Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica ?


marta020

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat. Od sporego czasu zauważyłam pewne, niepokojące mnie rzeczy... Idąc, na przykład, drogą rowerową obejrzałam się do tyłu i zauważyłam rower po czym tak się go przestraszyłam jakbym zobaczyła nie wiem jakie stworzenie... zaczęłam krzyczeć a serce bardzo szybko mi było. Po chwili się uspokoiłam.

Idąc prosto drogą spojrzałam w lewo aby spojrzeć czy samochód nie jedzie żeby móc przejść przez ulice, zauważyłam wjeżdżający samochód i znów tak się przestraszyłam, zaczęłam krzyczeć i serce mi bardzo szybko waliło ale się uspokoiłam. Takich sytuacji bywało kilkadziesiąt. Zauważyłam kawałek choinki oderwany leżący na chodniku też zareagowałam podobnie. Po takich sytuacjach ręce strasznie mi się trzęsą jakby stało się na prawdę coś poważnego. Jak jestem w domu siedzę przy biurku i odrabiam lekcje ( jest cisza) lekko popchnę jakich przedmiot który wywoła hałas i od razu się wystraszę i serce mi zaczyna mocniej bić. Często również siedzę spokojnie w pokoju jest cisza i nagle mój brat się coś do mnie odezwie też potrafię się wystraszyć mocno i serce zaczyna mi mocniej bić. Dodam, że jestem bardzo wrażliwa. Byle jaka sytuacja a ja potrafię się rozpłakać. Nawet choćby takie coś, że koleżanka powie mi, że jednak nie może gdzieś tam iść ze mną wtedy, w takich różnych sytuacjach czasem nawet w gardle mnie tak dziwnie ściska też, że nie mogę nic powiedzieć. Nie wiem czy to również tego dotyczy ale często puchną mi palce u rąk, tak same z siebie czy to lato,wiosna czy zima... i w dodatku zauważyłam taką sytuacje że czasem siedząc normalnie oczy mi tak same z siebie "mrugają" (tak 2 razy jakby) i widzę przez dosłownie 2 sec taką ciemność i to jest dla mnie straszne... jakbym zaraz miała się przewrócić, "skończyć"... ;/ dodam że w rodzinie nie mam dobrej sytuacji często płacze i denerwuje się. Proszę o pomoc .

 

-- 05 lut 2012, 20:34 --

 

Proszę, niech ktoś mi napisze czy to może być nerwica. Przez większość czasu mam takie jakby lęki w środku i nie potrafię się uspokoić. Boje się trochę... ;/ Nie wiem czy to może być z tym związane ale zdarza się również że jest mi słabo i prawie mdleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! Z tego co napisałaś , moim zdaniem to jeszcze nie jest nerwica , ale może to byc jakis jej zalążek . Musisz napewno coś z tym zrobic, bo nie koniecznie ale może to przerodzic sie w niedlugim okresie w nerwice lękową. Widac , ze jestes osobą bardzo nerwową stąd moje przypuszczenia . zacznij nad sobą pracowac, spróbuj sie relaksowac, zajmij sie czyms. zajmij czyms umysł i ciało . A jeżeli sama nie dasz rady i bedzie gorzej to zgłoś sie do psychiatry lub psychologa. Pozdrawiam i wierze , że wszystko będzie dobrze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×