Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ja i moja nerwica


pakli

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nie jednokrotnie czytałem różne tematy na tym forum ale ostatnio coś się zaczęło sypać i postanowiłem się w końcu przywitać i powiedzieć coś o sobie. Mam na imie Patryk, 33 lata żonaty z półtora rocznym synkiem. Wydaje mi się, że nerwicę mam odkąd kiedy pamiętam 🙂 ale żyje z jej świadomością od jakiś 5 lat ( głównie zmagam się z nerwicą hipochondryczną z lękiem uogulnionym). Nie będę opisywał wszystkich sytuacji w których mnie postawiła ta choroba bo zapewne post byłby tak długi ,że nikt by go nie przeczytał. 

W trakcie tych 5 lat przeszedłem terapię która trwała około roku w nurcie psychodynamicznym ( z obecnej perspektywy uważam ,że wiele się nauczyłem ale niestety nie wyleczyło to mojej choroby) w trakcie terapii zaczęły się dziać ze mną różne dziwne rzeczy dlatego terapeuta stwierdził , że powinien się wspomóc farmakologią bo lęk który mnie ciągle ogarnia i objawy które ciągle odczuwam przysłaniają mi logiczne myślenie przez co nie mogę się w pełni skupić na terapii. Powiem tam był to strzał w dziesiątkę nie od razu ale po sertralinie , escilatopramie przyszedł czas na paroksetyne 20 mg która "wyzwoliła mnie z lęku" w końcu znów przypomniałem sobie , że można normalnie żyć funkcjonować bez lęku. Niestety oczywiście do czasu kiedy moje objawy zaczęły się somatyzować różnymi bólami mięśniowymi itp. ( nie będę opisywał co mnie bolało i co sobie w życiu przypisywałem bo znów książka wyjdzie). Na poprawę nastroju i rozluźnienie dostałem pregabaline 2 x 150 która również mi bardzo pomogła. 

 

I od tego czasu minęło jakieś 2 lata czasem było lepiej czasem gorzej , zdarzało się że zmniejszałem dawkę pregabaliny do 2 x 75 mg , albo zwiększałem paroksetnę do 40 mg. Niestety od dobrych kilku miesięcy mam bóle głowy dosłownie wstaję i po 20 minutach się zaczyna. Ból z przodu czasem z tyłu ( ogólnie podczas dnia odczuwam dziwne bóle itp w obrębie twarzy , dodatkowo po południu / wieczorem mam wrażenie , nie wiem jak to opisać coś ala zawroty głowy) ostatnio czułem ,że ciągle mnie boli górna 7 demka która była leczona kanałowo przez co zacząłem nawet biegać po dentystach jednak nikt z nich nie widzi nic niepokojące w uzębieniu po tej stronie. Wczoraj byłem u jakiegoś tam specjalisty od kanałow w zębach który jednoznacznie stweirdzil ze wszystko jest ok i na pewno to nie ząb boli, stwierdziła żebym szukał raczej  przyczyny może w zatokach albo u neurologa. Oczywiście nie opisywałem jej , że od 5 lat lecę się na nerwicę. Jednak jak usłyszałem neurolog to myślałem ,że zemdleje ;)  Jak zaczęły się te bóle głowy to po miesiącu poszedłem do lekarza pierwszego kontaktu i zrobiłem sobie wszystkie podstawowe badania z krwi i moczu jednak oprócz cholesterolu i trochę powiększonej wątroby od złej diety nic niepokojącego nie wyszło. Rozmawiałem też z moim psychiatrą na ten temat który od razu stwierdził że podniesiemy dawkę na 2 x 150 pregabaliny oraz 40 mg paroksetyny jednak oprócz problemów natury łóżkowej:) bóle głowy nadal sie utrzymują.

 

I teraz powstaje pytanie bardziej doświadczonych osób w temacie nerwic. Myślałem zawsze ,że jak już jestem po psychoterapii i biorę leki to stan nie będzie się pogarszał uważam ,że dawka leków które zażywałem ostatnim czasem jest całkiem spora i powinna mi pomóc w moich lękach i somatyzacjach. Dlatego odrzuciłem pomysł , że to nawrót choroby ale zaczymam się zastanwiać czy inne osoby chorujące tak jak ja też mają podobne sytuacje tzn. pomimo brania leków maja problemy z bólami ciała itp.

 

Wiecie te bóle głowy utrzymuja się tak długo , że zaczynam być tym bardzo zmęczony to działa na wyobraźnie zwłaszcza hipochnodryka juz sie zastanawiam czy nie umówić się do kilku lekarzy i szukać przyczyny bo tym razem może to jednak nie nerwica.

 

Pozdrawiam Was serdecznie 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×