ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Shadowmere 24 maja 2010, 17:47
Zenonek, kurcze tylko w bpd nie jest wpisana fobia spoleczna,tylko intensywne i gwaltowne relacje z innymi,ciągle zmienianie partnerow,przyjaciol,promiskuityzm.
Jestem jakby oddzielona murem przez ból,tęsknie do innych ludzi,ale oni są tacy nieosiągalni,osobni.
Po za tym dysproporcja w zaangażowaniu-albo na zawsze albo na nigdy.
Zrywam,bo boję się bliskości..bliskość to ból..

[Dodane po edycji:]

Magdaa, no nie wiem,nie wiem.jak na razie lex nie wykazuje dzialania przeciwlękowego,a to już (6) dzień.
Wręcz lęki sie nasiliły..caly dzień mam ścisk w brzuchu.
Shadowmere

przez Zenonek 24 maja 2010, 17:54
Shadowmere To, ze na zawsze albo na nigdy to dobrze, bo z tzw. zlymi ludzmi (szuje, ktore zawsze beda probowaly cos przychachmecic na boku, najbardziej nienawidze kontrahentow z ktorymi sie zaklada spolke a taki jeden z drugim od poczatku np mysla jak ty tylko drugie wyje*ac). Ja tez taka zasade lubie. Zadaje z ludzmi (czy to w necie :) czy w realu na ktorych mozna polegac).

Po prostu nie lubie szuj i cwaniakow. Nie wiem skad sie tacy biora. Potrafia wziac towaru za 50000 i nie zaplacic i pie*dolic w zywe oczy smuty a auto kupowac.

Wiesz z tym borderem to jest, ze to jest troszeczke takie haslo - bo tak naprawde w najnowszych podrecznikach jest napisane, ze border to nic iinnego jak jeden z wielu objawow nerwic.

przez Magdaa 24 maja 2010, 18:03
Shadowmere napisał(a):Zenonek, kurcze tylko w bpd nie jest wpisana fobia spoleczna,tylko intensywne i gwaltowne relacje z innymi,ciągle zmienianie partnerow,przyjaciol,promiskuityzm.
Jestem jakby oddzielona murem przez ból,tęsknie do innych ludzi,ale oni są tacy nieosiągalni,osobni.

Z tego co mi wiadomo to nie mam bpd, ale jakbym czytała o sobie.

Shadowmere napisał(a):Magdaa, no nie wiem,nie wiem.jak na razie lex nie wykazuje dzialania przeciwlękowego,a to już (6) dzień.
Wręcz lęki sie nasiliły..caly dzień mam ścisk w brzuchu.

Kochanie, DOPIERO 6 dni. P 6 dniach to może Apap działać. W SSRI po 6 dniach jedyne co możemy mieć to skutki uboczne. Musimy czekać. Ja też dziś mam 6 dzień.
Magdaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 24 maja 2010, 18:07
.
Objawem osiowym nerwic jest lęk.
w bpd lęk występuje naprzemiennie z gniewem,rozpaczą i pustką.
border nie jest "objawem nerwicy"
nerwica jest jednym z objawów osobowości z pogranicza.Obok depresji,psychozy,urojeń paranoidalnych,autoagresji (self harm),nieokreślonej tożsamości,promiskuityzmu,rozpaczliwych wysilkow mających na celu uniknięcia porzucenia,rozpadu osobowości,nieustających gróźb i prób samobójczych.
Podaj mi źródło,z ktorego zaczerpnales,żę "border jest objawem nerwicy".
Muszę uswiadomic mojego Psychiatrę!

:shock:
Poczytaj sobie trochę o zaburzeniach osobowosci-czym one są,no i warto przejrzec klasyfikacje ICD i DSM.
Do nerwic (a raczej zaburzen nerwicowych) należą:anoreksja,bulimia,ocd,sad,gad,pad.
Zaburzenia osobowości to inna działka.

