Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

achino możesz mieć Delirium tremens 2-3 dni po piciu no i jest to stan zagrożenia życia !!! albo możesz dostać z czasem Zespół Korsakowa przy takim trybie życia :!:

 

Dzwoń i daj sobie pomóc ...

 

dadzą Ci glukoza Nacl elektrolity i Tamine i będzie dobrze :)

tylko zadzwoń !!!

 

proszę Cię to może uratować Twoje życie :mhm:

 

powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki SSRI to ruletka. Sertralina w ogóle nie działała, może trochę zobojętniała i tyle, na silną fobię społeczną i dolegliwości somatyzacyjne nie pomogła, paroksetyna na początku działała prolękowo, później była jakaś huśtawka, ale najważniejsze bez dolegliwości somatycznych, escitalopram z kolei na razie ciężko coś mi powiedzieć o jego działaniu. Także niby leki z tej samej grupy, a zupełnie inne działanie i skuteczność.

Zgadza się. Bo te leki mają częśc działania podobnego a część innego. Tylko oficjalnie się mało o tym mówi i wrzuca jako SSRI do jednego worka. Mnie sertralina ostatnio tez nie pomogła. Escitalopram ma dawać szybsze działanie antydepresyjne, podobnie do fluvo i fluo działa też na receptory sigma choc nieco słabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze moj stan mogl znaczaco pogorszyc sie przez fakt, ze - jak wiecie - od kilku dni odstawiam escitalopram. Ilosc escitalopramu we krwi zbyt szybko spadla, a Fevarin jeszcze nie zaczal dzialac. Wczoraj wieczorem, kiedy bylo mi tak bardzo zimno i mialem dreszcze, podnioslem dawke escitalopramu i poczulem sie troche lepiej. Udalo mi sie wykapac i cos zjesc. Nadal jednak jest mi zimno i jestem w stanie glebokiej depresji. W nocy z soboty na niedziele pisalem straszne smsy do mojej matki. Nie jestem w stanie po tym, co wypisywalem, pojawic sie w domu. Na pewno juz swietnie zorientowali sie, ze cpun i alkoholik. Pewnie caly czas mnie obgaduja, uwielbiaja to robic. Dlatego wylaczylem telefon i jest mi wszystko jedno. Nie zalezy mi juz na niczym. Nie panuje nad niczym. Ciagle wydaje mi sie, ze w salonie w poscieli jest robactwo. Siedze w ciemnosci i jest mi wszystko jedno. Gdyby zamienic ten pokoj na trumne, to nie zauwazylbym roznicy. Byloby zupelnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achinomożesz mieć Zespół Korsakowa :? i dla Twojego własnego dobra idź do szpitala a albo zadzwoń żeby po Ciebie przyjechali jak sam nie dasz radę to zrobić ...

 

Jeżeli rodzina tak myśli to pokaż im że tak nie jest i że nie mają racji :)

 

Idź na odwyk i do lekarza tylko proszę Cię do innego niż teraz chodzisz...

 

-- 08 wrz 2015, 12:42 --

 

W życiu nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć,

ale o to jak mocno możesz dostać i dalej iść do

przodu. Rocky :mrgreen:

 

-- 08 wrz 2015, 23:37 --

 

achino i co pobierałeś się jakoś do kupy...

 

-- 08 wrz 2015, 23:47 --

 

albo przynajmniej Delirium tremens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 72 godzinach mi przeszło. Teraz mam jedynie depresje, nerwice, fobie, uzależnienie od benzo i czuje odrazę do świata. Kolosalna odrazę do ludzi. Mam wyłączony telefon, zablokowałem wszystkich na gg i skypie. Brzydzę się ludźmi.

to super achino że żyjesz :D

 

-- 09 wrz 2015, 20:39 --

 

Dominik_wot VS esci starcie nr. II° zaczynamy *) :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esci ma krótką szansę do sprawdzenia się ;) bo jak nie to pójdę na fluo :Dachino a Ty jednak wróciłeś na fluvo ??? Może esci nie u wszystkich spowoduje obojętność poprzez zalew serotoniny ... ale chyba "kastracje" i osłabienie libido powoduje u wszystkich ??? Wypowiedzą się tu może jakieś dziewczyny ;) ? Esci to "kastrat" nr. I° ¿

