ataki a zaburzenia wzroku...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez szybki_g 20 lis 2011, 16:00
Witam :yeah:

Czy komuś się zdarzyło aby po ataku wystąpiły zaburzenia widzenia ?? ( wzrok nie ostry , mgła i uczucie ew utraty wzroku?? )
Każdego dnia upadam, by na nowo powstać....

przez MARIAN1967 20 lis 2011, 18:19
A możesz opisać bardziej szczegółowo w jakich okolicznościach pojawia się ten problem.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez kaja74 20 lis 2011, 18:36
Cześć. Kilka lat temu mając atak paniki straciłam na kilka minut wzrok. Biało przed oczyma i ogromny strach, że tak już zostanie.
Zrobiłam wszystkie badania okulistyczne, byłam u kilku specjalistów, każdy z nich mówił, że jest mozliwa chwilowa utrata wzroku na skutek silnego wstrząsu, stresu. Potem za kazdym razem gdy zbliżał się atak paniki myslałam tylko o tym czy utrata wzroku nie powróci.
Na szczęscie to był epizod i więcej sie nie powtórzył, ale 2 razy pamiętam, że w stanie mocnego stresu gorzej widziałam (za mgłą i mroczki ).
Do tej pory mimo, że ataków paniki nie mam od kilku lat (odpukać !), to strach przed tamtym zdarzeniem jest we mnie na tyle głęboko, że np. nie zasnę w zupełnej ciemności i do oklulisty chodzę częściej niż powinnam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zega 21 lis 2011, 14:05
szybki_g napisał(a):Witam :yeah:

Czy komuś się zdarzyło aby po ataku wystąpiły zaburzenia widzenia ?? ( wzrok nie ostry , mgła i uczucie ew utraty wzroku?? )

Przez miesiąc, kiedy miałam ataki paniki, miałam problemy ze wzrokiem, tak, jakby obraz w jednym oku się nieco przesunął, bardzo dziwne uczucie.

przez _asia_ 21 lis 2011, 14:14
kaja74 napisał(a):Cześć. Kilka lat temu mając atak paniki straciłam na kilka minut wzrok. Biało przed oczyma i ogromny strach, że tak już zostanie.
Zrobiłam wszystkie badania okulistyczne, byłam u kilku specjalistów, każdy z nich mówił, że jest mozliwa chwilowa utrata wzroku na skutek silnego wstrząsu, stresu. Potem za kazdym razem gdy zbliżał się atak paniki myslałam tylko o tym czy utrata wzroku nie powróci.
Na szczęscie to był epizod i więcej sie nie powtórzył, ale 2 razy pamiętam, że w stanie mocnego stresu gorzej widziałam (za mgłą i mroczki ).
Do tej pory mimo, że ataków paniki nie mam od kilku lat (odpukać !), to strach przed tamtym zdarzeniem jest we mnie na tyle głęboko, że np. nie zasnę w zupełnej ciemności i do oklulisty chodzę częściej niż powinnam...

chwilowa utrata wzroku zdarza się również przy migrenach. neurolog o tym nie wspominał? nie miewasz czasem migren?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez tahela 21 lis 2011, 14:26
mnie czasem się robi nagle ciemno przed oczami i zawirowania
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez MARIAN1967 21 lis 2011, 20:19
To masz pewnie ortostatyczne spadki ciśnienia . Szybko wstajesz ,gdy np. leżysz i robi Ci się ciemno przed oczami. Ale to nie ma nic wspólnego z nerwicą.Po prostu krew nie dopływa do mózgu .
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez kaja74 21 lis 2011, 22:24
Nie miałam wtedy migren. Choć neurolog zauwazył, że być może był to mały udar, tym bardziej, że miałam zdrętwiałe ręce...
To było ponad 10 lat temu, szczegóły zatarły się, choć tamten strach pamiętam i do dziś mam lęk przed obcymi dworcami (to było na dworcu )

przez katt 22 lis 2011, 02:19
ja zawsze mialam" sokoli wzrok", pogorszyl sie doslownie w jeden miesiac w trakcie najwiiekszych stresow, pocenia sie i calego nerwicowego gowna :/ to byl szok.. poszlam do okulisty i co? -1.5 wada z nerwow w tak krotkim czasie, wtf...?! :( do tego mam odrobinke rozjechane kontury, jest czad. nerwica potrafi zniszczyc caly organizm taka prawda.
"To taki zły duch...- siada na klacie i dusi"

Sortuj wg