Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia przez telefon.


Lusesita Dolores

Rekomendowane odpowiedzi

Przez wirusa moja terapeutka od marca przestała przyjmować. 

Zarówno na NFZ jak i prywatnie.

Pare tygodni temu napisałam do niej smsa czy już przyjmuje.

Zadzwoniła do mnie że jak przyniosę skierowanie od psychiatry możemy wznowić sesje ale przez skypa albo przez telefon.

czy to ma sens.???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie podobnie.

Mam glownie przez Skype, raz na jakis czas jadę do niej do gabinetu.

Pewnie, ze lepiej w gabinecie, ale jak sie nie ma co sie lubi.. tym bardziej, ze sytuacja z pandemią moze jeszcze dlugo nie byc stabilna.

 

Wiec w odpowiedzi na pytanie - jak najbardziej ma sens.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem

pytanie drugie czy skierowanie na psychoterapię mogę dostarczyć od lekarza rodzinnego??

moja psychiatra jest na zwolnieniu lekarskim już miesiąc i wizytę do niej miałam mieć 8 października i przenieśli ja na koniec listopada, eh

leki wypisał mi lekarz rodzinny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej dzisiejszej terapii przez telefon był tylko mój monolog, gdyż bardzo słabo słyszałam terapeutke. 

Terapia przez skype jest na pewno lepsza. Przez telefon jest większy dystans. Mam wrażenie, że plotkuję przez telefon, a nie odbywam terapię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Na mojej dzisiejszej terapii przez telefon był tylko mój monolog, gdyż bardzo słabo słyszałam terapeutke. 

Terapia przez skype jest na pewno lepsza. Przez telefon jest większy dystans. Mam wrażenie, że plotkuję przez telefon, a nie odbywam terapię. 

Ja mam przez telefon ale przez WhatsApp wtedy normalnie się widzimy 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Lusesita Dolores

przepraszam wiem źle się zachowałem z tym postem powyżej wiem nie tylko ja cierpię ale naprawdę

wiele przeżyłem ostatnio a mnie nie stać na psychoterapie telefoniczną nie jestem nic w stanie zrobić

by mieć psychoterapie jestem zbyt słaby psychicznie by podjąć pracę przeżycia mnie gnębią non stop

przeżywam to jak uratowałem kogoś bliskiego nie mogę zapomnieć tego poza tym boję się panicznie

szpitala mam mnóstwo traum i przepraszam najmocniej jak mogę przepraszam za ten post po prostu

cierpię bo wracają do mnie wspomnienia związane ze szpitalem ze wszystkich pobytów nie chcę tam trafić boję się wychodzić z domu boję się Covid-a mam fobie społeczną wolę już mój pokój i słuchanie muzyki ewentualnie jej tworzenie problem tylko taki że na to drugie brak mi siły a tak przepraszam i mam ogromną nadzieje że sobie ją ogarniesz i staniesz na nogi bo ja nie ogarnę wiem że nic się nie uda pozostaje mi czekać mój aż ojciec ogarnie

wyjazd mój i mamy do Niemiec bo tak to wiem że tutaj nic mnie nie czeka i tyle sorry jeszcze raz i przepraszam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z przyjemnością pójdę na psychoterapię, ale dla zasady nie będę za nią płacić, bo jestem ubezpieczony, ale my tu w Polsce mamy jak mamy. Na razie jestem do jakiejś długiej kolejki zapisany, bo moja obecna terapeutka ze mną z lękiem panicznym już rady nie daje i wysyła mnie gdzieś indziej, a tam kolejka ...

A tych lęków napadowych przez covid się nabawiłem, szpitali też nie lubię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rudi napisał:

Ja z przyjemnością pójdę na psychoterapię, ale dla zasady nie będę za nią płacić, bo jestem ubezpieczony, ale my tu w Polsce mamy jak mamy. Na razie jestem do jakiejś długiej kolejki zapisany, bo moja obecna terapeutka ze mną z lękiem panicznym już rady nie daje i wysyła mnie gdzieś indziej, a tam kolejka ...

A tych lęków napadowych przez covid się nabawiłem, szpitali też nie lubię

ja muszę czekać cóż 2 lata jeszcze.... jestem tylko ciekaw czy nie będę czekać dłużej przez Covid...

jak tak to chyba zejdę na zawał choć nic z sercem ponoć nie mam a co do szpitala masz racje omijaj szerokim łukiem...

ja tam tylko traum się nabawiłem... i dziękuje im... że pokazali mi całą prawdę.... calutką o Polskiej psychiatrii....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×