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paroksetyna -» escitalopram -» citalopram -» fluoksetyna -» fluwoksamina -» sertralina

 

im silniejszy ssri tym większa kastracja :oops::-|

 

to tak leci ;)

 

ja chciałem fluo ale Pani Dr. powiedziała że może spowodować zwiększenie lęków przy początkowym stosowaniu i jest na napadowe ataki objadania się a ja ostatnio schudłem wprawdzie nie przez chorobę no ale jednak ... a po esci jem jak oszalały :?

 

-- 10 wrz 2015, 10:47 --

 

tylko że ja się teraz "wszystkim" przejmuję dosłownie "wszystkim" ... więc takie wy...jebanie dobrze by mi zrobiło ;):D

 

-- 10 wrz 2015, 11:05 --

 

albo paroksetyna -» escitalopram -» citalopram -» sertralina

-» fluoksetyna -» fluwoksamina -» ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie nie u wszystkich esci spowoduje syndrom "wesołego impotenta"... ;)

 

-- 10 wrz 2015, 13:56 --

 

ale esci jest zajestrowana jako do leczenia depresji więc powinna posiadać działanie aktywizujace...

 

-- 10 wrz 2015, 15:47 --

 

pozatym że mam Mega !!! ochotę na słodycze i ogólnie jak zaczynam jeść to jeszcze bardziej jeść mi się chce to nic ciekawego się nie dzieje... hihihi droga do bycia grubasem z problemami libido i mającym wy...jebane na to wszystko wydaje się być otwartą hehaha :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina i mianseryna to leki dla wariatow zamiast kaftanu, wystarczy to lyknac a zwala z nog natychmiast i spi sie przez 24 godziny bez zadnej mozliwosci wstania z lozka. Jesli komus uda sie wstac, to jedynie po to, aby dorwac sie do lodowki i wpierdolic polowe jej zawartosci. Ludzie po tych lekach tyja po 10-20 kilo. A co do dzialania proseksualnego, to nie wiem, jak mozna chciec seksu, kiedy spi sie nawet na stojaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina i mianseryna to leki dla wariatow zamiast kaftanu, wystarczy to lyknac a zwala z nog natychmiast i spi sie przez 24 godziny bez zadnej mozliwosci wstania z lozka. Jesli komus uda sie wstac, to jedynie po to, aby dorwac sie do lodowki i wpierdolic polowe jej zawartosci. Ludzie po tych lekach tyja po 10-20 kilo. A co do dzialania proseksualnego, to nie wiem, jak mozna chciec seksu, kiedy spi sie nawet na stojaco.

 

 

:brawo:

pieknie to ująłeś Achino.

Mam dokładnie tak samo po tych dwóch lekach , i to dokładnie tak samo jak to ująłeś .

Muszę Ci powiedziec ,że jako jeden z nielicznych na tym Forum masz Dar Słowa . Potrafisz większość spraw dobrze -skrótowo trafiając w samo sedno rzeczy- przejrzyście przedstawić . Lubię czytać Twoje posty , choć są one często o zabarwieniu depresyjno- samobójczym .

Fakt faktem,że intelektu prochy i alko Ci nie wyżarły,,, jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80 czy taki opis Mirtazapiny uspokoił Ciebie i dodał Ci odwagi ;)

bmwfan a esci Ci nie pomaga ? ale z opisu achino to Mirtazapina pomoże Ci całkowicie ... ;)

 

ja dodatkowo pocę się strasznie i jestem zdekoncentrowany jakgdyby za szybą albo za mgłą ...

 

ch*lera jasna jak brałem te leki to dzień albo dwa było już naprawdę super ... ale przez to skakanie i łączenie już nie wiem po którym to było leku ... :bezradny::shock:

 

achino fluwoksamina najlepsza ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×