Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

achino, byś mnie zbierał z podłogi. Boję się miksów i substancji psychoaktywnych niewiadomego pochodzenia ;)

 

Jeszcze jedno, wiem, że niektórzy piją alko przy Esci. Generalnie nie powinno się - każdy wie. Natomiast życie weryfikuje. Czytał ktoś jakieś profesjonalne opracowania o łączeniu Esci z alko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pij i nie filozofuj. Setki milionow ludzi na calym swiecie zazywaja takie leki i nikt nie odmawia sobie alkoholu. Gdyby tak wszystkimi bzdetami sie przejmowac, toby czlowiek zwariowal. Informacja na ulotce to zabezpieczenie dla firm i nie wynika z żadnych badan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ten "wkurw" i ataki paniki na sertralinie to jednak skutek uboczny stosowania leku a nie już działanie właściwe leku - przeciwdepresyjne i anksjolityczne :bezradny: skoro piszecie że psychotropy działają dopiero w wyższych dawkach i później przeciwlękowo a wcześniej w niskich przeciwdepresyjne ? :?: ?

mi doktor powiedział, że dawki przeciwlękowe są od 200 mg wzwyż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ten "wkurw" i ataki paniki na sertralinie to jednak skutek uboczny stosowania leku a nie już działanie właściwe leku - przeciwdepresyjne i anksjolityczne :bezradny: skoro piszecie że psychotropy działają dopiero w wyższych dawkach i później przeciwlękowo a wcześniej w niskich przeciwdepresyjne ? :?: ?

mi doktor powiedział, że dawki przeciwlękowe są od 200 mg wzwyż

??? aż od 200 mg :zonk: dawka maks. – 200 mg/d ???

 

Lu_80 to sobie walnij 50-200mg wódki dla odwagi albo jedno - dwa piwka :P hehehe oczywiście żartuję ;)

albo leczenie albo picie ale teoretycznie ssri nie wykazuje przeciwwskazań do łączenia z alko jednak jest to niewskazane ! :!: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 mg może ktoś jeszcze to potwierdzić że im wyższe dawki tym większe działanie anksjolityczne ... a co z dopamina na sercie ??? przy max dawkach odczuwalne jest jej działanie

 

-- 04 wrz 2015, 23:25 --

 

serta jest niby najlepszą na lęki i depresję ale ten "wkurw" ...

 

a może to mi minie na większej i dłużej stosowanej dawce ? :shock::roll:

 

-- 04 wrz 2015, 23:28 --

 

zobaczmy co powie nowa Pani dr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

dzis 50 mg Fevarin i kawalek polowki escitalopramu. Zejscie z esci i przechodzenie na Fevarin. W celu zlagodzenia "zejscia" kupilem sobie 200 zoladkowej gorzkiej zoltej w Zabce :) Slucham muzyczki i popijam. Zycze wszystkim Panstwu milego weekendu :* :* :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu, kto będzie chciał odstawić, zmniejszyć dawkę, lub zmienić lek, mogę powiedzieć jedno: niech przygotuje się na koszmar. Przerobiłem wszystkie SSRI, ale odstawka escitalopramu przebija wszystko.

 

True!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu, kto będzie chciał odstawić, zmniejszyć dawkę, lub zmienić lek, mogę powiedzieć jedno: niech przygotuje się na koszmar. Przerobiłem wszystkie SSRI, ale odstawka escitalopramu przebija wszystko.

 

True!

 

that's it ;)

mój ostatni epizod z ESCI trwa już ponad rok, a było ich parę.

teraz ciężko to odstawić, dzień bez potrafi ostro powykręcać.

dodatkowo czuję się struty syfiastym Brintellixem, żołądek i głowa nie wyrabia.

ESCI to jednak najmniej szkodliwy antydepresant, mogę nawet powiedzieć o nim,

że nie daje żadnych uboków, bo pocenie się w niczym nie przeszkadza, a jak

porównać go do Brintellixu to chyba jeszcze gorzej jak po Sertralinie, jeśli

wezmę pod uwagę ostatnie 2 dni brania, a brałem 2 tygodnie 5mg, teraz 8 dzień 10mg Wortio

i jest kiła, dziś i jutro nie biorę, czekam aż ten syf ze mnie zejdzie.

Nawet Amisulpryd po Wortio nie jest w stanie mi pomóc, benzo ledwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×