ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez harvard 15 mar 2015, 22:25
@Arasha
Uboki typu brak chęci na sex po miesiącu przeszły. Wymioty nudności i sraczka (pierwszy tydzień na esci) przeszły. Jednak bzykać potrafiłem się z żoną nawet 3-5 / dzień a teraz 1-3. Orgazm jest już normalny a początkowo go nie czułem a wytrysk był! Jest uważam lepiej, lęki przechodzą, jednak do ideału daaaleko! niestety. Na noc niestety cloranxen 15 mg. Nowy psychiatra uważa benzo i zolpidem jako zło bardziej złe niż najgorsze i muszę się pozbyć potrzeby 'spozywania' zolpidemu nie mówiąc juz - jak to on określił- alkoholowo-podobnych-słośliwych benzo! Jednak u mnie działa to dobrze a mirta mnie zwala z nóg i tyle. Trudno kolesiowi to zrozumieć. Nie mogę ciągle na l4 siedzieć i miotać się po ścianach otumaniony.

przez Ricah 15 mar 2015, 22:32
harvard, mirta nasennie dziala w malych dawkach, w wiekszych pobudza, zatem zmniejszajac dawke, strzelales sobie w kolano ;d. Sprobuj zwiekszyc dawke[30-45] i moze bedzie lepiej. Te zamulenie tez mija z czasem.
A lekarz uwaza to za 'wszelkie zlo tego swiata' bo uzaleznia i ma troszke racji w tym, aczkolwiek chyba troche przesadza.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Labradorek 16 mar 2015, 02:58
9 miesiąc na esci i pomału schodze z dawki 20mg/dobę na 10mg, a za tydzien wskakuje na 5mg do całkowitego zejścia z leku. Przyznaje się że boje się, czy depresja i nerwica nie powrócą jak przed rozpoczęciem leczenia esci.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inez3 16 mar 2015, 15:06
lunatic, hmm, to niedobrze, ale może w końcu ktoś ci pomoże raz a dobrze. Cały czas trzymam kciuki.

A u mnie co? Właśnie jestem w trakcie odstawiania esci i lamitrinu. Zejścia z 10 mg na 5 w ogóle nie odczulam. Teraz biorę 5 mg co drugi dzień, dopiero 3 dzień w ten sposób, ale jest ok,cociaz czuje się lekko "zakręcona". Jeżeli schodzenie z tego leku jest takie to spoko, wchodzenie to był koszmar i mam nadzieję, że już nigdy więcej esci :).

przez Kropelek 16 mar 2015, 22:32
Potrzebuję Waszej pomocy w określeniu, czy mój lek działa.
Escitil biorę od 10 stycznia. Teraz od 3 tygodni Elicea (najpierw jedna, potem półtora, od niedawna 2 tabletki)
Przed tym, jak lek zaczął działać przez dwa miesiące rzeczywiście było źle. Ciągle spałem, myśli samobójcze, brak apetytu, czy chęci na cokolwiek.
Teraz wygląda to tak, że jest lepiej. Wróciłem do życia, przytyłem, jakoś funkcjonuje, ale...no własnie, nie na 100%. Nadal są momenty, szczególnie wieczorami, kiedy łapie lęki. Miałem na takie momenty Afobam, ale mi się skończył, a nie stać mnie aktualnie na kolejny, bo tani nie jest. Mam problemy z nauką, nie mogę się skupić i ogólnie bywa źle.
Z jednej strony na + powrót do życia, na - dość dużo nie dobrych momentów i w sumie sam nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie, czy lek działa, czy trzeba go zmienić. Może powinienem jeszcze poczekać, czy ta dawka 2 tabletek zacznie działać? Jak powinienem się czuć, przy dobrze dobranym leku?
Help.

przez Don Kamillo 18 mar 2015, 13:43
Dramat i dobra wiadomość w jednym.. Miałem robioną gastroskopie i kolonoskopie, i wszystko jest OK.. Wszystko z nerwów, tyle czasu leczenia, prawie żadnej poprawy, chyba już opadam z sił, ale na pocieszenie marne, jestem zdrowy fizycznie :lol:

ehh, inaczej sobie to wyobrażałem, ale trudno..

nawet nie pisze juz o koszcie wizyty w gabinecie i w aptece, bo chyba znów w depresje wpadne..
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez radek111 19 mar 2015, 09:15
Do osób ktore mają problemy lękowe jak oceniacie lek w tym zakresie??? Działa na niepokoje ,lęki??

przez joaszka 19 mar 2015, 09:20
U mnie wyeliminowało lęki praktycznie zupełnie. Biorę Esci właśnie z powodu zaburzeń lękowych.
Inna rzecz, że po antydepach dostaję depresji.
joaszka

przez Lastin89 20 mar 2015, 13:39
Witajcie, jestem tutaj nowa.
od 14 dni biorę DEPRALIN w dawce pół tabletki.
Od dzisiaj biorę Depralin w dawce 10 mg-czyli cała tabletka.

Czasem mam nieregularną pracę serca? Czy to jest normalne przy tym leku?
Do tego biorę Xanax sr 0,5 - 2 tabletki.

przez maniek123321 21 mar 2015, 12:20
jak bralem citalopram to escitalopram zadziala tak samo tylko lepiej?
jako jedyny i zreeszta pierwszy ssri nie powodowal u mnie zamulki i pocenia sie (jedynie dziwne jazdy z sercem byly j/w nieregularne uderzenia, czasem jakby powietrze mi z serca uciekalo).
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Don Kamillo 21 mar 2015, 13:00
Mimo wszystko żyję dalej i po lekach które dostałem ból żołądka ustąpił częściowo. Dobrze jest, wiem, ze nie ma co chwalić dnia przed zachodem słonca, ale trzeba doceniac to co się ma :-)
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez ardhexyd 24 mar 2015, 03:39
Mi jest cholernie ciężko znaleźć aktualnie idealną dawkę escitalopramu.
Waham się ciągle między 10 a 15mg.
Kiedy dłużej biorę 10mg - to czuję, że jednak smutku i lęku trochę jest.
A kiedy biorę 15mg - to za mocno mnie to zamula, dodatkowo bardzo osłabia i cięzko mi to wytrzymać,
sięgam wtedy po kawę, która nic nie pomaga, a finalnie wspieram się amisulprydem (50mg), który przy 15mg escitalopramu
nie może się przebić przez serotoninę i też nie działa. A nie mogę sobie pozwolić na przeczekanie tego efektu zamulenia,
bo mam obowiązki i rodzina nie daje mi spokoju, a to też się odbija na nastroju.

Więc finalnie jest to mój problem, próbuję brać 12,5mg ale ciężko równo podzielić tabletkę z nastrojem też nie jest stabilnie.
ESCI-AMISU-ALPRA-MIANSE
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość: unikająca, zależna, cechy osobowości narcystycznej i niedojrzałej.
"Dobrych ludzi zmiażdżył walec czasu nowej generacji".
"Genetycznie kodowany strach, zaszczepimy Ci przez chrzest".

przez slow_down 24 mar 2015, 09:46
Bierz więcej miansy, np 60mg, powinna niwelować zamułę w ciągu dnia (w tej dawce mianseryna działa noradrenalinowo).
slow_down

przez Patryk29 24 mar 2015, 09:50
Jeżeli benzodiazepiny to nie psychotropy to ssri to ca cukierki nimm2 (Łakocie i witaminy) :mrgreen:

-- 24 mar 2015, 10:00 --

Pomyliłem dział heh :P
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg