Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

psycholog abcZdrowie

Psycholog
 • Zawartość

  58
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Testy na organikę to między innymi Test pamięci wzrokowej Bentona, Test Bender-Gestelt i Test Graham-Kendall. Takie testy przeprowadza psycholog kliniczny, który za ich pomocą może stwierdzić występowanie lub brak występowania zaburzeń organicznych.
 2. Jeśli już to w Twoim przypadku moglibyśmy mówić jedynie o boreliozie późnej, która powoduje nie tylko zaburzenia funkcji poznawczych i problemy z pamięcią, ale może też powodować uszkodzenia nerwów czaszkowych i obwodowych, co może objawiać się zaburzeniami widzenia, słuchu, połykania, a także powodować na przykład bóle splotu barkowego. Borelioza nie jest więc wykluczona jeżeli odczuwasz podobne objawy do wyżej wymienionych. Jednak aby prawidłowo zdiagnozować chorobę konieczne są specjalistyczne badania i oczywiście wizyta u lekarza.
 3. Leki w dużej mierze działają jedynie na objawy choroby, ale nie docierają do jej przyczyn. Jeśli Twoje objawy nie są na tyle uciążliwe, by w dużym stopniu zaburzać normalne funkcjonowanie, a jednak przeszkadzają podczas codzienności, to może warto byłoby spróbować podjąć się psychoterapii. Należy jednak pamiętać, że jest to proces długotrwały i wymaga cierpliwości. Psychoterapia jest jedną ze skuteczniejszych metod leczenia nerwicy, więc - odpowiadając na Twoje pytanie - można poprzez samą psychoterapię poradzić sobie z tym zaburzeniem. Zyczę powodzenia i pozdrawiam.
 4. @Dorin92 27 lat to nie jest jeszcze wiek, w którym można mówić o „spisaniu na straty” Przeżyłaś w życiu dużo zawodów, zarówno ze strony koleżanek jak i mężczyzn, z którymi próbowałaś się spotykać. Wymagania w domu, niska samoocena, zawody miłosne, przedmiotowe traktowanie - tego typu doświadczeń mogłabyś pewnie wymieniać bez końca. Jednak bardzo dobrze, że mimo tego potrafisz zachować pozytywne podejście, uśmiech. Wiele osób załamuje się z powodu takich spraw, nie daje sobie całkowicie rady, a Ty, z tego co piszesz, wciąż próbujesz, idziesz do przodu. Nie poddawaj się. Poszukiwanie prawdziwej miłości czasami trwa bardzo długo i wiele osób w Twoim wieku jest w podobnej sytuacji. Spróbuj nadal otwierać się na innych. Może masz możliwość wyjazdu od czasu do czasu do jakiegoś większego miasta? Nie chodzi o wyjazd na stałe, ale na jeden dzień. Spróbuj może znaleźć miejsce, w którym spotykają się osoby o podobnych zainteresowaniach do Ciebie. Może masz jakąś pasję, o której chciałabyś porozmawiać z innymi? Próbuj nadal otwierać się na innych ludzi a miłość w końcu sama do Ciebie przyjdzie. Powodzenia
 5. @dziewczynazdepresja1997 Dwa tygodnie to może być trochę za krótki okres, by Escitalopram prawidłowo zadziałał. Jak już zostało wspomniane, lek potrzebuje więcej czasu. Poczekaj jeszcze trochę i dopiero jeśli za kilka tygodni nie będzie poprawy to rozważ zmianę leku. Wierzę, że jeśli wcześniej Escitalopram Ci pomógł to teraz będzie podobnie. Zwłaszcza jeśli masz wsparcie narzeczonego. Powodzenia!
 6. Zażyłość, jaka zrodziła się między Twoim chłopakiem a dziewczyną, o której piszesz może być czymś więcej niż zwykłą znajomością. Na pewno takie sytuacje nie powinny mieć miejsca i to zadaniem Twojego chłopaka jest to, by stanąć w Twojej obronie i nie pozwalać na takie zachowania. To Ty powinnaś być dla niego najważniejsza i jego zadaniem jest rozwiązanie tej sytuacji. Wiele wskazuje na to, że jeśli będziecie chcieli nadal utrzymać związek, konieczne będzie całkowite odcięcie od tej rodziny, przynajmniej na jakiś czas.