[Dodane po edycji:]

Magdaa, ale ja jestem taka niecierpliwa!!!!Chcę by leki zaczęły dzialac już!!! teraz:( Niby wiem,że trzeba czekac...ale niestety jestem jak dziecko-potrzebuje natychmiastowej gratyfikacji..
:pirate:
Shadowmere

przez Zenonek 24 maja 2010, 18:20
SHadowmere , ostatnio w podreczniku do psychiatrii pana Haslama. Jednak wiesz jak to jest z naukowcami... Jajoglowi musza miec rozne zdania na dane tematy.

On napisale to mniej wiecej w ten sposob, objawy border mozna spokojnie podpiac pod nerwice i na odwrot.
W sumie ja sie z nim zgadzam, zwlaszcza, ze postawienie precyzyjnej diagnozy w psychiatrii jest bardzo trudne (pomijajac jakies czyste psychozy i czyste depresje).

przez Magdaa 24 maja 2010, 18:25
Shadowmere napisał(a):.
Magdaa, ale ja jestem taka niecierpliwa!!!!Chcę by leki zaczęły dzialac już!!! teraz:( Niby wiem,że trzeba czekac...ale niestety jestem jak dziecko-potrzebuje natychmiastowej gratyfikacji..
:pirate:

Ja też jestem niecierpliwa :P No ale co zrobisz? Nic. Jak odstawisz leki to na pewno nie przyspieszysz poprawy :mrgreen: Jedyne co możesz teraz zrobić aby czuć się lepiej to wspomagać się benzo.
Magdaa

przez Shadowmere 24 maja 2010, 18:44
Zenonek, jak Pan haslam bedzie na tyle ważny,że jego zdanie wezmie pod uwage Światowa rada lekarska,to sie chlopakiem zainteresuje.Na razie wciąż trzymam się Freuda,Yunga,Zimardo,Kinsey i Helen Bee-to ich zdanie bylo wykladane w szkole za czasow gdy sie uczylam psychologii.BPD z nerwicą łączy tylko lęk.A lęk występuje we wszystkich zaburzeniach osobowości(!).
Co ciekawe-Freud wyodrębnil bpd gdy zauważyl,że pewni pacjenci nerwicowi reagują na terapię gorzej niż inni-manipulują terapeutą,mają huśtawki nastroju i intensywnie okaleczaja swoje cialo,nie potrafią utrzymac relacji,porzucają,wracają,porzucają.
Nerwice są plastyczniejsze i łatwiejsze do "odkręcenia".Dobrze rokują.Zaburzenia osobowości są sztywne,głębokie,bardzo trudne do modyfikacji.
Dlatego też terapie nerwic trwają 2 lata,a terapie zab.os. 10.
Ciekawostka:borderline dematerializuje sie po 40 roku życia.Czy newrice też mają taką zdolnosc?Gdyby tak bylo nie mielibysmy na forum tylu znerwicowanych 40 latkow. :pirate:
A czy jest tu choc jeden pogranicznik po 40?nie,proste.
Ja mam trwale uszkodzony uklad limbiczny-a osoba z nnerwicą-współczulny.Więc istnieje nawet ewidentna roznica w klinicystyce,nie tylko psychologicznym belkocie :P
BPD to poprostu przedlużone PTSD z dziecinstwa..
Shadowmere

przez Zenonek 24 maja 2010, 18:46
SHadowmere

On napisal, ze to jest zaburzenie na pograniczu nerwicy , wiec ogolnie przyjete teza (sprawdzilem teraz dokladnie).

Jednak nie powinnas za bardzo tak brac tego - bo zauwazylem, ze niejako sama siebie etykietkujesz tym border - ze jak jestes border to cos tam itp. Olej to, uwazaj siebie za normalna osobe z jakimis problemami, ktore ma co najmniej kilka % spoleczenstwa (wiec bardzo powszechne problemy). Nie etykietkuj sie.

Moj psychiatra mi powiedzial, ze w ogole teraz sie przyjmuje, zeby nie stawiac pacjentowi bezposrednich diagnoz - tylko rozmawiac i leczyc, bo wlasnie wiele osob stempluje sie pozniej i ma to negatywny wplyw na leczenie.

