[cała Polska] Ergoterapia i Ekonomia Społeczna (terapia)

Hasiok.

[cała Polska] Ergoterapia i Ekonomia Społeczna (terapia)

Avatar użytkownika
przez Misiomiś 23 wrz 2012, 11:07
Ergoterapia jest popularnie nazywana leczeniem pracą i ma na celu pomaganie osobom chorym i niepełnosprawnym w radzeniu sobie z codziennymi problemami, tak aby mogli aktywnie uczestniczyć w życiu zawodowym, socjalnym, a także radzić sobie z pracami domowymi. Ergoterapię stosuje się przy zaburzeniach ruchowych, czuciowych czy psychicznych. Pomaga podtrzymać zdolności motoryczne, przywracać utracone funkcje, uzyskiwać możliwie największą samodzielność i zdolność do pracy zawodowej.

Wykorzystanie Ekonomii Społecznej dla aktywności
zawodowej osób po kryzysach psychicznych

Projekt jest realizowany przez stowarzyszenie
„Wszyscy Ludzie Dobrej Woli”
http://forum.wldw.info/portal.php

Jesteś osobą niepełnosprawną po kryzysach psychicznych, rodzicem lub opiekunem, albo organizacją pozarządową działającą na rzecz osób niepełnosprawnych o kryzysach psychicznych to ten projekt jest dla ciebie.

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości i wiedzy osób po kryzysach psychicznych na temat możliwości zatrudnienia w podmiotach ekonomii społecznej.

Celem jest łatwe udostępnienie wiedzy o przedsiębiorstwach społecznych osobom po kryzysach psychicznych , ich rodzinom, opiekunom i przyjaciołom, uświadomienie im korzyści wynikających z pracy w podmiotach ekonomii społecznej w porównaniu z zatrudnieniem na otwartym rynku pracy.
Każda osoba, która zarejestruje się na naszym forum , otrzyma na podany adres e-mail kurs z ekonomii społecznej. Po zakończeniu kursu otrzyma certyfikat potwierdzający jego ukończenie. Zapraszamy do zadawania na naszym forum wszelkich ewentualnych pytań przede wszystkim na temat ekonomii społecznej w kontekście osób niepełnosprawnych po kryzysach psychicznych. Pięć wytypowanych najbardziej aktywnych uczestników kursu, które osiągną najlepsze wyniki w naszym konkursie weźmie udział wraz ze swoimi opiekunami w darmowym wyjeździe studyjnym do Krakowa do przedsiębiorstwa społecznego , hotelu i restauracji „U Pana Cogito” prowadzonych przez osoby chore psychicznie . Wszelkie koszty w tym również przejazdu zostaną pokryte w ramach projektu.
Odpowiemy również na wszystkie inne interesujące was tematy, jak również nurtujące was problemy. Odpowiadać będą, lekarz psychiatra, specjalista psycholog, specjalista od ekonomii społecznej, dr socjologii.

Odpowiedzi otrzymacie w przeciągu kilku dni.

Zapraszam do udziału w konkursie i wycieczki jako wygranej osoby z całej polski posiadające grupę inwalidzką z powodu zaburzeń psychicznych.

Pozdrawiam
Misiomiś :brawo:
Avatar użytkownika
Offline
Posty
16
Dołączył(a)
23 wrz 2012, 09:40
Lokalizacja
Poznań

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Przeskocz do