Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nawroty depresji


Samniewiem

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Was o coś zapytać jeszcze. Każdy mi zaleca behawioralno-poznawczą w moich dolegliwościach, a jednocześnie czytam, że jest ona krótka. W burdelu jaki mam w głowie nastawiałem się na co najmniej długie miesiące/lata sprzątania. Czy to się nie wyklucza?
Chyba, że ta B-P jest jakaś magiczna rzeczywiście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Samniewiem napisał:

Chyba, że ta B-P jest jakaś magiczna rzeczywiście?

Zależy od problemu. Przy niektórych rzeczach (np. złożonych traumach) może ona być zbyt powierzchowna. Ja jej fanką nie jestem, bo dla mnie to takie trochę "tresowanie" (tak, sami terapeuci tak o niej mówią) - nie jestem już w szkole żeby robić jakieś durne zadania domowe...ale to zależy co kto lubi. Przy OCD czy lękach daje podobno dobre efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, acherontia styx napisał:

Zależy od problemu. Przy niektórych rzeczach (np. złożonych traumach) może ona być zbyt powierzchowna. Ja jej fanką nie jestem, bo dla mnie to takie trochę "tresowanie" (tak, sami terapeuci tak o niej mówią) - nie jestem już w szkole żeby robić jakieś durne zadania domowe...ale to zależy co kto lubi. Przy OCD czy lękach daje podobno dobre efekty.


Ja mam i OCD i depresję i traumy :D Dlatego nie wiem czego szukać trochę. 
A przy traumach co się sprawdza? Może po prostu muszę kilka terapii przejść?
Możesz rozwinąć "tresowanie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Samniewiem napisał:

A przy traumach co się sprawdza? Może po prostu muszę kilka terapii przejść?

Ja jestem fanką psychodynamicznej, ale to jest ciężka terapia i nie dla każdego. Jeszcze schematu jest ciekawa. Każdy nurt ma jakąś swoją specyfikę i niekoniecznie musi ona wszystkim odpowiadać. 

Ja bym porozmawiała z psychiatrą i jego zapytała jaki nurt poleca przy Twoich problemach.

U mnie np. od początku wszyscy mówili, że tylko psychodynamiczna, nawet moja lekarka (która nienawidzi psychodynamicznej) i że na inne mam nawet nie tracić czasu i pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, acherontia styx napisał:

Ja jestem fanką psychodynamicznej, ale to jest ciężka terapia i nie dla każdego. Jeszcze schematu jest ciekawa. Każdy nurt ma jakąś swoją specyfikę i niekoniecznie musi ona wszystkim odpowiadać. 

Ja bym porozmawiała z psychiatrą i jego zapytała jaki nurt poleca przy Twoich problemach.

U mnie np. od początku wszyscy mówili, że tylko psychodynamiczna, nawet moja lekarka (która nienawidzi psychodynamicznej) i że na inne mam nawet nie tracić czasu i pieniędzy.


No właśnie lekarka mi poleciła B-P, ale z nią rozmawiałem głównie o moim OCD i Depresji, mniej o traumach, może dlatego. Pytanie która terapia jest przy takim zestawie, bo to nie mały zestaw. Psychodinamiczna ponoć przy OCD z kolei słabo etc. Idealnej pewnie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszę jeszcze temat terapii. Często tutaj pada też wiem, że muszę, a jakoś nie umiem się przekonać ostatecznie. W sensie wyobrazić sobie jej skuteczności, może powoduje to moja 13 lat trwająca nerwica i fakt, że nie wierzę, że można tak zasiedziany w głowie gnój posprzątać. Jak to u Was było. Co pomogło bardziej, terapia, czy leki? Ile czekaliście na poprawę z terapii?

Potrzebuje jakichś success story do motywacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×