Skocz do zawartości
Nerwica.com

Związek z osobą z PTSD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zdaję sobie sprawę że temat jest delikatny ale chciałbym się dowiedzieć o Wasze doświadczenia z partnerami z traumą. Udało Wam się stworzyć udany związek, łatwo było przekonać osobę do terapii, co sprawiło Wam największe problemy, okazywaliście sobie uczucia, walczyliście o związek czy daliście sobie od razu spokój itp. ? Oczywiście pytania kieruje do obydwóch stron. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczeń związkowych niesety:( ale jestem osoba po złołożonej traumie i mam nadzieje, że uda mi się mimo wszysrko kiedyś stworzyć fajny, normalny, związek. Staram się jak mogę sobie pomóc, chodzę na terapię już dłuższy czas, bardzo ciężko to idzie ale gdzieś tam sie martwie, że jak znajdę kogoś dla siebie i o tym powiem to ta druga osoba sie przestraszy tym wszystkim

Edytowane przez 123she
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam złe doświadczenia jeśli chodzi o związek z partnerem z ptsd. Musiałam sie poddać. Pomimo terapii i prób poddaje się. Partner nie przestawał być zazdrosny i atakować mnie słownie, a kiedy zaatakował fizycznie postanowiłam uciec. Straciłam nadzieję. Wierzyłam że uda mu się nauczyć kontrolować, ale tak się nie stało. Nie wiem czy jest to sprawa indywidualna,  czy można nad tym zapanować i stworzyć szczęśliwy związek ale moje doświadczenie sprawiło że zwatpilam i postanowiłam że muszę się chronić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hanivram napisał:

Mam złe doświadczenia jeśli chodzi o związek z partnerem z ptsd. Musiałam sie poddać. Pomimo terapii i prób poddaje się. Partner nie przestawał być zazdrosny i atakować mnie słownie, a kiedy zaatakował fizycznie postanowiłam uciec. Straciłam nadzieję. Wierzyłam że uda mu się nauczyć kontrolować, ale tak się nie stało. Nie wiem czy jest to sprawa indywidualna,  czy można nad tym zapanować i stworzyć szczęśliwy związek ale moje doświadczenie sprawiło że zwatpilam i postanowiłam że muszę się chronić 

 

A myślisz, że to, że Cię zaatakował jest związane z jego PTSD? Tyle co mogę po sobie powiedzieć, że ja nie mam żadnych skłonności do przemocy wręcz się jej brzydzę także się zastanawiam czy u Twojego partnera to była wina akurat PTSD czy czegoś zupełnie innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×