Skocz do zawartości
Nerwica.com

Xanax doraźnie w ciężkiej sytuacji. Prośba o poradę.


velocity2212

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, to mój pierwszy wpis tutaj. Z nerwicą zmagam sie od dłuższego czasu, ale tak naprawdę nigdy nie wziąłem się za poważne leczenie. Zawsze jakoś tak bywało, że umiałem sobie w miarę radzić bez leków (nie licząc jakichś ziołowych bez recepty, bo to brałem na potęgę). Od pół roku jednak mój stan psychiczny mocno się pogorszył. Wpłynęło na to kilka rzeczy, ale nie ma sensu się rozpisywać. Obecnie mam duże lęki przed wychodzeniem z domu, praktycznie każde wyjście gdziekolwiek dalej niż 100 metrów to dla mnie psychiczna katorga. Siedzenie w domu też niestety nie pomaga. Taki stan trwa już dość długo i sobie z tym nie radzę. Nie pomagają żadne "ziółka", medytacje itp. Jestem już zapisany do psychiatry i psychologa na listopad, ale za tydzień mam bardzo ważny wyjazd na drugi koniec Polski. Dwie sprawy sądowe w ciągu 2 dni, będę zeznawał jako świadek. No i nie ma dnia żebym o tym nie rozmyślał, co jeszcze bardziej nasila moje lęki. Na początku tego roku miałem kilka ataków paniki, byłem u psychiatry, który przepisał mi Xanax. Miałem to brać doraźnie, ale naczytałem się wtedy o skutkach ubocznych i nie zażyłem tego ani razu. Lęki na krótki czas jakoś same przeszły. Mam jeszcze to opakowanie Xanax-a 0,25 mg i zastanawiam się, czy w tej sytuacji ten lek mi pomoże? Chciałbym to zażyć w dniu podróży przed pierwszą rozprawą w sądzie i potem ewentualnie następnego dnia. Czy Xanax pomoże na taki duży stres i czy dawka 0,25 jednorazowo wystarczy? Ponownie zaczynam o tym rozmyślać i się nakręcać. Nie chciałbym sobie narobić problemów, bo wiem że to silny lek i ma sporo skutków ubocznych. Z góry dzięki za jakąś poradę.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu w tym leku nie chodzi o skutki uboczne lecz o to że ten lek uzależnia i bierze się go doraźnie.

Na lęki na pewno pomoże i bierze się zawsze od najniższej dawki skutecznej.

Na ten wyjazd śmiało możesz go wsiąść i Ci pomoże.

Jak pisałem bierze się go doraźnie w chwilach kiedy naprawdę jest potrzebny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście zdaję sobie sprawę że uzależnia. Dlatego myślę o zażyciu 1-2 tabletek tylko w ciągu tych 2 dni i nic więcej. Jeśli chodzi o dawkę, zacząć od jeszcze niższej niż 0,25? Może po prostu połowa tabletki? Czy to dobry pomysł, żebym teraz "wypróbował" na sobie działanie leku, czy zostawić go dopiero na wyjazd? Nigdy nie brałem takich leków, nie wiem jak mój organizm zareaguje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Pomyślałem sobie, że jeśli wyjazd mam w środę, to zrobię tak - połówka tabletki w poniedziałek, połówka we wtorek, potem cała tabletka w dniu wyjazdu w środę i znowu cała tabletka w czwartek. Potem oczywiście odstawienie leku. Mam nadzieję, że przeżyję jakoś ten wyjazd ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedstawiałam się wcześniej, wspominałam ze z nerwica i depresją zmagam się już kilka lat. Xanax przerabiałam przez 1,5 roku. Nie codziennie a na prawdę w stanach lękowych, napadach paniki czy niemal omdlenia. Nie brałam całej tabletki, zaczęłam od minimalnej dawki, zawsze mimo wszystko miałam gdzieś z tylu głowy ze to uzależnia. Nie uzależniłam się. Lekarz zabrał mi lek z dnia na dzień bo stwierdził ze biorę go za długo... 

Ulga natychmiastowa, spokój i powrót do równowagi. 
Obecnie mam nawrót choroby, depresja i nerwica. Dostałam jakiś nowy „cudowny” lek, jestem na dozwolonej najwyższej dawce, każdego ranka 20mg Brintellix. Raz czuje się lepiej raz gorzej. Unikam, aczkolwiek nie zawsze mi się to udaje leków doraźnych. Ostatnio bardzo dużo śpię. Cieszę się ze mam kochające i okazujące mi tak dużo miłości dzieci. Gdyby nie one- z pewnością dawno bym się poddała... 

