Skocz do zawartości
Nerwica.com

Antydepresant mocniejszy od fluoksetyny?


bioxetin

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba potrzebuję silniejszego leku, biorę Bioxetin już długo, przez chwilę było super, ale od jakiegoś czasu znów mam obniżony nastrój - nie jest tragicznie, ale odczuwam smutek cały czas i wszystko jest szare...pasuje do dystymii jak ulał. Zastanawiam się czy któryś antydepresant silniej działa na nastrój niż fluoksetyna?Mój lekarz jakiś taki mało konkretny i stwierdza, że przecież wszystko jest ok i że nie widać po mnie obniżonego nastroju, ale chyba lepiej wiem co czuję na codzień...z resztą tak jest podobno z dystymią, że jej nie widać a chorym cierpi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neuroticus dzięki za odpowiedź!Jak jest z lekami trójcyklicznymi?Czy działania niepożądane są bardzo nasilone i dokuczliwe?Czy te leki bardzo usypiają?Dziś mam minimalnie lepszy nastrój ale i tak nie jest zbyt dobrze...Odnośnie Efectinu jaką dawkę byś radził?75 mg na początek czy to za mało?Co do stabilizatorów to też się obawiam działań niepożądanych a poza tym myślałem, że je stosuje się raczej w chorobie dwubiegunowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bioxetin jeżeli coś Cię niepokoi to udaj sie do innego psychiatry. Myśle , ze on najlepiej dobierze dla Ciebie odpowiedni lek i postawi diagnozę.Jeśli chodzi o leki trópierścieniowe to są to leki starszej generacji które w większości niestety mają więcej działań niepożądanych niż te nowej generacji , ale nie wszystkie.Są też takie z tzw. niższej półki które mimo , ze stare dalej są chętnie przepisywane przez lekarzy i dosyć dobrze tolerowane przez pacjentów.( np.opipramol).Jednak nie dają one tak dobrych efektów jak inne i nie nadają się na bardzo nasilone objawy. Leki typu SNRI (wenlafaksyna) zwykle na początku dają działania niepożądane bardziej niż SSRI ( np.fluoksetyna) i przepisywana jest zwykle w przypadku tzw. dużej depresji( czyli ciężkiej) lub nasilonych zaburzeń lękowych czy agorafobii.

Leki stabilizujące nastrój nie nadają się do leczenia samej depresji a już napewno dystymii czy subdepresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×