Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

kurde u mnie 6 tydzień na esc od tygodnie 15mg i znowu strasznie dużo natrętnych myśli całą noc nie spałem ktoś ma jakiś sensowny pomysł (na noc już biorę olanzapine) ??????/
Na natręctwa nie polecam nassa, zwiększą się jeszcze bardziej, też zależy jakie to natręctwa!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde u mnie 6 tydzień na esc od tygodnie 15mg i znowu strasznie dużo natrętnych myśli całą noc nie spałem ktoś ma jakiś sensowny pomysł (na noc już biorę olanzapine) ??????/
Na natręctwa nie polecam nassa, zwiększą się jeszcze bardziej, też zależy jakie to natręctwa!?

myśli które nie dają mi spokoju zaraz robi mi się ciężka głowa i po spaniu (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde u mnie 6 tydzień na esc od tygodnie 15mg i znowu strasznie dużo natrętnych myśli całą noc nie spałem ktoś ma jakiś sensowny pomysł (na noc już biorę olanzapine) ??????/

 

Od jakiego czasu bierzesz olanzapine? Z tego co wiem ona powinna Ci pomóc na natrętne myśli i w spaniu. Może za krótko jeszcze bierzesz....

 

-- 20 kwi 2016, 15:11 --

 

Natomiast co do Nassa Vengence ma racje, mogą Ci nasilic zok, choc są dobre na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladywind jakaś poprawa ?

 

Niestety żadnej poprawy jeszcze nie odczułam ani w kwestii nerwicy ani depresji :? A już biore paro przeszło 4 tygodnie. Jutro jadę do lekarza, więc okaże sie czy mi coś doda do tego leku. Jedynie minimalnie zmniejszyły się stany lękowe. Dalej mam też ogormne problemy ze spaniem i jeśli już sie uda zasnąć, to czesto sie wybudzam w nocy. Odrealnienie dalej pozostało.

 

A u Ciebie coś sie poprawiło?

 

 

Ps. Dodam ze czeka mnie za tydzien slub koleżanki. Nie wiem jak w takim stanie ja tam wytrwam. Narazie nawet nie chce o tym myslec:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak odczuwasz to odrealnienie ? W moim przypadku bardziej chodzi o zaburzenia widzenia. Nadal słabo choć może coś delikatnie jest lepiej ale szału nie ma. Mam dalej problemy ze spaniem, budzę się po kilku godzinach. Nadal towarzyszy mi niepokój, zamuła czy myśli samobójcze. Wieczorem pije Depakine. Lekarz nie chciał mi dodawać kolejnych leków czy zmieniać na coś innego. Zdecydowaliśmy jeszcze zaczekać aby lek się rozkręcił do końca a nie przerywać po 4 tygodniach. Otoczenie - lekarz czy narzeczona widzą poprawę, ja jej absolutnie nie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dziwnie sie czuje na tych lekach momentami jak nacpany, albo na zjezdzie z fety, ten kto brał to wie o co mi chodzi.

 

-- 20 kwi 2016, 16:46 --

 

Byłem dzisiaj u lekarki, i powiedziałem, że chce tianeptyne i wellbutriny, zapytała co ma mi przepisać żeby mi pomogło, bo ona nie wie :P mówi, że brałem ssri i już nie ma co brać. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień lekarza. Nie brałeś jeszcze tianeptyny i wellbutrinu ?
Brałem ale krótko i małe dawki.

 

-- 20 kwi 2016, 17:12 --

 

sebo001, Zmiana lekarz nic nie da, bo inny lekarz nie wyczaruje mi leków z kosmosu, brałem bardzo dużo tego wszystkiego, mam tak beret zryty, że to się w głowie nie mieści, mam dość.

 

-- 20 kwi 2016, 17:14 --

 

Oni i tak tylko ssri ładują, a to takie gówno te leki, masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde u mnie 6 tydzień na esc od tygodnie 15mg i znowu strasznie dużo natrętnych myśli całą noc nie spałem ktoś ma jakiś sensowny pomysł (na noc już biorę olanzapine) ??????/

 

Od jakiego czasu bierzesz olanzapine? Z tego co wiem ona powinna Ci pomóc na natrętne myśli i w spaniu. Może za krótko jeszcze bierzesz....

 

-- 20 kwi 2016, 15:11 --

 

Natomiast co do Nassa Vengence ma racje, mogą Ci nasilic zok, choc są dobre na sen.

Od miesiaca 5mg na nocbyło już lepiej ale wczoraj się zdenerwowałem i wszystko wróciło ladywind myślisz że to przejściowe???

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrealnienie u mnie objawaia sie tym, że dotąd znane mi miejsca jak mieszkanie, praca, czy ktos z rodziny widzą mi się jako tacy obcy. Towarzyszy temu brak koncentracji - słowem okropne uczucie:/

 

-- 20 kwi 2016, 16:23 --

 

rulonnpk myśle , że to przejsciowe moze byc i wynikło z sytuacji stresowej. Musisz poprostu siebie obserować, żeby sie to nie pogorszyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, uspokoiłeś się. Jak się u Ciebie sprawdza na depresję?

Ja niewiem czy mam depresje zdiagnozowano u mnie nerwice lękowa

 

-- 20 kwi 2016, 19:07 --

 

Normalne, uspokoiłeś się. Jak się u Ciebie sprawdza na depresję?

Sebo jak czujesz się na 20mg esci ja zaczynam od poniedziałku kurde jakoś szybko wskoczyłeś na pełna dawke esc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje się jak totalnie pijany i tak też odbieram oczami otoczenie np. jadące auta mi się rozmywają. Byłeś kiedyś pijany to wiesz o co chodzi.

 

U mnie to odrealnienie objawia sie troche inaczej i tak jakbym ogladała jakis teatr patrzac na to co sie dzieje na zewnatrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasilenie tego efektu odczuwam z każdym zwiększeniem dawki więc myślę, że organizm po prostu musi się przyzwyczaić do substancji. Druga sprawa, że szybko wskoczyłem na maksymalną dawkę. Czekamy z lekarzem jeszcze, jaki taki stan będzie się utrzymywał zmienimy lek.

 

-- 21 kwi 2016, 10:16 --

 

Zwiększenie dawki o 5mg i jest dramat... leżę i nie wstaję.

 

-- 21 kwi 2016, 16:11 --

 

Również pogarszał się wasz stan przy zwiększaniu dawki ? Ile czasu dać sobie na zadziałanie leku ? Biorę 4 tygodnie i dupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore esc w dawce 15mg od 7 tygodni po odstawieniu olanzapiny natrętne myśli sa nie do zniesienia już rozmawiałem z lekarzem w poniedziałek zmieniam na serotax ogólnie uważam że ten esc jest przereklamowany !!!

Dokładnie tak jest, Lundbeck go tak rozreklamował, jako zajebisty lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×