Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybór terapii


karolina90ka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad rozpoczęciem terapii indywidualnej, ale cały czas myślę, który nurt będzie odpowiedni przy moim problemie. Głównie chodzi o niedomkniętą żałobę, macie jakieś sugestie? Czytałam, na czym polega dany nurt, ale chciałabym poczytać opinie osób bardziej "zaprawionych" w temacie psychoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum @karolina90ka 🙂

Nie wiem czy opinie odnośnie konkretnych nurtów w jakiś sposób Ci pomogą. Wybierając nurt warto się zastanowić jaki rodzaj relacji z terapeutą Ci odpowiada, czy chcesz/masz czas odrabiać pracę domową, czy chcesz odgrywać scenki, psychodramę itd. Tutaj ważne jest to co Ty czujesz, przy którym opisie powiedziałaś sobie od razu "nie, nigdy", a przy którym "czemu nie".

Pewnie też będzie łatwiej komukolwiek udzielić Ci odpowiedzi jeżeli zadasz konkretne pytanie o danym nurcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy nurt w psychoterapii ma swoje wady i zalety i prawdopodobnie będzie trudno określić jaki okaże się skuteczny w Twoim przypadku. Psychoterapia psychodynamiczna jest długoterminowa i koncentruje się na tym, co wyjątkowe i specyficzne w danym człowieku. Bardzo istotna jest tutaj relacja między terapeutą i pacjentem. Psychoterapia poznawczo-behawioralna opiera się między innymi na treningach i motywacji. Tak jak wspomniała moja przedmówczyni, najlepiej byłoby odpowiedzieć na konkretne pytania dotyczące poszczególnych nurtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×