Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wspomóc się lekami czy nie.... jak radzicie sobie z takim dylematem?


SHM

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich miesiącach miało miejsce kilka trudnych dla mnie wydarzeń. Mam wrażenie, że zaburzenia lękowe uogólnione, które pojawiały się już wcześniej, w tym czasie uległy wzmocnieniu. W zasadzie żyję teraz w ciągłym napięciu, mimo, że zagrożenia wydają się być już nieistniejące albo nierealne. Mam wrażenie, że mój organizm już tak bardzo przystosował się do tego stanu, że nie potrafi funkcjonować inaczej i sam to napięcie wewnętrznie wytwarza. A to z kolei jest momentami nie do zniesienia. Objawy psychosomatyczne, smutek, apatia, anhedonia... zapewne nie muszę wymieniać. 
Rozpocząłem kolejną psychoterapię, bardzo chcę pracować nad sobą, relacjami, rozprawić się z trudnymi wydarzeniami z niedalekiej przeszłości. I mam ogromny dylemat - czy to dobry moment aby wspomóc się farmakologicznie, czy może lepiej przejść przez wszystko bez pudru?

Z jednej strony jest we mnie sporo dystansu do leków, bo znam je z przeszłości i wiem jakie efekty uboczne mogą mieć. Boję się, że teraz tyko przypudrują lęki a później to i tak wróci, silniejsze, bardziej obezwładniające.
Z drugiej strony jest ogromna chęć dodania sobie tego dodatkowego kopniaka, energii do pracy nad sobą, do przepracowania trudnych tematów, siły do walki i zmian, pozytywnego myślenia o przyszłości, co mogą zapewnić leki.
I tak zmagam się z tym od jakiegoś czasu, nie umiejąc podjąć decyzji...

Edytowane przez SHM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w farmakologię.... Jeżeli to rozważasz, to jest znak że czujesz, że jest Ci potrzebna. 

 

Ja jestem zdania, że w farmakologię należy wejść jeżeli twoje objawy w jakiś sposób upośledzają twoje życie zawodowe i prywatne. Po co masz się męczyć na psychoterapii przez kilka miesięcy aż w ogóle osiągniesz pierwszy efekt.... leki działają już po 2 tygodniach

 

 

Ja bym zrobił tak: Wejdź na leki, uczęszczaj na psychoterapię i.... w procesie psychoterapii, dopiero kiedy będziesz czuł się na siłach zejdź z leków. Chociaż z tego co słyszałem, to warto być na lekach potem przez rok. No i po długiej psychoterapii zejdziesz z leków dla testu, i będziesz mógł sprawdzić jak będziesz funkcjonował z nimi, a jak bez nich.

 

Ale to jest tylko wskazówka z mojej strony. Najlepiej umów się do psychiatry i skonsultuj to z nimw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziewięćdziesiąt Cztery

Musisz sam zdecydować, nikt ci nie doradzi, bo każdy przypadek jest inny i każdy ma inne doświadczenia / objawy / przyczyny. Ale skoro się źle czujesz, to zawsze się możesz przejść do lekarza i spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×