Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co pomaga się wyleczyć z nerwicy i jak to zrobić?


pomocnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowa na forum czytam to co piszecie poniekąd się zgadzam ale nie do końca, ja miałam zrobione wszystkie możliwe badania oczywiście są ok. Diagnoza nerwica lękowa ( agorafobia ). Bralam na początku afobam na uspokojenie + pramolan poszłam na psychoterapie grupową i pomogła odrzuciłam leki. Od około miesiąca znowu ostre ataki paniki nie wiem sama co robić nie chce mi sie wychodzić z domu nawet spotykać ze znajomymi masakra. Chodze teraz na psychoterapie indywidualna mało pomaga, dużo zaczęłam czytać książek o pozytywnym nastawieniu i jak pokonać strach nie wiem czy mozna do konca wyleczyc nerwice ale leków nie polecam trzeba sobie samemu radzic znalezc jakieś hobby, uprawiać sport dobrze się odżywiać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ktoś wykopał temat i teraz co chwilę dostaję PM'a

 

żeby każdemu nie odpisywać po kolei - nerwicę lękową "leczy" się w 2-3 tygodnie, ZAWSZE. Nigdy nie spotkałem się z przypadkiem, gdy ktoś zastosował się do zasad samoleczenia i po kilku tygodniach nie był CAŁKOWICIE zdrowy. Tak, to działa właśnie w ten sposób. Tak, psychiatrzy kłamią mówiąc, że psychotropy to jedyne wyjście - kłamią, bo tak naprawdę psychiatra to coś w rodzaju natrętnego agenta reklamowego farmaceutyków. Jego rolą nie jest leczenie, ale zarabianie. I owszem, mam głęboko gdzieś, czy ktoś uwierzy i wyleczy się w parę tygodni, czy nie uwierzy "bo to spiski" i będzie ćpał psychotropy następne 10 lat.

 

A wszystko w temacie samoleczenia, co do najmniejszego szczegółu, jest opisane tutaj:

 

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=4240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak witaminka B ogolnie na uklad nerwowy jest dobra ... co do eliminacji to juz nie pije nic co ma sztuczne barwiniki i koserwanty, zrezygnowalem z soli i cukru ... zastepuje miodem :) ogolnie przez pare dni jest pociad do miecha i do serow szczegolnie jak sie zaglada do lodowki a tam sam syf jakies parowy ... albo jak ktos je przy mnie hamburgera to mi sie slinianki uruchamiaja automatcznie :D moim jedynym bledem teraz jest to ze nie umiem sobie skomponowac jakos fajnie diety bo narazie mam tak ze jem co mi wpadnie w lape (owoce warzywa) i tyle;d nie mam jakis dan fajnie skomponowanych :D o oczywiscie wszystko surowe ale trzeba sie teraz elegancko wyedukowac i luzno bedzie ;d

 

Zgadzam się z Panem, ale przeciętny neurotyk uważa, że jego nerwica jest wyjątkowa, bo jest w pewnym sensie. I wiedza o zdrowej diecie i suplementacji trafi do tych x(?) % neurotyków, którzy są już na tę wiedzę gotowi. Uważam, że nie ma lepszej rzeczy, jak dobrze odżywiona i wysuplementowana mądra wegetarianka - jeśli podziwia się taką kobietę (podziwia a nie kocha) to chce się być jak ona i przechodzi się samemu na zdrową dietę, suplementację a kto wie, może nawet na jakieś umiarkowane praktyki duchowe i wyrównuje się poziom energii w istocie.Jest harmonia i jest lepiej.

-pozdrawiam - nomorewords43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może coś powiem bo jestem doświadczony w nerwicy lękowej. U mnie sie to zaczęlo 8 lat temu, po śmierci dziadka i ojca. Zaczęlo sie tym ze w nocy miałem takie uczucie jakby mi woda spływala od czubka czaszki do szyi. Pamietam jak dziś ze tego dnia nie poszedlem do szkoly tylko do lekarza rodzinnego. Lekarz sie popytał powiedzial ze to nerwica wegetatywna, powiedzial ze mam pic nerwosol jak bedzie mnie jeszcze łapało i przepisal magnez. I coż jadlem magnez pilem nerwosol i nie powiem na jakies pol roku bylo ok. Potem zaczelo mnie chwytac juz o wiele mocniej, czyli duszności, ból serca, zawroty głowy , straszny lęk, uczucie zimna, pocenie sie, uczucie rozsadzania glowy od środka, do tego strasznie mnie mdliło, nie mogłem jesc, ręce mi sie trzęsły. Ale te ataki byly rzadkie raz na tydzien, raz na miesiac, i tak do 2006 roku, od tego momentu nie wychodzilem praktycznie z domu, tylko na uczelnie bylem odwożony ale czasami nie dosiedzialem do konca wykladu tylko trzeba bylo sie cucic w wc bo myslalem ze umieram. Najgorszy atak mialem jak jechalem na pratyki do US we Wroclawiu, chwycilo mnie to w autobusie linii 134. Pamietam jak dzis lipcowy dzien piekna pogoda, ja w autobusie zatloczonym. Wtedy byly korki na Klecińskiej i atak sie zaczal 14 razy robilo mi sie slabo przez 45 minut to tego stopnia ze juz prawie siedzialem na podlodze autobusu. Jak wyszedlem z autobusu bylem mokry caly. Wszystko mi sie trzeslo lacznie z glowa. Po tym poszedlem do psychiatry. Przepisal mi lek o nazwie SEROXAT 20 mg. Zaczalem to brac lacznie z jakims innym lekiem ZOMIREN zeby zlagodzic dzialanie poczatkowe SEROXATU. I przez 2 tygodnie mialem podwojna nerwice, umieralem codziennie co chwile, ale po dwoch tygodniach, bylo lepiej, po miesiacu obronilem prace dyplomowa, teraz robie co chce atakow nie ma,jedynie nie pije alkoholu choc nigdy nie pilem duzo, teraz nic nie pije. Bralem jedna tabletke z rana. ZOMIREN odstawilem po tygodniu bo uzaleznial. Teraz biore pół tabletki do konca sierpnia. Potem moj psychiatra odstawi mi lek i mam nadzieje ze mi to nie powroci. Dziekuje za przeczytanie tego. Ale to sama prawda. SMuTNa prawda.

 

Tomek

 

-- 12 maja 2014, 17:31 --

 

Czy ktoś bierze zomiren 10 i alvente jakie efekty.Czy odczuwają niepokój w 3 tygodniu i kołatanie?Ala

 

-- 12 maja 2014, 17:33 --

 

Pytanie do Tomka czy nerwica pokonana?Mam podobne objawy o zaczełam leczenie 3 tydzień.

 

-- 12 maja 2014, 17:46 --

 

Witam.Jakie macie odczucia w 3 tygodniu brania lerivon10 i alventa najniższa dawka.Ja czuję się lepiej ,wraca radość życia,sen,apetyt,minęły nudności,biegunki i duszność,ale jest w dzień tylko chwilami niepokój,kołatanie serca,drżenie rąk które mija potliwość,drgania mięśni.Czy to normalne i czy minie po jakimś czasie?Czoroba zaczeła się w marcu.Najpierw brałam 4 tygodnie sedam 3 przestał działać,potem zomiren dwa tygodnie.Psychiatra zapisał teraz ten loriven i alvente,magnez Wit B komplex.Poradźcie coś czy będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×