Skocz do zawartości
Nerwica.com

Paraliżujący lek - leczenie bez skutku


Santiago20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

lecze sie od wielu lat psychiatrycznie z powodu bardzo silnej depresji nawracającej każdy nawrót depresji jest coraz silniejszy... oraz nerwicy natręctw

 

Już od jakiś 5 lat próbuje pójść do szkoły - Liceum dla dorosłych, ale bezskutecznie... przerobiłem wiele leków SNRI/SSRI teraz Brintellix, wszystkie te leki mogę jeść garściami a i tak nic mi to nie daje..

 

Mam paraliżujący lęk, nie ruszam się nigdzie z domu sam, ale nie jest to taki normalny zwykły lęk, tylko KOMPLETNIE nie dający żyć!

 

Ja nie wiem co mam jeszcze ze soba zrobic, ja nie mam zycia... przeszedlem kilka psychoterapii, ale ja nie chce z nimi współpracować tam wszystko mnie denerwuje nawet terapeuci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O trudnych rzeczach z terapeuta nie obawiam się rozmawiać, ale bardzo denerwuje mnie to że to WCALE nie przynosi żadnego skutku, a byłem już na kilku psychoterapiach, ja nie wiem co mam tam mówić... Jak ten lęk jest we mnie, to on steruje moim życiem, nie wiem co mam poradzić na to jak wchodzę do sklepu i czuję że każdy o mnie mówi, śmieje się, i patrza się na mnie ?? Ja próbuje wystawiać się na ten lęk, ale on za każdym razem jest taki sam, nie zmniejsza się gdy nawet wystawiam się na niego, po prostu...

 

Leków już brałem cała liste, JEDYNIE co n a mnie działało to wenlafaksyna.. oj tak... wtedy poszedłem do 1 klasy Liceum, a nawet... zrobiłem prawo jazdy, ale co z tego jak po roku przestała działać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz coś o depresji nawracającej. Z leków, które wymieniłeś widzę tylko zwyczajne antydepresanty SSRI/SNRI itd. Jednak nie tylko antydepresantami leczy się depresję i ciężkie stany lękowe. Ze mną było tak, że po antydepresantach miałem tylko coraz gorsze jazdy. Źle dobrane leki wyrządzają często więcej szkód niż jeszcze przed leczeniem. Okazało się, że najlepiej reaguję na stabilizatory i neuroleptyki i tylko te leki wolno mi podawać. Psychoterapia u mnie będzie już tylko dodatkiem, bo leki bardzo mnie podniosły, mimo bardzo nieciekawych ostatnich wydarzeń. 

 

Próbowałeś jakichś neuroleptyków albo stabilizatorów? Czy Twój lekarz orzekł ci, że już wszystkie metody wykorzystałeś? Przy wyjątkowo ciężkich epizodach depresji można też elektrowstrząsy stosować, kiedy leki praktycznie nic nie dają, a jest zagrożenie życia np. wycieńczeniem z powodu braku apetytu czy też z powodu poważnych zamiarów samobójczych. 

 

Z doświadczenia wiem, że co lekarz to inny i czasem trzeba się nachodzić i nadłubać różnych sposobów, by coś pomogło chociaż w minimalnie zadowalającym stopniu. Pamiętaj, że chodzi o Twoje dobro, Twoje zdrowie i Twoje udane życie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Santiago20 napisał:

Aktualnie biorę to:

 

- Sastium 200mg

- Lamilept 200mg

- Chlorprothixen - na sen

- Brintellix  - 10mg

 

Może by tak Brintellix podnieść samemu..?

 

 

Ale jednocześnie bierzesz sertralinę, więc więcej brintellixu zwiększa ryzyko zespółu serotoninowego. Nie mówię że nie można, ale ja bym radził robić to pod okiem lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nerwicę natręctw, do sertraliny korzystna mogłaby być mirtazapina, na sen i depresję zresztą też. Ale żeby spróbować mieszanki tych 2 leków, najpierw prawdopodobnie trzeba by odstawić brintellix, który nigdy nie słyszałem by był lekiem na OCD.

Edytowane przez ProstyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago skąd masz Chlorptotixen ?  ( on jest niedostepny w hurtowniach ) jaka to dawka 15 czy 50 mg ?

Mowia wszedzie ze go niema w hurtowniach ani w aptekach

ps. byl to najlepiej dzialajacy lek na mnie pod wzgledem spania brany okolo 14 lat przemnie odpisz pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 01:38, kulfon888 napisał:

Santiago skąd masz Chlorptotixen ?  ( on jest niedostepny w hurtowniach ) jaka to dawka 15 czy 50 mg ?

Mowia wszedzie ze go niema w hurtowniach ani w aptekach

ps. byl to najlepiej dzialajacy lek na mnie pod wzgledem spania brany okolo 14 lat przemnie odpisz pozdrawiam 

Przepraszam że nie odpisywałem, ale u mnie normalnie jest chlorprotixen... Tzn.. wiem ze jest bardzo wykupowany, ale jest jednak dostepny, ostatnio kupilem kilka opakowan po 50mg

Edytowane przez Santiago20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago20 u mnie jeśli chodzi o leki to żadne ssri ani snri nie działają. Teraz jestem pierwszy raz w życiu na tlpd. Klomipramina. Ale narazie marnie to widzę. Zwiększyłem dawkę i od razu pogorszenie stanu. Czekam na stabilizację dawki i zobaczę. Ja choruje na lęk uogólnieny i napady paniki. Teraz dontego doszły somaty w postaci maksymalnego napięcia i drżenia ciała , że mam nawet problem  z chodzeniem nie mówiąc o "słoniu na klacie". Też myślę że jak to nie zaskoczy to będę próbował innych leków które nie są oparte na serotoninie i adrenalinie. Piszecie o stabilizatorach nastroju i neuroleptykach. Jakie "polecacie" . Z neuroleptyków brałem sulpiryd. Oczywiście nie pomogł. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mam ze sobą zrobić, jak tak dalej pójdzie to nie wiem gdzie wyląduje... :(

 

Ja mam taki swój własny świat, i nie dopuszczam do niego niczego i nikogo... to taka moja chora bańka z której nie mogę się w żaden sposób wydostać...

 

No nie wiem naprawdę, może znowu zacząć psychoterapie...? Kolejną... chyba już 5 raz...

Edytowane przez Santiago20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago w Katowicach w centrum psychiatri na 4 pietrze na jest odzial nerwicowo-depresyjny i lecza tez ludzi z zaburzeniem obsesyjnym.

Sprubuj tam sie dostac ewentualnie do szpitala Krakow Kobiewrzyn tam jest tez leczenie nerwicy poprzez terapie ktora najbardziej pomaga w twoich zaburzeniach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×