Skocz do zawartości
Nerwica.com

strach przed samotnoscia


rozdraznionaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 26 lat, pracuje. Na koncie nie mam moze odlozone za duzo (problem z rozrzutnoscia). 

Ale kwestia paru miesiecy i moze bylabym w stanie cos odlozyc.

Mam prace na poziomie moich mozliwosci.. wiem, ze lepszej nie znajde. Ma duzo wad ale chyba jest lepsza niz poprzednie.

Dobija mnie tylko fakt, ze przez prace w tej miejscowosci utknelam na wsi. Zawsze chcialam mieszkac w wirkszym miescie. O mieszkaniu w Warszawie juz raczej moge zapomniec. Nie czuje sie zaradna zyciowo na tyle by pojsc i o to zawalczyc. Ja juz zdecydowalam, ze nie bede aspirowac do miejsc pracy wyzszych niz to, ktore mam teraz i niech tak zostanie. Dlatego kariery w Warszawie nie zrobie. 

Wielu rzeczy sie boje. Marze o tym by miec przy sobie partnera. Kogos kto nie bedzie sie staral na sile mnie wyciagac do ludzi. Jestem skrajnym introwertykiem (diagnoza osobowosc unikajaca), i to jest cos czego nie chce zmieniac. Byc moze chcialabym kiedys miec dziecko. Ale przede wszystkim boje sie byc dluzej samotna. Nie wiem jak mam kogos poznac, bo probuje od kilku lat kogos poznac i niestety... Coraz bardziej zalamuje sie wraz z kolejnymi porazkami na tym polu. Ciagle trafiam na ludzi, ktorych choc troche ciagnie do spotkan towarzyskich. Oprocz tego nie uwazam, ze mam cos do powiedzenia.. nie mam wybitnych pasji, chce po prostu rozmawiac o codziennosci, o tym jak mi czy tej osobie minal dzien i miec sie do kogo przytulic. Nie daje sobie szansy i po wymianie 2 zdan wycofuje sie, bo mysle, ze i tak jestem nieciekawa. Pracuje nad tym.. ale nie wiem jak i gdzie moge kogos poznac.. bo mam juz dosyc portali randkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahoj! 🙂

 

Cytat

O mieszkaniu w Warszawie juz raczej moge zapomniec. Nie czuje sie zaradna zyciowo na tyle by pojsc i o to zawalczyc. Ja juz zdecydowalam, ze nie bede aspirowac do miejsc pracy wyzszych niz to, ktore mam teraz i niech tak zostanie. Dlatego kariery w Warszawie nie zrobie. 

Dlaczego akurat Warszawa? Rozumiem, że się już zdecydowałaś, ale nie uważam tego za dobrą decyzję. Jesteś młoda i wiele jeszcze przed Tobą, a taka decyzja może sprawić, że przestaniesz wypatrywać i dostrzegać okazje, które będą się pojawiały.

 

Cytat

Wielu rzeczy sie boje. Marze o tym by miec przy sobie partnera. Kogos kto nie bedzie sie staral na sile mnie wyciagac do ludzi. Jestem skrajnym introwertykiem (diagnoza osobowosc unikajaca), i to jest cos czego nie chce zmieniac. Byc moze chcialabym kiedys miec dziecko. Ale przede wszystkim boje sie byc dluzej samotna.

Przykro mi, że tak się czujesz. Człowiek nie jest stworzony do życia w samotności, więc rozumiem Twoją potrzebę.

 

Cytat

Nie wiem jak mam kogos poznac, bo probuje od kilku lat kogos poznac i niestety... Coraz bardziej zalamuje sie wraz z kolejnymi porazkami na tym polu. Ciagle trafiam na ludzi, ktorych choc troche ciagnie do spotkan towarzyskich.

Możesz zdradzić w jaki sposób próbujesz? Co do tych spotkań to Ciebie też trochę do nich ciągnie. 😛 Nie przestawaj próbować. Zapisuj się na kursy, rób nowe rzeczy i zwiedzaj nowe miejsca, a nóż to ktoś będzie próbował poznać ciebie. W ten sposób możesz poznać kilka osób z którymi znajdziesz wspólny język i w towarzystwie których będziesz czuła się na tyle komfortowo, aby gdzieś wspólnie wychodzić. Grunt to poznanie odpowiednich ludzi.

 

Cytat

Oprocz tego nie uwazam, ze mam cos do powiedzenia.. nie mam wybitnych pasji, chce po prostu rozmawiac o codziennosci, o tym jak mi czy tej osobie minal dzien i miec sie do kogo przytulic. Nie daje sobie szansy i po wymianie 2 zdan wycofuje sie, bo mysle, ze i tak jestem nieciekawa.

Powiedz, proszę, trochę o tych pasjach, które masz. Cóż, jesteś człowiekiem, a Wszyscy ludzie mają podobne potrzeby - m.in. potrzebujemy bliskości i poczucia bezpieczeństwa. Ja tam wychodzę z założenia, że każdy człowiek jest ciekawy, gdyż każdy jest na swój sposób wyjątkowy tj. nie ma drugiej takiej Ciebie, która przeszła to samo, co Ty.

 

Cytat

Pracuje nad tym.. ale nie wiem jak i gdzie moge kogos poznac.. bo mam juz dosyc portali randkowych

Wśród ludzi tj. kursy, w parku etc., ale nie zamykaj się w domu i próbuj nowych rzeczy. Stwarzaj okazję na to, aby ktoś mógł poznać Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym szukaniem ciężka sprawa. Jedni mówią, żeby nie szukać na siłę, bo to musi samo przyjść. Inni, żeby szukać, bo szczęściu trzeba pomóc. W rzeczywistości sporo dziewczyn nie musi jakoś specjalnie szukać. Poznają faceta w szkole, na studiach, w pracy, wśród znajomych albo w sąsiedztwie. To chyba też kwestia szczęścia, żeby znaleźć się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie. Co do portali randkowych myślę, że to nie jest takie złe miejsce i można tam kogoś poznać. Tylko trzeba dużo cierpliwości i ostrożności mimo wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×