Skocz do zawartości
Nerwica.com

ADD/ADHD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z Was ma to zaburzenie ? Mógłby o tym krótko opowiedzieć ?
Lekarz zdiagnozował mi dzisiaj po wielu wizytach i testach syndrom "ADD" czyli chyba ADHD bez objawów kinetycznych...
Objawy występują od dziecka i zawaliły mi edukacje, aktualnie niszczą mnie zawodowo na polu pracy w informatyce (koncentracja).
Problem może wydawać się błahy ale taki nie jest, bo jestem zwykłym popychadłem a gdybym był odpowiednio leczony moja teraźniejszość,

wyglądałaby inaczej. 
Dostałem typowo - Metylofenidat w formie leku Medikinet o dawce 20mg - o normalnym uwalnianiu.
Metylofenidatu próbowałem jak juz pisałem - wcześniej, nie ma rózy bez kolców - pomoże na objawy, ale nie na długo (tolerancja).

Ktoś bierze ten lek ? Mógłby tutaj napisać... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem metylfenidat lek o nazwie Ritalin w dawce 10 mg 3x w ciagu dnia po pol tabletki i czulem sie calkiem innym czlowiekiem moglem sie skupic na czyms nie bylem nadpobudliwy , moglem wystac w kolejce , nie bylem szybki jak jestem teraz.

w 2007 roku podnosil mi troche cisnienie i odstawilem

Proponuje przeczytac 2 ksiazki o ADHD - kompedium wiedzy Edward M. HallowellJohn J. Ratey '' W swiecie ADHD'' https://lubimyczytac.pl/ksiazka/47196/w-swiecie-adhd-nadpobudliwosc-psychoruchowa-z-zaburzeniami-uwagi-u-dzieci-i-doroslych 

 

Edward M. HallowellJohn J. Ratey '' Jak żyć z ADHD. Nadpobudliwość psychoruchowa z zaburzeniami uwagi w świetle najnowszych badań'' https://lubimyczytac.pl/ksiazka/94535/jak-zyc-z-adhd-nadpobudliwosc-psychoruchowa-z-zaburzeniami-uwagi-w-swietle-najnowszych-badan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lek o nazwie Ritalin dostawalem na import docelowy ze Szwajcarii prosilem Ministerstwo Zdrowia o zgodę na lek. Bralem tez lek Concerta w dawce 18 mg jedna tgabletka rano. W USA dzieci i dorośli są leczeni na ADHD tez amfetaminą i metamfetaminą, destramfetamina,lisdreksamfetamina- leki o nazwie Adderall , Amfexa,Zenzedi,Dexedryna.                                                               Przypuszcza się ze owe leki jak metylfenidat i amfetamina  zwiekszaja poziom dopaminy w mozgu przez co dziecko czy dorosly jest bardziej uspokojony i skupiony na swoim zyciu. Umie planować , umie cos porządkowac niema takiego chaosu w glowie.

Mnie ten lek Ritalin bardziej uspokoil niz nie jeden neuroleptyk.Mozna rzecz ze nie byłem sobą bylem innym czlowiekiem moglem sie skupic na czytaniu ksiazki , skupic sie na wykonywaniu czegoś , nie szukalem wrazen jak bez leków.

Ale radze uwazac z tymi lekami poniewaz mogą one wywolac wyzsze cisnienie (u mnie cisnienie bylo wyzsze) oraz wyzwalają prog drgawkowy oraz moga nasilic zaburzenia lękowe jesli ktos ma predyspozycje do tego.

 

w 2006 roku zdiagnozowano u mnie ADHD w Warszawie w Centrum CBT (mialem wykonywane testy)

 

U mnie wygląda to tak , ze na dzisiejszy dzien lecze swoje zaburzenia psychicznie ktore wg mnie zamaskowaly ADHD. Chce podkreślic jedna wazna rzecz,ze w tych ksiazkach wyczytalem,ze nieleczenie ADHD w dziecinstwie prowadzi pozniej do zaburzen na tle depresyjnym,lękowym,obsesyjnym i osobowosciowym danego pacjenta. Nie jestem lekarzem aby spekulowac na ten temat ale wierze w tą hipoteze. Z tego wzgledu,ze przy badaniu kontrastem wykryto u mnie w szpitalu psychiatrycznym mniejsze pobudzenie w placie czolowym , a w tej ksiazce pisze wlasnie,ze osoby z ADHD maja mniej pobudzony plat czolowy wlasnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem MPH i tez mnie uspokajal jednak teraz jestem na Bupropionie ktory dziala lepiej niz MPH. Mozesz starac sie o sole amfetaminy  w kontekscie importu docelowego jesli MPH nie byl dla Cb odpowiedzni albo sprubuj tak jak ja Bupropionu ktory wg mnie jest lepszy(przynajmniej dla mnie) od MPH chociaz MPH jest mocniejszy. Generalnie ja mam taka nerwowosc połaczona z brakiem motywacji i te leki to niweluja, natomiast nie wiem czy mam typowe ADHD czy jakies spektrum tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie troche boje teraz brac MPH i AMPH ze względu na cisnienie tętnicze. Wellbutrinu raczej bym nie bral bo on pomaga rzucic palenie a ja chce palic, mnie palenie uspokaja i mam lepsza koncentracje po tym.

MPH bralem Ritalin w dawce 10 mg 3x po 5 mg , Concerta 18 MG jedna rano 

Z tym importem docelowym to nie wiem czy by mi to przeszlo wiesz bo tu drugi lekarz okregowy musi wydac zgoda tez na lek i Ministerstwo musi dac zgoda , mysle ze na AMPH nie dadza mi zgody ze wzgledu na te cisnienie tetnicze.

 

Ja te leki jak bralem moglem sie skupic przez caly czas - jak cos czytalem moglem przeczytac to od poczatku do konca bez przerw i rozpraszania się.\

Np przeczytalem 3 ksiazki o ADHD na lekach. Notowalem sobie z ksiazki rozne rzeczy oraz planowalem dzien - sprzatanie itd.. takie tam.

 

Juz w 2007 roku na tych lekach troche mi cisnienie wzrastalo. Teraz mam nadcisnienie 2 stopnia i juz uwazam z takimi lekami, do tego tachykardia serca ze serce szybko bije. Bez lekow mam puls 110 przewaznie.

 

Ja na tych lekach czulem sie innym czlowiekiem - nie szukalem wrazen , nie bylem zly , a jak mam ADHD jestem zly.

 

Mi rozpoznanie postawiono w 2006 roku po paru wizytach wglądowi i testach na ADHD. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×