 7. Dla wielu osób ucieczka jest jedną z pierwszych reakcji na lęk, stresującą sytuację. Bardzo ważne jest, by nauczyć się nie uciekać, ale stawić czoła konkretnej trudności. Ucieczka powoduje jedynie, że odwlekamy coś, co i tak prędzej czy później nadejdzie. Więc to, o czym piszesz, jest jak najbardziej słuszne.
 8. Każdy nurt w psychoterapii ma swoje wady i zalety i prawdopodobnie będzie trudno określić jaki okaże się skuteczny w Twoim przypadku. Psychoterapia psychodynamiczna jest długoterminowa i koncentruje się na tym, co wyjątkowe i specyficzne w danym człowieku. Bardzo istotna jest tutaj relacja między terapeutą i pacjentem. Psychoterapia poznawczo-behawioralna opiera się między innymi na treningach i motywacji. Tak jak wspomniała moja przedmówczyni, najlepiej byłoby odpowiedzieć na konkretne pytania dotyczące poszczególnych nurtów.
 9. @Reghum Dr Google nie zawsze jest dobrym pomysłem Czasami warto odpuścić czytanie na jakiś temat, bo niestety często jest tak, że im więcej na jakiś temat czytamy tym więcej objawów możemy sobie „dodać”. Pustka wywołana brakiem choroby wydaje się czymś bardzo dziwnym, ale to jest prawda. Konkretna choroba w jakiś sposób Ci towarzyszyła i konieczne jest teraz nauczenie się życia bez niej. Pocieszające jest to, że niemal z każdym dniem, tygodniem, miesiącem ta pustka będzie coraz mniejsza. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
 10. @Reghum Całkowite pozbycie się objawów somatycznych pewnie nie jest takie proste, ale dobrze, że wszystko idzie we właściwym kierunku. Badania psychologiczne wydają się być dobrym pomysłem, jeżeli uda się odstawić leki to będzie to kolejny sukces. Powodzenia i również pozdrawiam!
 11. @shira123 Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytania. Pani przeżycia z przeszłości są niezwykle trudne, ale jednocześnie naturalne jest, że poszukuje Pani bliskości. Warto na pewno ten temat poruszyć na terapii i warto próbować otworzyć się na innych, ponieważ zbudowanie bliskości z drugą osobą mogłoby Pani bardzo pomóc. Wierzę, że pozna Pani odpowiednią osobę, która zmieni Pani postrzeganie mężczyzn.
 12. Może warto, żeby udał się Pan po pomoc psychologiczną, jaka jest udzielana przy krakowskiej kurii. Działają tam poradnie psychologiczne, które być może będą w stanie Panu pomóc. Na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej powinien uzyskać Pan więcej informacji w tej sprawie. Również w Centrum Dobrej Terapii w Krakowie przyjmuje psycholog i psychoterapeuta, który jest osobą duchowną. Tam również może Pan spróbować się udać.
 13. @hubb06 Wiele wskazuje na to, że kierują Wami bardzo duże emocje. Początki związku bardzo często bywają burzliwe, a z tego co piszesz wynika, że w Waszym przypadku związek się nie rozpoczął. Piszesz jedynie o „przyjaźni z korzyściami”, więc żadne z Was tak naprawdę się nie zaangażowało. Nie wiem w jakim jesteście wieku, ale może warto usiąść i wyjaśnić sobie to czy rzeczywiście chcecie podjąć próbę budowania jakiegoś związku czy faktycznie nie ma to sensu. Bo na ten moment Wasze zachowanie wygląda bardziej na próbę zwrócenia na siebie wzajemnie uwagi niż na próbę zbudowania relacji.
 14. @oka22 warto pamiętać, że bycie introwertykiem to nie choroba. Nie jest tak, że każdy powinien być ekstrawertykiem, duszą towarzystwa itp. Ważne żeby zaakceptować to, kim się jest i zgodnie z tym żyć. Więc brawo dla Ciebie
 15. Każdy udany związek jest przede wszystkim dawaniem, a nie braniem. Jeśli decydujesz się na związek to powinnaś być świadoma tego, że część czasu, którą poświęcałabyś na siebie, oddajesz drugiej osobie. Warto żebyś zastanowiła się czy realnie chcesz być w związku i czy jesteś na to gotowa. Jeśli nie to może warto o tym otwarcie powiedzieć chłopakowi?
×