Torbiel i zaburzenia nericowo depresyjne

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Torbiel i zaburzenia nericowo depresyjne

przez 1507 10 sty 2010, 16:37
Czy ktoś z forumowiczów ma zdiagnozowane zaburzenia nerwicowo depresyjne i ma torbiel w głowie?
1507

Re: Torbiel i zaburzenia nericowo depresyjne

przez magdalenabmw 10 sty 2010, 17:09
Lekarze ogólnie na nerwicę lekową mówią 'zaburzenia depresyjno-lękowe' bo te dwie rzeczy sie zazębiają ze sobą dosyć mocno. Jednak jak mamy silne lęki to i nastrój nam sie pogarsza.

Skąd wiesz że masz torbiel w głowie? Tomograf wykazał?
magdalenabmw

przez 1507 10 sty 2010, 17:09
magdalenabmw, tak, tomograf wykazał
1507

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 10 sty 2010, 17:24
A mógłbyś napisać jakie miałeś objawy?

Z tego co wiem to torbiele nie zagrażają życiu, jeśli nie rosną to nie trzeba ich usuwać.
Wiem, że mogą dawać objawy padaczki. Jak miałam pierwsze ataki nerwicy to lekarz myślał że mam padaczkę i na to mnie leczył. Poza tym miałam kiedyś uraz głowy dlatego zapytałam jakie badanie, bo też czasem sie zastanawiam czy to nie jakiś torbiel...

Myślę że nie masz co łączyć torbiela z nerwicą, aczkolwiek jego obecność może dawać ataki epilepsji które są troszkę podobne do ataków nerwicy.
A co lekarz powiedział? Usuwać czy zapomnieć? Ile ma cm?
magdalenabmw

przez 1507 10 sty 2010, 17:45
magdalenabmw, muszę zrobić rezonans, mam w opisie że nie ma zmian uciskowych, torbiel jest nad móżdzkiem, i to jest "jedyna" anomalia w głowie reszta jest w normie. Neurochirurg nie łączy tego torbiela z nerwica. Twierdzi że nie ma dla niego roboty. Napewno będę musiał to kontrolować. Do neurologa poszedłem z objawami bulów głowy, i dejavu które mnie bardzo niepokoiło bo było wtedy częste. Neurolog powiedział że mogą to być objawy padaczki skroniowej lub nerwicy.
Oczywiście stawiała na nerwicę wiedząc że w przeszłości brałem leki, ale jak zobaczyła opis i zdjęcia to była w szoku, bo torbiel jest b. duży niemal od ucha do ucha z tył głowy. Neurochirurg do którego poszedłem powiedziął mi żebym tych objawów nie łączył z torbielem. Torbiel daje inne objawy. Nie wiem jakie i chyba nie chcę wiedzieć. Generalnie moje problemy ulegają stabilizacji, bóle głowy są mniej dokuczliwe jednak bywają, deja vu również jest rzadsze. Bywają okresy liczone w tygodniach kiedy czuję się "normalnie" Miewam okresowe probly z ciśnieniem, miewam skoki, trwa to też około tygodnia dwóch i mija. Miałem zrobione badanie dna oka i jest wporządku jeszcze będę miał zrobione pole widzenia też pod kątem torbieli. Dno oka miałem badane też pod kątem ciśnienia. Zrobiono i echo serca:"Zastawka mitralna-płatki bez zmian org., płatki wiotkie, płytki pansystoliczny proplas środkowej częśći płatka;Zastawka aortalna:drobne zwłóknienia płatków",reszta prawidłowa. Generalnie rezonans prawdę mi powie. W między czasie brałem sprawy w swoje ręce, piłem głóg na nadciśnienie, łykałem lecytynę i omega 3 oraz sok z nonii, co stabilizowało mnie znacznie, a może to było placebo. generalnie po lecytynie mniej bolała mnie głowa i poprawiłą mi się jakby pamięć a miałem problemy z koncentracją, nawet zacząłem coś czytać i okazało się że jestem w stanie przeczytać tekst ze zrozumieniem :D i zapamietać co nieco, nastroje depresyjne występują raz na m-ąc i trwają ok 1,5 doby po czym mijają wtym czsie życie moje staje się jałowe, ma natrętne myśli, lęki itp. (kiedyś stany normalności trwały tyle). Antydepresanty poszły do kosz w marcu 2009, i napewno psychicznie odczułem poprawę po odstawieniu inną ale porawę, jak brałem leki nie wiedziałem co to ból głowy, więc prawdopodobnie bóle są objawami nerwicowymi lub związane ze zmianami ciśnienia i aury, bóle głowy zaczęły się w drugiej połowie sierpnia i trwały prawie do listopada miały charakter napadowy i ciągły w różnych miejscach głowy, ale przeważnie w okolicy oczu i skroni, we wrześniu nasiliło mi się deja vu.

