Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica seksualna czy dojrzewanie?


xx0606

Rekomendowane odpowiedzi

witam, moj chlopak najprawdopodobniej ma problem z nerwica seksualna. ciagle mysli np o tym abym ja uprawiala seks z innymi mezczyznami, lub ze moje kolezanki robia mu loda. jego mysli rania mnie strasznie, przez to ze jesli chcemy podejsc do tego aby przestal z tym tematem to przychodza mu gorsze mysli. chce sie dowiedziec czy to aby na pewno nerwica seksualna, czy po prostu to ze dojrzewa (niestety mamy 16 lat). prosze nie uwazac ze chce tutaj robic cos dziwnego, jestem naprawde odpowiedzialna jak na swoj wiek i chcialabym mo po prostu pomoc. dlatego prosze was o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xx0606 cześć. 
Na pewno nie jest to nerwica, bo przy niej dochodzi do braku zainteresowania sferą seksualną. Bardziej można by rozmawiać na temat OCD o charakterze seksualnym. Natomiast to co opisujesz wydaje się być raczej normalnym zachowaniem u nastolatka w okresie dojrzewania. Pytanie czy te myśli towarzyszą mu cały czas, czy są dla niego uciążliwe i nie może się ich pozbyć? W jaki sytuacjach one się pojawiają wgl? Jeśli w czasie zbliżeń to jest to całkowicie normalne. Dorośli ludzie w stałych, szczęśliwych związkach również mają fantazje w głowie i to też jest w porządku. 
Nikt na tym forum nie będzie Cię moralizować, więc spokojnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napisał, że dojrzewanie, hormony buzują - w ogóle wtedy więcej się myśli na temat seksu (żeby nie powiedzieć, że głównie się o tym myśli). Nie sądzę, żeby na razie było to coś zbyt niepokojącego, ale oczywiście trzeba uważać. Bardziej martwi mnie to, że takim gadaniem rani Ciebie - bo może nie powinien tego mówić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne pokusy i fantazje które w takim wieku są dość nasilone. Jeżeli utrudnia mu to w funkcjonowaniu na co dzień to jednak trzeba coś zrobić w tym temacie żeby poczuć się lepiej. I przede wszystkim należy zachować dyscyplinę i nie ulegać wszystkim zachciankom własnego ciała bo można się wpędzić w szereg nieprzyjemności (uzależnienie, ciąża, choroby typu AIDS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2023 o 13:31, xx0606 napisał:

witam, moj chlopak najprawdopodobniej ma problem z nerwica seksualna. ciagle mysli np o tym abym ja uprawiala seks z innymi mezczyznami, lub ze moje kolezanki robia mu loda. jego mysli rania mnie strasznie, przez to ze jesli chcemy podejsc do tego aby przestal z tym tematem to przychodza mu gorsze mysli. chce sie dowiedziec czy to aby na pewno nerwica seksualna, czy po prostu to ze dojrzewa (niestety mamy 16 lat). prosze nie uwazac ze chce tutaj robic cos dziwnego, jestem naprawde odpowiedzialna jak na swoj wiek i chcialabym mo po prostu pomoc. dlatego prosze was o rady

On ma 16 lat. Chłopakowi w wieku 16 lat nie powierzyłbym nawet opieki nad psem :D... Normalne dojrzewanie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dalja napisał:

Myśli myślami, to normalne, ale już to że ty wiesz o jego fantazjowaniu na temat koleżanek to jest dziwne, czemu ci o tym opowiada? Przecież to rani jak jesteś z kimś w związku, wytłumacz mu...

Ja wiem, czy jest tu co tłumaczyć. Ja tam bym wolała jednak wiedzieć 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panna xx0606 wyraźnie zaznaczyła że te fantazje już ją ranią „strasznie” więc, myślę że wiedzieć to wiedzieć, ale ciągle to słyszeć czy widzieć jego spojrzenie wyobrażam sobie jest pewnie trudne. Jak na bliski związek można się poczuć bardzo niepewnie, co komuś przyjdzie do głowy następnym razem, zwłaszcza w towarzystwie swoich dobrych koleżanek, współczuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Relfi napisał:

Panna xx0606 wyraźnie zaznaczyła że te fantazje już ją ranią „strasznie” więc, myślę że wiedzieć to wiedzieć, ale ciągle to słyszeć czy widzieć jego spojrzenie wyobrażam sobie jest pewnie trudne. Jak na bliski związek można się poczuć bardzo niepewnie, co komuś przyjdzie do głowy następnym razem, zwłaszcza w towarzystwie swoich dobrych koleżanek, współczuję.

 

Współczuć możemy tutaj wszyscy, a co to zmieni? Jego myślenia na pewno nie. A to, że będzie milczał i udawał przed nią świętego to chyba żadne rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blokada lepiej żeby panowie nie dzielili się każdymi myślami, przecież jakby mieli mówić o każdych zgrabnych pośladkach jakie dostrzega, to by chyba zaden zwiazek nie istnial:D kobietki bywają zazdrosne, zresztą podobnie jak mężczyźni, tylko ta zazdrość coś tam się różni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dalja napisał:

@Blokada lepiej żeby panowie nie dzielili się każdymi myślami, przecież jakby mieli mówić o każdych zgrabnych pośladkach jakie dostrzega, to by chyba zaden zwiazek nie istnial:D kobietki bywają zazdrosne, zresztą podobnie jak mężczyźni, tylko ta zazdrość coś tam się różni

Może ja już nie pamiętam jak to jest mieć 16 lat 🤔😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×