Skocz do zawartości
Nerwica.com

zespół odstawienia neuroleptyków- pytania


capranera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny problem.

Nie jestem w stanie odstawić neuroleptyków- to znaczy dokładnie fluanxolu.

Biorę go 1mg, to bardzo mała dawka.

Podkreślę, że nie choruję na schizofrenię ani nie mam objawów psychozy- podano mi go przeciwlękowo, kiedy to po poronieniu siadłam psychicznie. Na co dzień cierpię na nerwicę natręctw i lęk uogólniony.

 

W maju razem z lekarką postanowiłysmy, że mogę spróbowac odstawić fluanxol.

Po odstawieniu pierwszej tabletki 0,5mg pojawiły się stany lękowe i bardzo duże rozdrażnienie (o dziwo większe niż przed zaczęciem leczenia neuroleptykami). Przeszło po okolo 2-3 tygodniach. Po miesiącu odważyłam się spróbować odstawić drugą tabletkę 0,5mg.

 

Tego, co się stało po tygodniu już nie potrafię opisać. Lęk tak ogromny, że benzodiazepiny nie są w stanie go ogarnąć. I drgawki - trzęsłam się cała i nie panowałam nad tym. Piekło na ziemi.

Wzięłam urlop na żądanie i pobiegłam do lekarza. Lekarka stwierdziła od razu, że musze grzecznie wrócić do neuroleptyków.

 

I znowu jestem w czarnej, neuroleptykowej dupie.

 

Nie wierzę w to, żebym była tak chora, żeby mieć taki stan, jak przy odstawieniu spowodowany chorobą. Po prostu od czasu, kiedy pierwszy raz podano mi neuroleptyk, coś mi się przestawiło w głowie i nie jestem w stanie tego odstawić.

 

Zapytacie pewnie, po co w ogóle chcę odstawić fluanxol. Planuję ciążę (a może konkretniej planowałam), bo powoli tracę nadzieję.

 

Rok temu byłam w miarę pogodną osobą i brałam jedną tabletkę fluoksetyny. Nie wierzę w to, co chyba chcą mi wmówić lekarze, że jestem skazana do śmierci na leki neuroleptyczne.

 

Zapisałam się prywatnie do innego lekarza i wiążę z tym ogromne nadzieje. Jeśli jeszcze powinnam je mieć.

 

Czy ktoś z was miał albo teraz mierzy się z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×