Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipersomnia


mifune85

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest na tym forum ktoś kto się z tym zmagał i pozbył się tego okropnego objawu?U mnie hipersomnia z przerwami trwa od 1,5 roku i wykańcza mnie zupełnie. Nawet odpowiednie dobranie leków i odejście depresji oraz znaczne polepszenie snu pomogło tylko na chwilę. Każdy dzień jest dla mnie zmaganiem co sprawia, że jestem potwornie zmęczony. Leków nie chcę zmieniać bo usunęły mi praktycznie wszystkie inne objawy a hipersomnie tylko na chwilę. Niektóre sposoby walczenia z nadmierną sennością czasami pomagają ale to nie jest rozwiązanie problemu. Kiedyś się zmagałem z depresonalizacją i atakami paniki i myślałem, że nie ma nic gorszego ale nadmierna senność, która powinna być teoretycznie mniej dokuczliwa jest chyba gorsza bo nie ma żadnych trwałych sposobów na to by z nią walczyć. Coraz mniejszą mam ochotę wychodzić z domu i to nie dlatego, że się boje np omdlenia jak w przeszłości tylko tego że znowu mnie złapie silna senność w drodze co sprawi że przez kilka dni będę żył w napięciu i będę toczył bitwę ze swoimi myślami, które każą mi cały czas myśleć o tej senności. Najgorsze jest to, że z sennością trudniej jest wygrać niż z lękami:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×