Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prosiła o pomoc na forum


muras

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to jest odpowiedni dział, ale jakiś czas temu przeglądałem stronę swego województwa i znalazłem ten news http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091202/KOSZALIN/665976092 . Od początku byłem pewien, że to nie żart i wciąż sądzę, że jednak ta dziewczyna ma problemy, ale dlaczego tak ją potraktowano? :( wystarczy poczytać wszystkie komentarze albo chociaż te na końcu jak wyśmiewali, temat widzę, że zamknięty i nic raczej nie da się zrobić. Tak jakoś dopiero teraz o tym pomyślałem, sam temat niestety już dosyć stary... Dotychczas myślałem, że jak jest podejrzenie samobójstwa, to zamykają taką osobę wbrew jej woli, myślicie, że mogli to zrobić??;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszyscy tu sobie robia zarty, a tylko ja rzeczywiscie mam problem, na pewno tak jest.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: wreszcie doszedłeś do sedna prawdy!

 

[Dodane po edycji:]

 

czy ja wiem... kobiety robią różne dziwne rzeczy by zwrócić na siebie uwagę, rzadko kiedy jest to pragnienie śmierci.

Sorry Prometeus nie chce mi się wierzyć w to co mówisz, najwyraźniej nigdy nie miałeś depresji, nie wiesz co to znaczy nie chcieć już dłużej żyć. Na forum - na tyle na ile je czytam - jest kilka osób zarówno kobiet jak i mężczyzn którzy mają za sobą próby samobójcze, oraz osoby które o tym myślą... niestety jest to jeden z objawów depresji. Może zdrowe kobiety robią różne dziwne rzeczy żeby zwrócić na siebie uwagę, ale my tu ogólnie, jak by to powiedzieć... no po prostu na głowę chorujemy ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

muras, co do twojego tematu to myślę że ta dziewczyna może naprawdę myślała o śmierci (wiele osób w depresji o tym myśli) ale przestraszyła się policji i powiedziała że to żart, co miała powiedzieć przed policją i rodzicami? A policja nie jest psychiatrą żeby tak naprawdę wiedzieć co się dzieje we wnętrzu takiej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem... kobiety robią różne dziwne rzeczy by zwrócić na siebie uwagę, rzadko kiedy jest to pragnienie śmierci.

Sorry Prometeus nie chce mi się wierzyć w to co mówisz, najwyraźniej nigdy nie miałeś depresji, nie wiesz co to znaczy nie chcieć już dłużej żyć. Na forum - na tyle na ile je czytam - jest kilka osób zarówno kobiet jak i mężczyzn którzy mają za sobą próby samobójcze, oraz osoby które o tym myślą... niestety jest to jeden z objawów depresji. Może zdrowe kobiety robią różne dziwne rzeczy żeby zwrócić na siebie uwagę, ale my tu ogólnie, jak by to powiedzieć... no po prostu na głowę chorujemy ;)

Ja myślę, że Prometeus dobrze mówi, choć należało by się w to wgłębić, ponieważ samo zwrócenie na siebie uwagi to tylko wierzchołek góry lodowej.

Próba samobójcza czy wprost samobójstwo jest z jednej strony ostatnim krzykiem wołania o pomoc, a z drugiej strony jest szantażem. Praktycznie zawsze jest skierowane ku najbliższym.

Niedoszły samobójca próbuje zwrócić uwagę nie tyle na siebie (hej! Tu jestem!) tylko na swoje problemy (hej! Mam problem!). Najgorzej gdy problem jest nieuświadomiony i tkwiąc głęboko w podświadomości kieruje naszym życiem, aż w końcu stajemy na skraju przepaści.

Myślę, że najlepszym sposobem jest wniknięcie głęboko w siebie, rozpoznanie "cichego zabójcy" oraz zrozumienie motywów swojego postępowania, dzięki czemu pojawia się możliwość zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×