Skocz do zawartości
Nerwica.com

0 nedzeji.


p3ter

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam 17,5 roku i nie wiem czy mam derpesję czy początkowe objawy schizofrenii.

Mój stan od 1szej liceum można opisac tak:

- cały czas mam wrażenie że coś jest nie tak z moim mózgiem

- choć mam wysoką inteligencię (IQ) to mam jakieś braki w rozumowaniu, mam b. dobrą pamięć mechaniczną a z logicznym myśleniem było wg mnie dobrze tylko w podstawówce

- skupiam się na rzeczach NIEISTOTNYCH, na które przeciętny człowiek nei zwraca uwagi

- teraz biorę fluanxol i mam wrażenie że źle na mnie działa

- nie mam zapału do robienia czegokolwiek. nie odczuwam popędu seksualnego. ostatnio uświadomiłem sobie że masturbowałem się tylko z przyzwyczajenia

- nie czuje żadnych emocji tylko często się wzruszam w sytuacjach w których nie powinienem

- mam dziwne myśli. jak starałem się je kontrolować to wyrzucałem z głowy te "dziwne" ale teraz nie mam już siły i czsamie chce uciec gdzies daleko albo mam jakieś nierealne plany. Potrafie doprawadzić sie do takiego stanu że mam wszystko robie szybko, mam gonitwe mysli ale tak naprwdę NIC nie sprawia mi przyjemności.

- jak z kimś gadam to nie mam z tego żadnej przyjemności, spalam się na siłe wymyślając i na siłę wymyslając jakieś rzeczy.

- cały czas sprawdzam czy mam dobrą pamięć i cały czas utiwerdzam się w przekonaniu że mam jakieś zaniki.

- mam wrażenie, że usnę i już się nie obudzę jak nie będę o tym myślał albo że zapadnę w spiączkę

- wydaje mi się że niczego się już nei boję, powoli tez przestaję też dbać o siebie.

 

można by pisać o tym bez końca... czy jest to jakiś zespół, choroba czy może po porstu hipohondryzm?

dodam jeszcze że brałem juz takie laki jak asnetra, rispolept, xanax. Wycofałem się ze wszystkiego. Mam stwierdzoną nerwicę natręctw, lękową oraz depresję. ale ja dalej nie wiem do końca o co mi chodzi. nie chce mi się spać, trace aptety, tylko bym ROZMYŚLAŁ. w sumie niepokoju już nei czuję bo aktualnie nie chodze do szkoły.

 

miał ktos tak i wyszedł z tego? bo ja jestem w 99% procentach pewny że mam jakiś niedorozwój mózgu i jakies zaburzenie związane z tym że nie potrafię normalnie rozmawiać bez myslenia nad tym czy wyszstko dobrze powiedziałem... nikt tez nie jest w stanie mnie pocieszyc - psychiatra, rodzina... 3 razy w życiu zapaliłem marihuane (chyba za duzo bo ok 1g nie w papierosie tylko w lufce, a dyum trzymałem ok 20 sekund w płucach) po której złapałem mega derealizacje że kompletnie nie wiedzialem o co chodzi. nie iwem po co paliłem jeszcze 2 razy. zaplaiłem tez dopalacz.

 

Od 2 dni biorę fluanxol. myślicie że moze cos pomóc? czy może to jakies zaburzenia związane z zaburzoną równowaga hormonalną? (np.: testosteronu?)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

czy jest to jakiś zespół, choroba czy może po porstu hipohondryzm?

Twoje objawy wskazują na nerwicę. Powinieneś udać się do psychologa w celu postawienia prawidłowej diagnozy. My tu na forum możemy tylko sugerować, nie stawiamy diagnoz.

 

miał ktos tak i wyszedł z tego? bo ja jestem w 99% procentach pewny że mam jakiś niedorozwój mózgu

Nie masz niedorozwoju tylko problemy uczuciowo-emocjonalne. W 100% do wyleczenia jeśli rzeczywiście to jest nerwica (lękowa lub natręctw).

 

Od 2 dni biorę fluanxol. myślicie że moze cos pomóc?

Lek może pomóc, ale będzie to pomoc doraźna. Na pewno się nim nie wyleczysz.

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

można by pisać o tym bez końca... czy jest to jakiś zespół, choroba czy może po porstu hipohondryzm?

dodam jeszcze że brałem juz takie laki jak asnetra, rispolept, xanax. Wycofałem się ze wszystkiego. Mam stwierdzoną nerwicę natręctw, lękową oraz depresję. ale ja dalej nie wiem do końca o co mi chodzi. nie chce mi się spać, trace aptety, tylko bym ROZMYŚLAŁ.

 

witaj w klubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×