Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

psycholog abcZdrowie

Psycholog
 • Zawartość

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy
 1. psycholog abcZdrowie

  Sakrament pojednania...

  Może warto, żeby udał się Pan po pomoc psychologiczną, jaka jest udzielana przy krakowskiej kurii. Działają tam poradnie psychologiczne, które być może będą w stanie Panu pomóc. Na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej powinien uzyskać Pan więcej informacji w tej sprawie. Również w Centrum Dobrej Terapii w Krakowie przyjmuje psycholog i psychoterapeuta, który jest osobą duchowną. Tam również może Pan spróbować się udać.
 2. psycholog abcZdrowie

  PROBLEMY W ZWIĄZKACH I RODZINIE-pytania do psychologa

  @hubb06 Wiele wskazuje na to, że kierują Wami bardzo duże emocje. Początki związku bardzo często bywają burzliwe, a z tego co piszesz wynika, że w Waszym przypadku związek się nie rozpoczął. Piszesz jedynie o „przyjaźni z korzyściami”, więc żadne z Was tak naprawdę się nie zaangażowało. Nie wiem w jakim jesteście wieku, ale może warto usiąść i wyjaśnić sobie to czy rzeczywiście chcecie podjąć próbę budowania jakiegoś związku czy faktycznie nie ma to sensu. Bo na ten moment Wasze zachowanie wygląda bardziej na próbę zwrócenia na siebie wzajemnie uwagi niż na próbę zbudowania relacji.
 3. psycholog abcZdrowie

  aspołeczność?

  @oka22 warto pamiętać, że bycie introwertykiem to nie choroba. Nie jest tak, że każdy powinien być ekstrawertykiem, duszą towarzystwa itp. Ważne żeby zaakceptować to, kim się jest i zgodnie z tym żyć. Więc brawo dla Ciebie 🙂
 4. psycholog abcZdrowie

  Po co, dlaczego i jak?

  Każdy udany związek jest przede wszystkim dawaniem, a nie braniem. Jeśli decydujesz się na związek to powinnaś być świadoma tego, że część czasu, którą poświęcałabyś na siebie, oddajesz drugiej osobie. Warto żebyś zastanowiła się czy realnie chcesz być w związku i czy jesteś na to gotowa. Jeśli nie to może warto o tym otwarcie powiedzieć chłopakowi?
 5. psycholog abcZdrowie

  Mam 180kg choruje na zaburzenia odżywiania i osobowości

  Kompulsywne objadanie się należy do grupy zaburzeń odżywiania. Leczenie często wymaga połączenia pracy wielu specjalistów. Warto dokładnie rozpoznać problem i upewnić się czy faktycznie Twój problem związany jest z chorobą. Dobrze jest wykonać dokładne badania nie tylko pod kątem psychiatrycznym, ale również gastrologicznym. Jeżeli okaże się, że problem faktycznie jest elementem odżywiania, warto oprócz leczenia farmakologicznego podjąć psychoterapię. Prawdopodobnie konieczna będzie również konsultacja z dietetykiem.
 6. psycholog abcZdrowie

  Neurotyzm

  Jeżeli Twój problem z alkoholem jest uzależnieniem to odstawienie go na raz na tydzień nie będzie rozwiązaniem. W takim przypadku konieczna jest terapia, która zakłada oczywiście całkowitą abstynencję. Chyba że to nie jest uzależnienie i faktycznie jesteś w stanie wypić piwo raz na dwa tygodnie i nie ma z tym problemu. Co do innych pytań to zgadzam się z moimi przedmówcami - leki nie spowodują, że będziesz innym człowiekiem. One mają na celu poprawić Twój stan psychiczny, ale to nie są substancje, które sprawią, że na zewnątrz staniesz się kimś innym i wszyscy to zobaczą. Wszystko zależy tutaj od Ciebie. Warto również rozważyć połączenie leczenia psychiatrycznego z psychoterapią. Wówczas istnieje duża szansa, że efekty będą znacznie lepsze.
 7. psycholog abcZdrowie

  aspołeczność?