[Dodane po edycji:]

prawdopodobnie mam torbilel od urodzenia lub od 16 roku życia, miałe wtedy wypadek samochodowy i uderzyłem się w głowę.
1507

przez magdalenabmw 10 sty 2010, 17:52
Kurcze, troche mnie zmartwiło to co napisałeś. Chyba powinnam pomyśleć o wizycie u rodzinego.

p.s. Czytałam że faktycznie tylko rezonans może dać jasny wynik.
magdalenabmw

przez 1507 10 sty 2010, 18:08
[quote="magdalenabmw"]Kurcze, troche mnie zmartwiło to co napisałeś. Chyba powinnam pomyśleć o wizycie u rodzinego.

/quote]

znaczy co?
1507

przez magdalenabmw 10 sty 2010, 18:10
Wszystko :( To, że kiedyś miałam wypadek i uderzyłam sie w potylice, straciłam pamięć długotrwałą na kilka dni, nie poszłam na tomograf. Kilka lat póżniej miałam ataki, omdlenia itd, lekarz leczył mnie na padaczkę, potem stwierdził że to NL, mam diagnozę kilku lekarzy w tym psychiatry i psychoanalityka, ale nie miałam nigdy tomografu ani rezonansu..
magdalenabmw

przez 1507 10 sty 2010, 18:12
to zrób tomograf nawet prywatnie, mnie pani doktor powiedziała że to podstawa
1507

przez magdalenabmw 10 sty 2010, 18:15
Nie mam na razie odwagi, jeszcze coś znajdą :(
magdalenabmw

przez ewaryst7 10 sty 2010, 18:17
Ja mam torbiel.W prawej komorze mózgu.I choruję na nerwicę i depresję.Przyznam szczerze , ze sama często zastanawiam sie, czy to nie torbiel właśnie powoduje moje problemy...Niestety nie mam pieniędzy , żeby to wyjaśnić.I tak sobie żyję w błogiej nieświadomosci.

przez magdalenabmw 10 sty 2010, 18:38
Kurcze, mogłam tego nie czytać, poschizowało mnie teraz :-|
magdalenabmw

przez 1507 10 sty 2010, 18:39
ja bardzo chciałem mieć tomograf bo zawsze czułem że to nie tylko nerwica że jest coś jeszcze coś co może być źródłem tego, magdalenabmw, ja też sie bałem ale życie w lęku na temat tego co ci jest a nie wiesz dokładnie co jest ciężkie, ja odkąd mam zdiagnozowaną torbiel nerwicowo czuję się lepiej, ewaryst7, czy twój torbiel jest duży i daje ucisk? Czy leczysz się w związku z torbilą i ile lat go masz? Jak to nie masz pieniędzy na wyjaśnienie? Ja wszystko państwowo robię. Nie ma zgrożenia życia więc czekam sobie spokojnie w kolejkach i robię badania.

[Dodane po edycji:]

magdalenabmw napisał(a):Kurcze, mogłam tego nie czytać, poschizowało mnie teraz :-|

czy lepiej jest znaleźć źródło choroby i wyleczyć to, czy lepiej jest leczyć objawy do końca życia?
1507

przez ewaryst7 11 sty 2010, 08:32
Mój torbiel jest nieduży.Przynajmiej tak było 5 lat temu , bo wtedy go wykryto.Na nic nie uciska.Poczatkowo neurolog mówił , że trzeba go za rok skontrolowac , a potem już nie chciał dać skierowania na rezonans..Powiedział też , że moge go mieć całe życie , lub może zniknąć .Czasami , kiedy mam bóle glowy , boję sie bardzo , że urósł.Ale ogólnie jestem nastawiona pozytywnie.

Sortuj wg