Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak wydostać kogoś ze szpitala na oddziale zamkniętym


Śmierć

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dawno mnie tu nie było, u mnie ok, jestem zupełnie zdrowy oczywiście biegam z uśmiechem na twarzy po ulicach, ale nie o mnie.

 

Liczę na wasze pomysły, czy możę ktoś miał podobną sutuację, próbuje wydostać kogoś z oddziału zamkniętego psychiatryka, nie wiem zupełnie jak mam to zrobić i co póżniej z tą osobą zrobić, jak jej pomóc, czuje, że muszę jej pomóc, bo gdy widzę te zmarnowane lata, to wpychanie prochów do łba, brak skutków, zresztą wiecie jak jest w szpitalach, zero skutecznej terapii tylko pchanie gówna do środka, mam dość, ostatnio byłem tam na odwiedzinach, co prawda widok nie był aż tak drastyczny, ale widziałem i czułem tę niemoc, połowa z tych ludzi mogłaby być zdrowa gdyby przeszła przez odpowiednią terapię, gdybym ktoś próbował im pomóc.

 

Zasugerujcię jakieś rozwiązanie, tylko pamiętajcie to jest poważna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta osoba jest w szpitalu pod przymusem czy sama chciała? To najważniejsze pytanie. Zapoznaj się najlepiej z Ustawą o ochronie zdrowia psychicznego (jest w internecie), tam znajdziesz prawne rozwiązania Twojego problemu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na własnym przykladzie powiem tak:

Oddzial zamkniety jest specyficznym oddziałem- wiadomo.

z własnych doswiadczemPrzekonan na wlasnej skorze powiem tak:

1) rozmowa z rzevznikiem Praw pacjentaszpital musi go miec albo musi powiedziec ci gdzie ma siedzibe.

2 musisz byc upowazniony do udzielania inf

3 jesli osoba jest w stanie krytycznym zagraza zyciu swojemu i innym, lekarz ma prawo zatrzymac pacjenta

( autopsja: sprawa zglaszana jest do sądu.Sedzia w kilka dni nawiedza chorego, podejmuje decycje czy potrzebuje bieglego czy nie.przewznie biegły psychiatra jest konieczny. Nastepuje proces i to sąd postanawia jak byc powinno.

Dodam ze mozna wyjsc na własna prosbe jesi ie zagraza sie wlasnemu zyciu lub byc przeniesionym na oddział stacjonarny- nie obserwacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×