Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tok Myślenia


david95

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu 2-3 lat odczuwam wrażenie jakbym sie nie rozwijał i stał co gorsza cofał się

pod względem psychicznym (rozumowania)

Mam obrany pewien tok myślenia tzn. mówie i zachowuje się tak samo jak zawsze

i nie patrze jakby ogółem na świat ,często to zauważam ,ale nie potrafie wyjść poza ta granice

przez co sam jestem zły na siebie , to troche dziwne ,ale czuje sie ograniczony we własnym mózgu...

Macie też tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem jak Ci pomóc,zacznij oceniac sie po rezultatach,tzn.zacznij traktowac to co wiesz,wszystko czego jestes pewny jako tymczasowe przekonania,które ma zrewidowac rzeczywistość.Działaj i patrz czy sie sprawdzają a jesli nie to dowiedz sie dlaczego i zaczij je zmieniac.Odkąd działam w ten sposób sporo sie rozwinąłem.Poza tym czytaj wiecej,szczegolnie rzeczy z ktorymi sie nie zgadzasz i sprobuj zrozumiec ptk widzenia autora,to powinno pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam post wyżej. Bawienie się swoimi przekonaniami jest całkiem dobrym pomysłem.

 

david, jeśli 95 to Twój rocznik, to jeszcze zdążysz się namyśleć w tym świecie. Spróbuj się rozwinąć przez poznanie jakiejś dziedziny. Na przykład kup sobie akademicki podręcznik do psychologii poznawczej. Albo poogarniaj fizykę, branżę motoryzacyjną, politykę. Zagłębienie się w nową dziedzinę zawsze pomaga w takich "zastojach" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chodziło mi o gierki umysłowe.Raczej o to żebyś zaczął cś działać,weryfikować swoje przekonania w praktyce,rozwój to raczej działanie nie myślenie.

 

Rozumiem to co piszesz i zgadzam się z tym całkowicie!!! :papa:

Polecam na początek Ekharta Tolle "Potega teraźniejszości"

Sa też filmiki z jego wykładami (również po polsku) na youtube.

 

Ten facet miał tak jak ty. Wygląda bardzo wręcz niepozornie, ale to wielki umysł!!!

Kiedyś się obudził i zmienił swoje życie o 180 stopni, a po dwóch latach cały świat się o nim dowiedział na zasadzie przekazywania najpierw z ust do ust. Potem zaproponowano mu żeby napisał książkę. Zrobił to.

Zaczął być zapraszany na wykłady i spotkania na całym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No nie wiem o czym piszesz i czego nie polecasz, ale może zanim nie polecisz Tollego sprawdź co nie polecasz.

To co tu wyżej napisałeś to właśnie bardzo podobne podejście jak E. Tolle.

 

A o złośliwość nikogo nie podejżewam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viii wygrałeś temat:D

 

Nie do końca chodziło mi o gierki umysłowe. Raczej o to żebyś zaczął coś działać,weryfikować swoje przekonania w praktyce,rozwój to raczej działanie nie myślenie.

 

Weryfikacja przekonań przez doświadczenie to też gierki umysłowe. Jeśli tylko jest to świadome i służy jakiemuś celowi. Ale jak najbardziej nie jest to zła cecha takich ćwiczeń:) I też się zgadzam, że weryfikacja w praktyce jest najlepszą metodą. Trzeba tylko mieć nad tym kontrolę, bo jeśli ktoś nie jest świadomy tego, że ma przekonanie "jestem idiotą" i nie będzie miał zamiarów go zmienić, to będzie i tak każde wydarzenie interpretował źle. Musiałby mieć same sukcesy, żeby zmieniło się samo. Z chęciami i nastawieniem jest o wiele lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też się zgadzam, że weryfikacja w praktyce jest najlepszą metodą. Trzeba tylko mieć nad tym kontrolę, bo jeśli ktoś nie jest świadomy tego, że ma przekonanie "jestem idiotą" i nie będzie miał zamiarów go zmienić, to będzie i tak każde wydarzenie interpretował źle. Musiałby mieć same sukcesy, żeby zmieniło się samo. Z chęciami i nastawieniem jest o wiele lepiej:)

 

No i z tą kontrola to różnie bywa. Ale tak jak piszesz najpierw kontrola przekonań i ewentualnie zmiana. :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×