Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak pomóc dziecku, gdy rodzice chcą inaczej


Illi

Rekomendowane odpowiedzi

Może niekoniecznie od strony rodzica, a jedynie od strony osoby z zewnątrz, która widzi że coś nie tak. 
Uczę dziewczynę (niepełnoletnią), która wg mnie ma depresję od 2 lat minimum. I nie bardzo wiem jak mam jej pomóc. Ma full zajęć pozaszkolnych, otwarcie mówi że nie daje rady. Ma za dużo na głowie, jest płaczliwa, nie ma siły na nic. Wychowuje się bez ojca, matka stara się ją wspierać na swój dziwny sposób. Wymaga od niej bardzo dużo, a z drugiej strony pozwala jej na różne rzeczy- alkohol, imprezy, mieszkanie u chłopaka. Sposób w jaki się do siebie odzywają też pozostawia wiele do życzenia. 
Chciałabym jej jakoś pomóc, jednak nie mam kompletnie pomysłu co mogę zrobić. Tyle ile mogę pomagam jej w kwestii szkoły. Propozycja psychiatry czy terapii nie wchodzi w grę- mama wierzy we wróżki itp. Czuję się bezradna i nie mogę znaleźć żadnego dobrego wyjścia. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, z o.o. napisał:

Podać matce przykłady dzieciaków, które popełniły skutecznie samobójstwo. Może to jej przemówi do rozumu. A niepełnoletnia osoba nie może iść sama do psychiatry?

Niestety, nie może bez zgody rodziców. Dziecko nie zgłasza s.m., więc trudno tutaj podać smobóje jako przykład. Po prostu widzę, że dziewczyna się męczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Illi w tej chwili nie zgłasza, a jak będzie później, jeśli nie otrzyma pomocy? Poza tym może po prostu o tym nie mówi. Ja bym nastraszyła rodziców. Z własnego doświadczenia wiem, jak to jest, jak rodzice lekceważą zdrowie swoich dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×