Skocz do zawartości
Nerwica.com

Haloperidol - ostatnią deską ratunku?


anonimowyztejstrony

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Przychodzę do Was z takim pytaniem. Otóż moja sytuacja wygląda tak, że trafiłem kilka miesięcy temu do szpitala, tam najpierw przyjmowałem haloperidol w zastrzykach, potem w tabletkach, a na końcu dostałem lek Xeplion, który niedawno lekarz mi zamienił na Palifren Long. Obecnie czuje się fatalnie, wróciły głosy, mam urojenia i lęki. Moje pytanie brzmi czy lekarz może mi przepisać z powrotem haloperidol? Testowałem masę leków i dalej było to samo :( Boje się, nie chcę znowu wylądować w szpitalu... Jakie macie doświadczenia z tym lekiem? Polecacie/odradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@anonimowyztejstrony haloperidol to lek starego typu, w szpitalach często używają, ze względu na koszty. Niemniej nie jest to lek wycofany i nadal się go stosuje. Ja mam akurat z nim kiepskie doświadczenia, też swego czasu dostawałem w szpitalu, ale jakieś dawki zaporowe, więc potem miałem nawet problemy z chodzeniem, tak mnie wysztywniło. Niemniej z lekami to jest tak, że jednemu pasuje to, drugiemu co innego. Haloperidol ma działanie przeciwpsychotyczne, więc może akurat dla Ciebie jest dobry. Xeplionu ani Palifrenu nie znam - chociaż chyba jest to coś zbliżonego do risperidonu (z tym lekiem też się nie polubiłem specjalnie, za dużo skutków ubocznych miałem). Skoro wróciły Ci objawy psychotyczne, mogłoby to wskazywać, że dane leki są nieskuteczne. Musisz koniecznie poradzić się psychiatry, może sam zadecyduje o powrocie do haloperidolu (skoro akurat działał) lub zastosowaniu innego leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×