Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tatuaż czy to jego wina?? POMOCY


whoami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrobilem sobie dziarke na przedramieniu . Przed zrobieniem czulem sie bardzo dobrze nigdy nie narzekałem na jakies problemy ze zdrowiem. od zrobienia tatuaza minelo 8 miesiecy i teraz normalnie czuje sie tragicznie jestem ospaly nie mam na nic sily wszystko mnie boli poprostu jestem w szoku bo nie wiem co sie ze mna dzieje nie moge normalnie zyc bo nie mam na nic sily ani ochoty do tego nie moge sie wogole na niczym skupic czuje sie jak w filmie jakims , schudlem 9kg w ciagu 2 miesiecy i wogole nie chce mi sie jesc do tego wyskakuja mi jakies dziwne krosty i jakies mfy w buzi:((:/:/. Tatuaz robilem u kolesia w domu policila mi go kolezanka nigdy wczesniej go nie znalem ale wsumie wszystko moim zdaniem bylo sterylnie robione. Czy mogl mnie czyms zarazic??? jakie badania mam sobie zrobic zeby wyszlo czy to z winy tatuaza?? prosze powiedzcie ja juz nie wiem co robic straszie sie boje bo tak zle sie czuje juz 2 miesiace i caly czas sie pogarsza:(:(:( z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tatuaż i żyję ;)

A tak na serio to jak by Cie czymś zaraził to napewno szybciej byś miał objawy niż po 8 miesiącach.

Może po prostu masz zimowy epizod depresyjny?Myślisz o tym i sie nakręcasz. Przejdz sie do lekarza rodzinnego i zrób badania wszelkie -morfologia i ob, badanie moczu, kału itd Chudnięcie i ospałość może być objawem jakiegoś pasożyta. Lekarz bedzie wiedział co robić. Jak nic nie znajdzie to przejdz sie do psychiatry bo wtedy będzie to oznaczać iż Twoje samopoczucie ma podłoże w psychice -a wg mnie tak jest.

Ile masz lat jeszcze zapytam? Czasem i mi jakiś pryszcz wyskoczy i nie uważam aby to było coś złego :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię,żeby to było od tatuażu.

jeśli byś miał jakąś reakcję alergiczną, czy cokolwiek ,trochę szybciej by się objawiła, wręcz od razu.

proponuję na początek iść do rodzinnego, podać objawy i tam Cię powinni skierować na konkretne badania.

powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie trzeba pojsc do lekarza i zrobic badania...mozesz byc na cos chory, skoro czujesz sie coraz gorzej. W nerwicy raczej wszystko faluje, a nie pogarsza sie, choc bywaja wyjatki. W kazdym razie do ogolnego po skierowanie na badania, m.in. watroby. A jak wyjdzie wszystko dobrze to wtedy sie bedziesz zastanawiac co jest grane.

ps. nie widzisz jakiegos zwiazku z pojawieniem sie objawow, a jakims wydarzeniem zyciowym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że przypadkiem bliscy Ci odradzali jego zrobienie, lub zrobiłeś to wbrew im, a nawet w jakims sensie wbrew sobie bo chciales coś komus udowodnic, i w zasadzie jestes dumny, że go masz, chcialeś czuć się przez to pewniej a reakcja jest zupełnie odwrotna? Mnie się wydaje, ze to podłoże tkwi w psychice. Sam mam taki dylemat, ale narazie sie nie zdecydowałem, bo jestem typowym nerwicowcem, i to mogłoby mi tylko zaszkodzić. Nie wiem czy wiesz o czym pisze, ale postanowiłem spróbowac, może trafiłem w sedno ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturk. Masz zupełna racje ten tatuaz zrobilem bez zastanowienia wusumie nic on nie oznacza zrobilem go na pokaz:/ nie wiem czulem sie jakos pewniej ze mam dziare ale byla ona wogole nie przemyslana. pozniej chcialem zrobic jeszcze jedna ale zadręczaly mnie mysli co mam sobie wytatuowac normalnie dzien i noc siedzialem w necie i szukalem wzorow . teraz dopadly mnie te objawy i boje sie wszystkiego :( ale czy to ma jakis wplyw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica lękowa wywołana strachem, lękiem przed chorobą. Możliwe,ze tatuaż uaktywnił u Ciebie dodatkowo konflikt emocjonalny.Tzn. ciągle o tym myślisz, boisz się zrobić badania, wciaż nie jesteś pewny tego czy zarażona Cię czymś odczas tatuowania. Jak zrobisz badania, ktore i tak wyjdą w 100% prawidłowo, dalej będziesz się nakręcał-to właśnie to zaburzenie-nerwica lękowa. Znam to z autopsjiPrzerabialam to 13 lat temu, potem był spokój. Od sierpnia znów to przerabiam.

 

Zacznij wykluczać źródło niejasności ....zrób podstawowe badania, gdy wyjdą pozytywnie idź do psychiatry i poproś o skierowanie na terapię.

Pozdrawiam.

Monika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku daję dużą możliwość wystąpienia zaburzeń lękowych, choć piszę tylko z autopsji, bo nie mozna czegoś wylkuczyc lub zatwierdzic na podstawie tego co piszesz. Proponuję więc jak poprzednicy zrobic badania na choroby zakaźne i na pewno wykluczysz objawy na jakis czas a przy dużej dozie szczęścia na bardzo dlugi czas ;) Powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

whoami

 

Dokładnie, jak piszą, idź do lekarza pierwszego kontaktu. Chociaż ja po zrobieniu sobie tatuażu miałam przez jakiś czas pełno krost i też mnie to podłamało i potem inne rzeczy sobie w głowie wymyślałam, że coś nie tak jest, bo też u kogoś znajomego robiłam. Potem poszłam do dermatologa, a to zwykłe uczulenie.

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×