drżenie nóg ze strachu :(

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

drżenie nóg ze strachu :(

przez Takizwykłyczłowiek 06 lut 2009, 02:06
Witam.

Zacznę tak, od 3 lat leczę się na depresje i nerwicę oraz bezsenność.

Chciałbym się podzielić z wami moim problemem a dotyczy to drżenia nóg ze strachu czyli:
dajmy na to parę przykładów. Jak z kimś się kłócę(obcym) to jestem wyrywny ale nogi za chwilę prawie odmawiają posłuszeństwa,lub gdy prowadzę auto i inny kierowca spowoduje jakąś niebezpieczną sytuację i jestem zmuszony ostro hamować to zaraz nogi robią się miękkie i praktycznie nich nie czuję,trzęsą się całe!(to dotyczy także pierwszego problemu).
Pojawia się też to w innych stresujących sytuacjach,nie mogę tego opanować nie wiem już co robić,boję się że jak przyjdzie co do czego to nie dam rady nic zdziałać:(.

Co o tym sądzicie? jak można to złagodzić?

Ps: mojemu psychiatrze jeszcze tego nie mówiłem. Przyjmowane leki: paromerc(odstawiany ze względu na spadek aktywności seksualnej), depaktine chromo,lerivon(będzie wprowadzany zamiast paromercu)

Re: drżenie nóg ze strachu :(

przez LucidMan 06 lut 2009, 03:27
Co o tym sądzicie? jak można to złagodzić?

Hmm można to wyleczyć.
Nie ukrywaj przed psychiatrą swoich problemów. Leki to leki, wiadomo, usuwają objawy na ten okres, przez który je bierzesz. Uczęszczasz na psychoanalizę?

Pozdrawiam
Lucid life

przez Takizwykłyczłowiek 06 lut 2009, 18:00
Nie nie uczęszczam:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LucidMan 06 lut 2009, 18:38
To szczerze polecam, proponuje wręcz zachęcam do zapisania się na psychoterapię. Dlaczego? Bo dzięki niej, możesz pozbyć się wszystkich objawów + zrozumieć siebie jako bonus :D

Pozdrawiam 8)
Lucid life

przez Takizwykłyczłowiek 07 lut 2009, 14:02
Nie wiem już co robić,bo chciałbym się uwlonić od tych leków wszystkich żyć normalnie:( mojej siostrze się udało odstawiła leki i jest dobrze,ja też odstawiłem już 2-3 tyg. temu jak narazie jest kiepsko ale zobaczymy:( a na psychoterapie zapisze się:)

przez Zmorek 11 lut 2009, 15:58
zachęcam do zapisania się na psychoterapię. Dlaczego? Bo dzięki niej, możesz pozbyć się wszystkich objawów + zrozumieć siebie jako bonus

LucidMan, czy Ty pozbyłeś się dzięki psychoterapii wszystkich objawów i zrozumiałeś siebie?
Jeśli masz do wyboru myśli głupie albo mądre, to dlaczego nie wybierasz tych mądrych?

przez LucidMan 11 lut 2009, 18:16
LucidMan, czy Ty pozbyłeś się dzięki psychoterapii wszystkich objawów i zrozumiałeś siebie?

Nie.
Pozbyłem się objawów w takim stopniu, że mogę normalnie żyć. W porównaniu przed psychoterapią, a po to niebo i ziemia. Cały czas próbuję się zbliżyć do mojego "problemu". Poznałem już wiele o sobie, ostatnio nawet zbliżyłem się do mojej "wielkiej kurtyny", która zasłania mój problem. Jeszcze sporo przede mną, ale jestem nakierunkowany i wiem co mam robić.
Tu na forum staram się pokazać wam jak można odrzucać nerwicę poznając siebie. Wszystko o czym piszę jest oparte na moich doświadczeniach + wiedzą teoretyczną z książek.

Pozdrawiam 8)
Lucid life

przez Zmorek 11 lut 2009, 19:03
Pozbyłem się objawów w takim stopniu, że mogę normalnie żyć.

To pięknie. Gratuluję. Zastanawiam się właśnie nad psychoterapią, bo z pewnością nie żyję normalnie. Nie wiem, jaką wybrać i nie spotkałem jeszcze człowieka, który by po jakiejś zupełnie wyzdrowiał. Raz się zdecydowałem i mocno zniechęciłem. Wybrałem terapeutę, poszedłem na wizytę i trafiłem takiego konowała... Rozmowa wyglądała mniej więcej tak:
- Dlaczego pan mi to mówi? - pyta lekarz.
- Bo pan mnie o to pytał - odpowiadam.
Facet po prostu gubił wątek.
Tak więc, LucidMan, dzięki terapii możesz się udzielać towarzysko, pracować i bawić?
Jeśli masz do wyboru myśli głupie albo mądre, to dlaczego nie wybierasz tych mądrych?

przez LucidMan 11 lut 2009, 20:43
Zmorek, dzięki sobie (dodatkowo psychoterapii) zauważyłem jakie życie może być piękne. Poznałem ostatnio fajną dziewczynę i myślę, że może coś z tego być :D

Pozdrawiam 8)
Lucid life

Sortuj wg