Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Działanie przeciwautystyczne"


Wiśniówka

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu lek ma wyciągać z zahamowania emocjonalnego i socjalnego. Nie należy się od razu napalać, że to jest efekt 'łał' i z osoby introwertycznej ktoś się stanie ekstrawertykiem. 

 

Ja obecnie biorę amisulpryd, który ma najsilniejsze takie działanie + w dawce typowo antyautystycznej i nic szczególnego z osobowością się nie dzieje. Trochę bardziej okazuję pozytywne emocje i uczucia.

 

Bardziej antyautystycznie działają na mnie niektóre antydepresanty.

Edytowane przez Kuiklinau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kuiklinau napisał:

Po prostu lek ma wyciągać z zahamowania emocjonalnego i socjalnego. Nie należy się od razu napalać, że to jest efekt 'łał' i z osoby introwertycznej ktoś się stanie ekstrawertykiem. 

 

Ja obecnie biorę amisulpryd, który ma najsilniejsze takie działanie + w dawce typowo antyautystycznej i nic szczególnego z osobowością się nie dzieje. Trochę bardziej okazuję pozytywne emocje i uczucia.

 

Bardziej antyautystycznie działają na mnie niektóre antydepresanty.

Ciekawe, dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przeciwautystycznie" najlepiej będą działać empatogeny, czyli te środki, które poprawiają kontakt z ludźmi. Na ogół są to niektóre antydepresanty. O substancjach spoza oficjalnej medycyny nie będę pisał, chociaż są jeszcze lepsze. 

Natomiast samego autyzmu (czy szerzej spektrum autyzmu) się nie wyleczy. Jeśli ktoś ma mózg z cechami autystycznymi, to taki umrze. Może natomiast poprawić sobie życie używając niektórych środków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu o zwalczenie autyzmu jako objawu osiowego schizofrenii, a nie autyzmu wczesnodziecięcego jako zaburzenia ze spektrum całościowych zaburzeń rozwojowych. 

 

Takie działanie mają niektóre neuroleptyki typowe i atypowe. Ponoć bardziej zauważalne jest to działanie, kiedy są podawane w niższych dawkach. Takie działanie opisano dla sulpirydu, amisulprydu, flupentyksolu, klozapiny, rysperydonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×