Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć!


Magda87

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego miejsca chciałabym się serdecznie przywitać że wszystkimi 🙂

Od zawsze walczę z lękami - tak naprawdę od dziecka. Mam też za sobą epizody depresyjne.

Po trzydziestce zaczynam powoli wyłączać tryb przetrwania i rozumieć, że nie jestem popsuta, tylko wypracowałam schematy, które miały mi umożliwić przeżycie. I że mniej mi do walecznej wojowniczki, którą miałam być, a bardziej do wwo. 

Jestem typowym lękowcem hipochondrykiem, bo moje ciało manifestuje przeciążenie w najdziwniejsze sposoby. 

Mimo wszystko w jakiejś części jestem wdzięczna za moje zaburzenia - męczą mnie, sprowadzają do parteru, wyczerpują zasoby energii - ale dzięki nim wiele rzeczy zrozumiałam i uczę się siebie, odkopując się z warstw ochronnych (które, nie oszukujmy się, nie działają;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, @Magda87 🙂

 

1 godzinę temu, Magda87 napisał:

Po trzydziestce zaczynam powoli wyłączać tryb przetrwania i rozumieć, że nie jestem popsuta, tylko wypracowałam schematy, które miały mi umożliwić przeżycie. I że mniej mi do walecznej wojowniczki, którą miałam być, a bardziej do wwo.

 

Jedno nie wyklucza drugiego ;)  Ale rozumiem, co masz na myśli i przede wszystkim chciałam napisać, że bardzo podziwiam Cię za chęć i gotowość do stopniowego "wyłuskiwania się" z wdzianego pancerzyka ochronnego oraz niezbędną do tego odwagę - wiem skądinąd, że potrafi on stać się niczym druga skóra.

 

Rozgość się na forum 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magda87oczywiście masz prawo do takiej opinii. Ja to powiedzenie rozumiem w ten sposób, że należy wyciągać wnioski z trudności, które nas spotykają. Wówczas każda trudność, której podołamy, będzie czymś co nas ostatecznie wzmocni. Z perspektywy czasu może się nawet okazać, że będziemy pozytywnie oceniać trudności, które kiedyś były dla nas czymś bardzo nieprzyjemnym.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×