady... :D

Tojaaa nie ma porównania newet z tym co było tydzien temu:-) w tym tygodniu nie mam zawrotów głowy, co mnie cieszy bardzo:-) wczoraj zgasłam o21 i spałam do6...nie mogłam sie dobudzic, dziś czuję zmeczenie z całego tygodnia, pracuje na dwa etaty do ńca mies bo eżanka na chorobowym jest...troche sie obawiam że te zwolnienie może ciagnac dalej a ja będę zap....jak wół za dwie..no ale coś wymyślę nie dam sie wyrzystać, czuje sie w końcu silna, nie jak zastraona mysz.pozdrawiam i konczę bo i przerwa sie kończy:-(

przez Tojaaa 20 lut 2014, 16:02
Ellora, smutna82, Luki_Nerwusik, i reszta czesc :papa:
Smutna, ja przez długi czas złe sie czułam, zreszta teraz teznie jest przecudnie. Nie miałam w zasadzie ubokow fizycznych, nie licząc pocenia nocnego i zrenice jak 5 zł. Ja w zasadzie cały czas czułam spine i lęki i to mnie wykanczalo. W zasadzie teraz, szczególnie rano tez mam, ostatnio gorzej sypiam.dzis śniło mi sie, ze byłam mega spieta i taka tez obudzilam sie. W ciagu dnia trochę napięcie mija, ale ranki sa do dupy. Lekarz polecił zmiksowac esci z paro, ale poczytalam trochę, ze paro koszmarnie sie odstawia i następuje szybki powrót do objawów, a czesto jest jeszcze gorzej, no i zwatpilam czy brać to paro, bo juz stracham sie co bedzie, jak przyjdzie mi odstawić.

Luki, a pamiętasz Blekote?? :mrgreen: jak byłam mała dziewczynka, marzyłam o tym, abymiec taki pierścień jak Arabella :mrgreen:

przez Luki_Nerwusik 20 lut 2014, 16:19
Któż by nie chciał mieć pierścienia spełniającego życzenia.
Pach i nie masz nerwicy.
Napiszę jak odstawia się paro, bo myślę że za 2-mce zacznę z niego schodzić.
Diabeł Blekota, no jasne że pamiętam:
http://obrazki.elektroda.pl/8013506100_1392905791.jpg

:D
Luki_Nerwusik

przez Ellora 20 lut 2014, 17:08
Hej hej:-) jak dziś ciepło..poczułam wiosnę i zachciało mi się zupy jarzynowej, ktorą właśnie gotuje:-) zapraszam na degustację:-) jak tam samopoczucia?ja jak już pisałam zmeczona, nogi w tyłek włażą:-( ale jutro piątek hurrrrrraaaaaaaaaa :yeah: i spanie do oporu z tych bezsennych nocy zrobiły sie noce bardzo senne:-)

przez Gradrec 20 lut 2014, 18:14
jak samopoczucie, moje psycholki?

-- 20 lut 2014, 17:16 --

smutna82 napisał(a):Luki dzis mi stuknelo 6 tygodni na leku...
Aaa i ja niestety nie mogę przebierać w lekarzach,bo mieszkam we fr i jest ich tu tylko dwóch,mówiących w języku polskim :\

A dlaczego do francuza sie nie wybierzesz? Nie mowisz po francuzku, albo po angielsku?

przez smutna82 20 lut 2014, 18:19
Gradrec,mówisz..
ale chyba najlepiej sie dogadasz w swoim języku ojczystym,nieprawdaż??

-- 20 lut 2014, 17:20 --

Tojaaa dziekuje,ze napisalas.
po takich postach,mam nadzieje,ze ten lek sie rozkręci i będzie dobrze

przez krista 20 lut 2014, 18:25
moje samopoczucie jest zajefajne, zero uboków, odrealnienia, mózg na pełnych obrotach tylko taka blada twarz co mnie trochę wnerwia, ale zaczęłam chrupać marchewkę to będę żółta

Sortuj wg