Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co teraz robisz?


Anja01

Rekomendowane odpowiedzi

Nel, bardzo lubię. Wolę obejrzeć mecz, nawet polskiej ligi, niż marny film. Cieszę się, bo w tym roku są MŚ w piłce nożnej-to dla mnie i mojego Męża /ja Go przekonałam :D / miła rozrywka.

Z wygranej Legii jestem zadowolona, bo jestem Ich kibicką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, teraz "Pianę złudzeń" Borisa Viana

od roku czytam obłędnie dużo

i powiem szczerze ze troche mnie to juz zaczyna obciążać....

bardzo sie boje momentu kiedy będę znów musiała przestac :(

 

 

jasaw, ojej .... nie lubię pilki nożnej, nie interesuje mnie

ale to niewazne bo to kwestia upodoban

natomiast przeraza mnie jakie straszne instynkty i zachowania powoduje

u ludzi tzw proste kibicowanie

dobrze ze istnieją tacy pilkomaniacy jak wy

szkoda ze tak ich malo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela,

UCIĄĆ KOMARA

Mówimy potocznie ‘Ech, uciąłem komara’, kiedy mamy na myśli to, że się zdrzemnęliśmy, przysnęliśmy na chwilkę. Dlaczego ‘uciąć’ i dlaczego akurat ‘komara’? Ucinamy sobie drzemkę – stąd uciąć (czas. uciąć jest składnikiem także innych ciekawych frazeologizmów: USJP notuje jako potoczny frazeologizm ‘uciąć koguta «sfałszować, nagle przejść do piskliwego dyszkantu; skiksować», powszechnie znane są też: uciąć sobie pogawędkę, uciąć sobie romans). Komar przywołuje kilka skojarzeń: bzyczący nad głową, uprzykrzony owad, przez którego nie można na dobre zasnąć (komu nie dokuczały komary na Mazurach – i nie tylko – na wodzie, pod namiotem czy na kempingu?), owad, który kłuje nas jak igłą, dokuczliwie, ale nie aż tak bardzo boleśnie (‘to tylko taki komarek’ mówimy dziecku, gdy maluch ma dostać zastrzyk czy ma mieć pobraną krew). Komary kojarzą nam się zatem z trudnością w zasypianiu, a więc też z przelotnym snem, z chwilowością i krótkim czasem oddziaływania, z wibrującym dźwiękiem – cichym i cienkim (który może przywodzić na myśl poświstywanie, jakie niekiedy wydaje się przez nos, gdy się zaśnie). Uciąć komara to zadrzemać – na chwilkę, szybciutko, bez efektu wyspania się. [D. Kopczyńska, Centrum Kultury Słowa]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi,

jakoś nie przekonuje mnie ta teoria ucieciem komara, bo własnie sen a komar to cos co przeszkadza,ale skoro tak tłumacza to niech tam będzie,

Nel,

ja tez troche czytam i tez boję sie momentu,ze byc może bede musiała przestać,

troche mnie to równiez obciaza, ale boję sie momentu, ze bede musiał przestać,

wiemy z czym to się wiąze, teraz troche jest taki moment ,

i wiem ,ze musze zacząc ,zeby nie za bardzo, nie za daleko,

wpisze w wyszukiwarke to co podałaś, moze się skuszę

 

-- 10 maja 2014, 13:09 --

 

znalazłam piana złudzeń:

,,Początkowo świat Colina jest barwny, pełen absurdu i detali od których można doznać oczopląsów, wszystko dzieje się tak szybko, że ma się wrażenie iż siedzi się w karuzeli… Colin spotyka Chloe, zakochują się, są szczęśliwi… Jednak życie to nie bajka, i w życie młodego małżeństwa wkrada się choroba, a bańka mydlana pęka i nadchodzi czas by stawić czoła rzeczywistości. Barwny świat zanika, a Colin i Chloe zaczynają zmagać się z troskami i szarością życia… Jednak te starania nie zawsze owocują sukcesem, a smutek coraz bardziej wypełnia ludzkie serce."

tak naprawdę ta rzeczywistosc jest terstem dojrzałosci, mało kto umie przez to przejsc, bo ludzie chca by było tylko ładnie i fajnie a tak sie nie da zyć, o wszystko trzeba walczyc i czasami jest cholernie trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nel, ogladnęłam dziewczyne z lilia na podstawie piany złudzen, troche specyficzny film, najpierw o piekniej miłosci, delikatnej ,subtelnej a później w drugiej godzinie o tym jak ciezko pogodzic sie z codziennoscia jak dopadaja problemy rózne i jak niszcza powoli.W filmie sie nie udało ,ale w zyciu sie czasem udaje tylko trzeba duzo madrosci , czułosci i tolerancji i wiedzy,ze nie zawsze wszystko jest ładne i piekne ,ze bywa trudno, i ze wtedy dopiero mozna zobaczyc drugiego cżłowieka jaki jest .I ile to trzeba wyrozumiałasci dla kogos raczej a nie zalu i pretensji a ludzie czesto sobie zal i pretensje funduja z niedojrzalosci własnego umysłu.

Film warty oglądniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nel, oczywiście moja droga, ta druga strona kibicowania mnie również przeraża. Oglądałam mecze z Synami, gdy byli mali, młodsi, i od tamtej pory zostałam szczerą kibicką.

Zresztą w ogóle lubię większość sportowych dyscyplin. W młodości sama uprawiałam piłkę ręczną i koszykówkę przez wiele lat.

Może dlatego lubię gry zespołowe...?

 

Nel, takie negatywne zachowania nie dotyczą niestety tylko zawodów sportowych, bo wystarczy jakikolwiek wiec, manifestacja i już można znaleźć masę przerażających postaw ludzkich...

 

-- 10 maja 2014, 17:54 --

 

Dzisiaj popracowałam w domu-sprzątanie, obiad, pranie, a teraz odpoczywam słuchając muzyki relaksacyjnej...i tęsknię za Wnukami najsłodszymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, nigdy nie ogladam filmu przed przeczytanie książki

jakiś mnie to zbyt mocno ukierunkowuje

 

tuz przed przeczytałam "cząstki elementarne" Michela Houellebecqa

wstrząsające :(a film który obejrzałam później

masakrycxnie wszystko spłycil

nie warto zaczynać od filmów

nie sięgnęłabym juz po książkę po nim

 

 

jasaw, jeżeli chodzi o sport to pilka nozna chyba najgorsza

pod względem zachowania kibiców

o demonstracjach juz nie wspomnę

bo polityka to okropne bagno

 

moze za Malo wojen

ludzie z nadmiarem agresji

nie mają jej gdzie wyładować....przykre....

 

 

 

leżę

pije kawę

znów od nowa trzeba wstać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×