Zycze Ci miłego wyjazdu, nie przyzwyczaj się tylko proszę do tego „spokoju” w postaci tabletki... trzymam kciuki 😊 M. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurecki, Magandselp - dziękuję za wsparcie 🙂 Im bliżej wyjazdu, tym stres u mnie większy, ale nie poddaję się. Jeszcze pytanko- tak z Waszego doświadczenia, po jakim czasie Xanax zaczyna działać i jak długo będzie działać taka jedna minimalna dawka? Wpadam teraz w jakieś głupie myślenie, że jak lek przestanie działać, to lęki wrócą ze zdwojoną siłą. Gdzieś czytałem takie opinie.   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂  xanax jest lekiem doraźnym, 

tabletki działają niemalże natychmiast.

(+ - 15min)
Zacznij spokojnie 0,25mg, efekt zależy od Twojego stanu psychicznego oraz lęku w danej sytuacji. Nie poczujesz poprawy, lub wmówisz sobie ze nie podziałało, weź drugie 0,25mg, ale pozwól sobie poczekać na efekt. Były dni kiedy potrzebowałam mniej, były kiedy więcej... 
Pamiętaj tez ze ryzyko uzależnienia i nadużywania tego leku może wzrastać wraz z dawką. ( im częściej i więcej będziesz tego brał, tym więcej i częściej będziesz potrzebował )

Nie panikuj 🙂 

mówię Ci to ja walcząca z tą chorobą 6 lat...? 🤔 a co gorszego może Ci się przydarzyć od tego co już przeżyłeś? ;) 
głowa do góry i jedź ;) 💪🏻💪🏻 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 Czyli mam do czynienia z osobą doświadczoną w tym temacie ;) Tak, masz rację, ostatnio miałem tyle różnych przejść w życiu, że chyba nic gorszego mnie na tym wyjeździe nie spotka. No ale aktualnie jestem na takim etapie, że byle pierdoła jest mnie w stanie wprowadzić w lęki. Pomyśleć, że jeszcze na początku roku byłem w stanie to wszystko kontrolować i leczyć się melisą ;) A wracając do tematu, jeśli mówicie, że 0,25 to mała dawka , to chyba rzeczywiście nie ma sensu dzielić tabletki na pół. Wypróbuję i zdam relację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Magandsepl napisał:

Zacznij spokojnie 0,25mg, efekt zależy od Twojego stanu psychicznego oraz lęku w danej sytuacji. Nie poczujesz poprawy, lub wmówisz sobie ze nie podziałało.

 

Jakbyś mi czytała w myślach 🙂 Dopada mnie teraz coś w rodzaju strachu przed zażyciem leku. Że albo nie zadziała w ogóle i zacznę panikować, albo zadziała nie tak jak trzeba i wpadnę w jakieś dziwne stany...

Edytowane przez velocity2212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, velocity2212 napisał:

 

Jakbyś mi czytała w myślach 🙂 Dopada mnie teraz coś w rodzaju strachu przed zażyciem leku. Że albo nie zadziała w ogóle i zacznę panikować, albo zadziała nie tak jak trzeba i wpadnę w jakieś dziwne stany...

Próbowałam ten lek, dłuższy czas. Oprócz doraźnych rano łykałam inne cuda „które leczą” 😅 
Sama jestem pielęgniarką i dużo czytałam zanim cokolwiek wzięłam... 

Zawsze zaczynałam od najmniejszej dawki i czekałam na efekt. Uwierz, ze jeśli masz lęk przed wzięciem tego leku ( znam ten strach ) to będzie Ci po nim na prawdę lepiej. Błędne koło, chcesz się ratować bo czujesz strach, ale boisz się ze to i tak będzie za dużo, a lek bardziej Ci zaszkodzi niż pomoże... I jest jeszcze gorzej, bo spinasz się i bronisz, ale innego wyjścia nie widzisz... 

0,25 to na prawdę minimalna dawka, dostałeś ją od lekarza, nie sąsiada, wiec zaufaj i lekarzowi i przede wszystkim sobie ☺️ Głowa do góry 💪🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×