Skocz do zawartości
Nerwica.com

Budzenie się z brakiem powietrza


Konradw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od długiego czasu męczy mnie coś, pierw było to nadciśnienie, kolatanie serca, drżenie rąk, pulsowanie na różnych miejscach ciała, zawroty głowy m ciągle, ostatnio miałem w lipcu pobudki w nocy i aż siadalem bo brak było mi powietrza, później miałem spokój trzy miesiące i ostatnio w nocy znów obudziło mnie dwa razy w jednej nocy brak oddechu, nadcisnienie już można powiedzieć że jest ok bo biorę tabletki ale czy ten brak oddechu w nocy może być na tle nerwowym? To mnie budzi że snu i martwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Konradw napisał:

Witam, od długiego czasu męczy mnie coś, pierw było to nadciśnienie, kolatanie serca, drżenie rąk, pulsowanie na różnych miejscach ciała, zawroty głowy m ciągle, ostatnio miałem w lipcu pobudki w nocy i aż siadalem bo brak było mi powietrza, później miałem spokój trzy miesiące i ostatnio w nocy znów obudziło mnie dwa razy w jednej nocy brak oddechu, nadcisnienie już można powiedzieć że jest ok bo biorę tabletki ale czy ten brak oddechu w nocy może być na tle nerwowym? To mnie budzi że snu i martwi

Dodam że ciągle mam objawy jakiejś choroby, i złe samopoczucie, krew była pobierana kilka razy i nic nie znaleźli, serce też niby ok ale byłem rok temu na badaniu ostatnio 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Konradw napisał:

Dodam że ciągle mam objawy jakiejś choroby, i złe samopoczucie, krew była pobierana kilka razy i nic nie znaleźli, serce też niby ok ale byłem rok temu na badaniu ostatnio 

Mam też dolegliwości jak czerwienienie się bez powodu i nagle pocenie się od czasu do czasu, ciągle myślę że serce mi wysiądzie, serce kluje i w głowie różne objawy, najbardziej martwi mnie ale teraz ten brak oddechu w trakcie spania, budzę się i aż muszę usiąść albo wstać bo brak powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Blackelele napisał:

Psychiatra się kłania, bo to typowe objawy nerwicowe.

Z tym budzeniem się z brakiem powietrza to jak się już obudzisz to oddychasz spokojnie czy jak wariat?

Tego to nie pamiętam, zaspany bylem, wiem że próbuje złapać oddech a dalej chyba spokojnie sam nie wiem

2 godziny temu, Konradw napisał:

Dodam że ciągle mam objawy jakiejś choroby, i złe samopoczucie, krew była pobierana kilka razy i nic nie znaleźli, serce też niby ok ale byłem rok temu na badaniu ostatnio 

Mam też dolegliwości jak czerwienienie się bez powodu i nagle pocenie się od czasu do czasu, ciągle myślę że serce mi wysiądzie, serce kluje i w głowie różne objawy, najbardziej martwi mnie ale teraz ten brak oddechu w trakcie spania, budzę się i aż muszę usiąść albo wstać bo brak powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Konradw napisał:

 

Tego to nie pamiętam, zaspany bylem, wiem że próbuje złapać oddech a dalej chyba spokojnie sam nie wiem

To przy-obserwuj. Pamiętaj aby nie robić czegoś takiego, że oddychasz głęboko. Powoli i spokojnie, a najlepiej przez jakąś torbę papierową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Konradw napisał:

Jest ok spróbuję ale czy to jest nerwica? 

 

Myślę, że jak najbardziej, ale wiadomo nie jestem lekarzem żeby Ci to stwierdzić. Udaj się do psychiatry najlepiej, opowiedz o objawach, on cię już pokieruje.

Edytowane przez Blackelele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 12:50, Konradw napisał:

Witam, od długiego czasu męczy mnie coś, pierw było to nadciśnienie, kolatanie serca, drżenie rąk, pulsowanie na różnych miejscach ciała, zawroty głowy m ciągle, ostatnio miałem w lipcu pobudki w nocy i aż siadalem bo brak było mi powietrza, później miałem spokój trzy miesiące i ostatnio w nocy znów obudziło mnie dwa razy w jednej nocy brak oddechu, nadcisnienie już można powiedzieć że jest ok bo biorę tabletki ale czy ten brak oddechu w nocy może być na tle nerwowym? To mnie budzi że snu i martwi

Najprawdopodobniej właśnie na tle nerwowym. Sam się czasem budzę w nocy bez powietrza i z kołataniem serca. Wybudzam się wtedy zawsze ze snu, w którym wybucham niekontrolowanym gniewem i agresją.

Z drugiej strony to może być bezdech senny, co jest poważnym schorzeniem... Warto skonsultować z lekarzem. Z bezdechem nie ma żartów, więc w razie czego lekarz mógłby w tym kierunku zalecić przebadanie.

Edytowane przez Psychoanalepsja_SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Konradw napisał:

Magda jak sobie z tym radzisz? 

Widziałam Twoją wiadomość, ale nie umiem do niej wrócić z poziomu telefonu. Na razie odpisze tutaj. 
Jak sobie radzę.. po pierwsze już się tego nie boje, wiec w pewnym sensie olewam. Po drugie to się dzieje zazwyczaj w jakimś gorszym okresie, wiec analizuje o co chodzi, co mnie meczy, co jest przyczyną. Samo uświadomienie pomaga. Dodatkowo oznacza to, Że coś zaniedbałam. Złe jedzenie, mało ruchu, zaniedbałam suplementy, ilość snu. Dlatego zaczynam od powrotu na dobre tory. Sen przede wszystkim, magnez, melisa zamiast alkoholu. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mahda napisał:

Widziałam Twoją wiadomość, ale nie umiem do niej wrócić z poziomu telefonu. Na razie odpisze tutaj. 
Jak sobie radzę.. po pierwsze już się tego nie boje, wiec w pewnym sensie olewam. Po drugie to się dzieje zazwyczaj w jakimś gorszym okresie, wiec analizuje o co chodzi, co mnie meczy, co jest przyczyną. Samo uświadomienie pomaga. Dodatkowo oznacza to, Że coś zaniedbałam. Złe jedzenie, mało ruchu, zaniedbałam suplementy, ilość snu. Dlatego zaczynam od powrotu na dobre tory. Sen przede wszystkim, magnez, melisa zamiast alkoholu. 
 

Napisałem do Ciebie wiadomość prywatną zobacz

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×