  Zgadzam się, że faktycznie najlepszym wyjściem byłoby udanie się do specjalisty. Może powinnaś rozważyć psychoterapię? Potrzebujesz w wielu aspektach zrobienia pierwszego kroku, który pociągnie za sobą kolejne działania.
 8. psycholog abcZdrowie

  zle mysli o tesciowej nieusstajace,meczace,

  Pani probblem dotyczący relacji z teściową prawdopdobnie wynika z faktu, że wcześniej usłyszała Pani od niej wiele przykrych słów. Warto, by porozmawiała Pani z mężem o swoim problemie. Jak rozumiem konieczne jest, by Państwo mieszkali razem z matką Pani męża? Nie mają Państwo możliwości, by mieszkac w innym miejscu? Odcięcie od rodziców czy teściów w takiej sytuacji może być najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli natomiast w dalszym ciągu będą Państwo mieszkać z teściową męża to może powinna się Pani zastanowić czy faktycznie nie dałoby się naprawić tej relacji. Pisze Pani, że na ten moment jest już dobrze. Może Pani teściowa faktycznie chciałaby się zmienić i naprawić tę relację i czeka na Pani dobrą wolę w tej kwestii?
 9. psycholog abcZdrowie

  DEPRESJA- pytania do psychologa

  @cardamon nie istnieją, żadne konkretne sposoby na utrzymywanie i dbanie o dobrą kondycję psychofizyczną. Myślę, że jes to indywidulana kwestia poszczególnych psychoterapeutów. Co do indywidulanych problemów, to jeśli w życiu pschoterapeuty dzieje się coś trudnego/ciężkiego to wówczas terapeuta nie podejmuje się pracy terapeutycznej, dopkóki jego sytuacja nie wróci do normy.
 10. psycholog abcZdrowie

  DEPRESJA- pytania do psychologa

  @sebastian86 w jakim nurcie podjąłeś psychoterapię? Trzy miesiące to nie jest wystarczająco długi czas, by móc mówić o poprawie. Pamiętaj, że jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany psychoterapią to warto porozmawiać o tym ze swoim psychoterapeutą. Możesz śmiało powiedzieć o swoich odczuciach co do nieskuteczności terapii, z pewnością terapeuta rozjaśni Twoje wątpliwości.
 11. psycholog abcZdrowie

  Mitoman Patologiczny kłamca

  Może Pani za każdym razem przekazywać bratu komunikat, że opowiada kłamstwa, w sposób delikatny, nie oceniający, z szacunkiem. Być może, jeśli usłyszy o tym wielokrotnie, to zwróci na to uwagę i zacznie się zastanawiać nad problem i rozważeniem psychoterapii. Może również, być tak, że konfrontacja z prawdą nie przyniesie oczekiwanego skutku.Jedyną formą leczenia mitomani jest psychoterapia, ale żeby przebiegała skutecznie, osoba powinna mieć w sobie gotowość do podjęcia takiej formy leczenia.
 12. psycholog abcZdrowie

  ZABURZENIA OSOBOWOŚCI-pytania do psychologa

  Skłonności do idealizowania ludzi w jednym momencie, a w innym do ich dewaluowania jest jednym z kryteriów zaburzenia osobowości borderline. Twoje trudności w kontaktach z innymi osobami mogą więc wynikać, tak jak to określiłaś z postawionej diagnozy. Najskuteczniejszą formą pracy nad tym jest oczywiście praca z psychoterapeutą. Warto również być świadomym swoich trudności i patrzeć na relacje z innymi osobami z różnych perspektyw i punktów widzenia. Wówczas, mając szersze spojrzenie na konkretną osobę, będzie łatwiej zaregować w odpowiedni sposób na poszczególne zachowania innych osób.
 13. psycholog abcZdrowie

  Natręctwo

  Byłaś u lekarza? Tak silne problemy wymagają interwencji terapeutycznej i być może również farmakologicznej. Jeśli w dalszym ciągu uczęszczasz do psychoterapeuty, koniecznie powinnaś powiedzieć o wszystkich problemach, jakich doświadczasz. Jeżeli poczujesz, że psychoterapia nie działa, spróbuj poszukać terapeuty w innym nurcie. Być może inny sposób pracy będzie w stanie lepiej Ci pomóc.
 14. psycholog abcZdrowie

  Dziwne myśli/marzenia/wspomnienia?

  Kreowanie marzeń nie jest niczym złym, ale w momencie, w którym zaczyna ono mieć tak bardzo destrukcyjny wpływ na Ciebie, warto pomyśleć o podjęciu terapii. Dlaczego nie zamierzasz się z nikim wiązać? W dzisiejszych czasach orientacja seksualna nie jest aż taką przeszkodą, nawet w Polsce.
 15. psycholog abcZdrowie

  Czy to normalne?

  @Magda2004 jeśli dobrze rozumiem, piszesz o swoim zwierzęciu, które rodzic oddał bądź chce oddać, tak? Rodzic ma takie prawo, chociaż raczej nie powinien tego robić. Opieka dziecka nad zwierzęciem może nauczyć go wielu dobrych cech i warto, by zostało ono w domu.
×