Nie wiem czy sa tu jacys pogranicznicy po 40 i czy jest pelne nerwicowcow po 40, bo nie bylo probki na reprezentatywnej grupie co najmniej 1xxx osobowej.

Natomiast co do innych psychiatrow - to wiesz jak to jest - 90 % to -kwestia - odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie (i tak to jest z tymi Freudoami i innymi) zrobi odpowiednia rzecz - i nazwisko wpisuje sie do historii.

Hustawki nastrojow tez wystepuja w nerwicach (nerwica depresyjna), natomiast wybuchy gniewu , zlosci , zmiany miejsc , szukanie nowych wrazen, ludzi itp itd to to sa cechy danej osobowosci - nie trzeba byc borderem zeby takowe miec.

przez Shadowmere 24 maja 2010, 18:57
Zenonek, zgadzam sie z Tobą w 100%.Moj psychiatra mowi to samo.
Pffff,a co do tego ,że nazwano to "z pogranicza nerwicy" to tak bylo 150 lat temu.Teraz to funkcjonuje nazwa,ktora nie ma nic wspolnego z prawdziwym przebiegiem.
Wiesz tylko mnie 4 zajebistych klinicysow diagnozowalo :roll: Więc ciężko mi sie z tym nie utożsamiac-choc staram sie myslec jak moj psychiatra o mnie-samotna,nieszczesliwa dziewczynka.
A swoja drogą Ty też co chwile zaznaczasz,że "masz reaktywna depresje i lekka nerwice".A cholera wie-może masz dystymie i kielbasice :D

Jest granica pomiędzy cechami osobowości,a osobowości zaburzonej,ale żeby to wiedziec musialbys skonczyc szkole odpowiednia,albo sam cierpiec na takową.
Jeśli Twoje zainteresowania sie utrzymają-idz na medycyne może? :D
Shadowmere

przez Zenonek 24 maja 2010, 19:24
Shadowmere
Ja uwazam, ze powinnas studiowac psychologie albo zostac psychiatra. Powaznie mowie.

Ten Haslam to chyba rzeczywiscie troche szarlatan, ale co tam :P.

Co do mnie - moja nerwica objawia sie czasami przyspieszonym pulsem (to zasluga niskiego potasu kiedys) . A depra reaktywna - bo jakbym odzyskal co stracilem to w ulamku sekundy bylbym najszczesliwszym czlowiekiem na swiecie (no co najmniej w czolowce :) ) bez zadnych wahan heh. Bo oprocz tego co Ci napisalem na privie to sam tez dalem sobie w dupe...

przez Shadowmere 24 maja 2010, 21:43
Zenonek, ja też chce odzyskac to co stracilam.I dostac to czego nigdy nie mialam.Co do studiowania psychologii-już to kiedys "robilam".Nie podobalo mi sie.Smutna i przygnębiająca nauka (pseudonauka?) opierająca sie bardziej na domyslach niż na faktach.Wtedy bylam zafascynowana medycyną-lubię wiedziec co i jak,lubie wiedziec na pewno.A nie kluczyc :śmak srak czy ptak.
Natomiast Ty bardzo szybko przyswajasz wiedzę specjalistyczną i rozumujesz logicznie,mechanizmy biologiczne nie stanowilyby dla Ciebie trudności.Rozważ to :D
Shadowmere

przez pete_27 24 maja 2010, 22:28
[quote="Shadowmere"]Zenonek, bo ja wiem..seroxat zadzialal na mnie po 10 dniach,a po miesiącu już byla bomba

To nie szczeście tylko seroxat. Ja też tak miałem, a w zasadzie nawet wcześniej. Po 10 dniach to już w zasadzie remisja.
pete_27

przez fobia 26 maja 2010, 17:15
gnom, ogarnij się człowieku bo spamujesz forum :roll:

przez Shadowmere 27 maja 2010, 11:18
To mial byc lek przeciwlękowy,tak??komus pomogl na lęki??
U mnie leci 9 dzien i lęki nie minely,wręcz przeciwnie,żyją i mają sie dobrze.Dzis rano obudzilam sie i od razu trzęsiawka,mdlości.... :( :why:
Shadowmere

Sortuj wg